Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«БІБЛІОТЕЧНА ПАЛІТРА ХЕРСОНЩИНИ»-2016: Щоденник Фестивалю

21.09.2016 13:27

Бібліотеки – одна з фундаментальних ознак нашої цивілізації. За багато століть вони довели свою ефективність в процесах акумулювання, збереження і передачі знань. Це безсумнівний факт. Не менш очевидним є й те, що вересень кожного року на Херсонщині можна з повагою і гордістю назвати бібліотечним. В рамках святкування Всеукраїнського дня бібліотек проходить Обласний фестиваль «Бібліотечна палітра Херсонщини». А цей рік для нього – ювілейний, тому що Фестивалю виповнилося 10 років! Він став брендом культурного життя Херсонщини. З року в рік наш вересневий форум збирав все більше учасників, відкривав нові імена, став джерелом інновацій, здобутків, креативних ідей і досягнень бібліотекарів краю. Це – свято найцікавіших задумів та досягнень. 

Матеріали Щоденника розміщено у зворотньо-хронологічному порядку.

Дивіться також відеорепортаж у випуску "Таврійських новин" ТРК "Скіфія"


ДЕНЬ 2-й

Ми зробили це разом!

Ми розуміємо, що майбутнє держави, її успішний розвиток залежать й від нашої праці теж. Наша професія буде існувати стільки, скільки буде існувати потреба до читання, освіти і розвитку.

Бібліофест залишиться яскравою зіркою в історії бібліотечної справи Херсонщини, а в нашому         серці – теплим, щирим, домашнім святом. Ми зробили це разом. Фестиваль успішно виконав свою місію. Ми закриваємо цей проект. Ми закриваємо наш Фестиваль.

 

 

 

 

 

 

 

 

Проте, ми не говоримо вам: «Прощавайте».

Ми говоримо вам: «До зустрічі. До зустрічі у новому форматі».

Зі святом!

Зі  Всеукраїнським  днем  бібліотек!

 


11.00

Бібліотечний капусник

А ще другий день Фестивалю був насичений гумором, сміхом, пронизаний хорошим настроєм. Веселі номери, кумедні сценки, гарний спів, чудові костюми, вродливі дівчата, поважні хлопці… Від щирих емоцій захоплювало дух.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


10.00

Нам є, ким пишатися

Діяльність бібліотек у наш час складна і різноманітна. А це, звісно, вимагає від бібліотекаря творчої ініціативи, генерації нових ідей, високої комунікативної культури. Вже кілька років поспіль в нашій бібліотеці існує традиція – відзначати успіхи та досягнення співробітників.

Генеральний директор бібліотеки ім.О.Гончара Н.І.Коротун звернулась з добросердими словами до свого колективу і вручила грамоти кращим працівникам.

 

 

 

 

 

 

 

 

Окремо хочеться сказати, що наша колега – працівник відділу формування фондів – С.М.Дем’янюк отримала Диплом кращого бібліотекаря року, а кращим відділом року став науково-методичний відділ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Колектив бібліотеки – професійний та досвідчений. Він органічно поповнюється молодими працівниками. Вже стало традицією те, що наші колеги, які поступили до ВУЗів для отримання другої вищої освіти (бібліотечної), одержують бонуси на навчання від профкому бібліотеки.

Після вручення чисельних грамот, грошових нагород та подарунків Надія Іванівна сказала слова, від яких у багатьох, напевно, частішими стали удари серця: «Я вами пишаюсь!». 

 


09.00

Служіння справі    

Бібліотекар стоїть біля витоків мудрості, пізнання, допитливості. Він – охоронець і провідник у безмежному світі книг та журналів. Це його мудре слово інколи визначає і пристрасті, і захоплення на все життя. Саме ця професія невідривна від високого та відповідального слова «служіння». Служити збереженню духовних цінностей, служити еталоном розумної та інтелігентної людини, служити людям для отримання важливих знань та інформації – така місія працівника культури – бібліотекаря.

Всеукраїнський день бібліотек, що традиційно відзначають в Україні 30 вересня, свідчить про повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, про визнання ролі в державі такої поважної інституції, як бібліотека.

Сучасна бібліотека зазнає значних змін, але незмінним лишається те, що в центрі її уваги – пересічна людина з її потребами та інтересами. Бібліотека – символ високої культури суспільства. За своїм призначенням бібліотеки – потужне знаряддя демократії, гармонізації суспільних відносин, важливий чинник інтелектуального, духовного збагачення нації.

У підтвердження цього і щоб поздоровити бібліотекарів зі святом, до нас приїхали почесні гості:

секретар міської ради VІІ скликання Урсуленко Олена Борисівна,

 

 

 

 

 

 

голова обласного профспілкового комітету працівників культури Величко Віктор Володимирович,

 

 

 

 

 

 

заступник голови Дніпровської районної у м.Херсоні ради Толокнов Анатолій Петрович.

 

 

 

 

 

 

Почесні гості Фестивалю виступили з вітальними промовами та вручили відзнаки кращим бібліотекарям. 

Дуже приємно було чути зворушливі слова А.П.Толокнова. Він виказав особисте бачення бібліотеки: «У бібліотеку приємно йти. Вона була, є і буде. Це величезне задоволення – тримати в руках книгу. А ви – хранителі. Хранителі пам’яті». 

 


ДЕНЬ 1-й

Протягом дня

На згадку!

Молода команда бібліотекарів у вельми незвичному, але дуже мальовничому і креативному костюмованому одязі, створеному дизайнером Ольгою Ковальовою, зустрічала й супроводжувала гостей, починаючи з перших хвилин Фестивалю. Дівчата були вкрай модні і дуже красиві! Вони задавали святковий настрій усій громаді. Бажаючі – і гості заходу, і навіть працівники бібліотеки – практично полювали, щоб  фотографуватися в оточенні цієї краси.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фантастичні ракурси для спогадів про фестивальне дійство! 


Протягом дня

Бачити незвичне у звичайному

Атмосферу творчості, креативного мислення, іскрометного настрою на нашому Фестивалі створювали ще й такі виняткові інсталяції. Як художній прийом, вони дуже доречно і гармонійно вписались у загальну канву свята. Зверніть увагу, які це суто бібліотечні композиції! Вони створені з різних готових деталей і елементів, але разом становлять єдине ціле.

 

 

 

 

 

 

Ця форма мистецтва виникла відносно недавно, але вже рішуче зайняла позиції. Якраз завдяки інсталяції звичні речі набувають нових символічних функцій. Всі разом ми відчули себе трохи сюрреалістами!             

 

 


15.00

НеКонференція директорів ЦБС та завідувачів районними бібліотеками
 

В рамках обласного Фестивалю “Бібліотечна палітра Херсонщини” – 2016 пройшла НеКонференція директорів централізованих бібліотечних систем та завідувачів районними бібліотеками на тему “Трансформація публічних бібліотек в умовах адміністративної реформи”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Про діяльність Міністерства культури України, перспективи подальшого розвитку українських бібліотек говорила в своєму виступі начальник управління з питань мовної політики та літератури Міністерства культури Л.С.Нікіфоренко.

 

 

 

 

 

 

 

 

Генеральний директор бібліотеки Н.І.Коротун зупинилась на нових проектах та програмах освоєння соціокультурного середовища, що дозволяють головній бібліотеці Херсонщини стати дійсно відкритою бібліотекою.

 

 

 

 

 

 

 

 

Змістовним виявилось ток-шоу “Залучити! Зацікавити! Затримати!: нові ролі бібліотек в обслуговуванні населення”, під час якого учасники ділились своїм інноваційним досвідом з просування читання та популяризаторської роботи.
Питання захисту бібліотек під час адміністративної реформи були розглянуті на прес-рандеву “Як захистити бібліотеку в умовах оптимізації”.
Директори публічних бібліотек позитивно оцінили  НеКонференцію, адже  її формат дозволяє неформально обговорити нагальні питання бібліотек.

 

 

 

 

 

 

 

 


13.15

Поздоровляємо!

Фестиваль – це прекрасна можливість виразити вдячність людям, що прославляють нашу професію, оцінити їх працю та нагородити.
З привітальним словом виступив голова Херсонської обласної організації профспілки працівників культури Величко Віктор Володимирович.
 
До Всеукраїнського дня бібліотек Херсонське обласне бібліотечне товариство оголосило конкурс на кращий сценарій патріотичного спрямування «З любов’ю до України». Підвела підсумки конкурсу голова Товариства, директор Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Гончара Коротун Надія Іванівна.
 
Почесними грамотами Херсонського обласного бібліотечного товариства нагороджено: Борозенську сільську бібліотеку-філію Великоолександрівської ЦБС за перемогу в конкурсі «З любов’ю до України» і Нововоронцовську центральну районну бібліотеку – за інноваційний підхід до висвітлення теми патріотизму.

 


Протягом дня

Ярмарок справжніх відкриттів

Велику кількість учасників зібрав конкурс творчості бібліотекарів «Ярмарок відкриттів». Його мета – показати громаді бібліотекаря як творчу особистість. Всі роботи учасників можна побачити на виставці на III поверсі бібліотеки. Дехто випробував себе в якості майстринь на алеї інтелектуальних розваг.

Величезна подяка  нашим колегам – бібліотекарям районів та міст області – за організовані виставки і майстер-класи!

    

 

 

 

 

 

 

 

 


12.10

Конкурсна програма «Бібліотека: open air»

До конкурсної програми Фестивалю надійшло понад 30 заявок від центральних, міських, селищних, сільських бібліотек. Після ретельного розгляду Оргкомітет відібрав 8 найбільш цікавих робіт від бібліотек Каланчацького, Бериславського, Каховського, Великоолександрівського, Скадовського, Білозерського районів та міста Херсона.

Здобутки бібліотек оцінювали незалежні експерти:
Кочерженко Сергій Олександрович, віце-президент Херсонської торгово-промислової палати, голова групи незалежних експертів;
Величко Віктор Володимирович, голова Херсонської обласної організації профспілки працівників культури;
Вечеріков Леонід Павлович, генеральний директор охоронних підприємств групи «Лідер»;
Гельфандбейн Леонід Семенович, директор приватного підприємства «ЛТ»;
Джиганський Микола Христофорович, директор ТОВ «Іксора»;
Кірку Олександр Петрович, керуючий філією АТ «Укрексімбанк» в м.Херсоні;
Мкртчян Мкртич Самвелович, начальник управління комунальної власності Херсонської міської ради.

Місця переможців розподілилися наступним чином:

1 місце – проект «Каланчацький ББК-театр «Living books» центральної бібліотеки Каланчацької ЦБС. Їх інноваційний творчий проект ставить за мету популяризацію літератури засобами театралізації.

2 місце – проект «Бібліотека – благодійник та волонтер» Киселівської сільської бібліотеки Білозерського району. Творча команда проекту прагне вийти на новий рівень у наданні послуг, зробити обслуговування у форматі 3Д. Це розшифровується так: 1Д – думай, 2Д – дій, 3Д – допомагай. Допоможи людині, допоможи громаді, допоможи селу.

3 місце – проект «Крок у власне майбутнє!» Благодатненської сільської бібліотеки Скадовського району. Автори проекту впевнені: щоб змінити країну, треба починати з малого. Ідеальне для цього місце – бібліотека з її неймовірним спектром можливостей – чи не єдина інституція, що сприяє просвіті, надаючи безкоштовний доступ до інформації, знань і культурного надбання нації та світу.

 

 

 

 

Подарунки для фіналістів конкурсної програми «Бібліотека: open air» профінансовані управлінням культури Херсонської обласної державної адміністрації.

 


12:00

Бібліофесту – 10 років!

Це ціле професійне життя, в якому всі ми творчо зростали, закріплювались в професії, знаходили нових друзів, – формували обличчя сучасних бібліотек та бібліотекарів. Він відображав кожен етап розвитку нашої бібліотечної справи, став майданчиком миру і добра.

Відеопрезентація «Від Конкурсу професійної майстерності до Фестивалю інноваційних ідей» наглядно представила основні та найбільш яскраві моменти з історії нашого Бібліофесту.

 

Історія – це не просто книга, фільм, фото… Перш за все, це – люди. На умовну сцену запрошено переможців різних років:

 

Шаваровську Ларису Миколаївну, бібліотекаря Новопавлівської сільської бібліотеки Каланчацької ЦБС;

Денисюк Валентину Петрівну, директора КЗ «Каховська районна об’єднана бібліотека»;

Малашкову Оксану Миколаївну, директора Скадовської ЦБС.

 

 

 

 

 

 

Від імені переможців з привітальним словом до учасників Фестивалю звернулась Шаваровська Лариса Миколаївна.

 

 

 

 

 

 


11.55

Нарешті!

Якщо ви так скажете, то будете праві. Отже нарешті ці яскраві кульки знайшли своє місце. Особливий момент, трохи хвилюючий, задорний і щасливий.

 

 

 

 

 

 

 

Вони полетіли в наше бібліотечне небо!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


11:45

Наші меценати

Протягом багатьох років вірними друзями та надійними партнерами Фестивалю є бізнесмени та підприємці. З кожним роком до них долучаються нові імена. Велика заслуга в цьому Остроумової Вікторії Володимирівни, президента Херсонської торгово-промислової  палати, мецената, голови Піклувальної ради бібліотеки з 2004 року.

З вітальним словом виступив віце-президент Херсонської торгово-промислової палати

Кочерженко Сергій Олександрович.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Присутні меценати отримують Відзнаки року:

 
Директор приватного підприємства «ЛТ» Гельфандбейн Леонід Семенович
Директор ТОВ «Іксора» Джиганський Микола Христофорович
Керуючий філією АТ «Укрексімбанк» в м.Херсоні Кірку Олександр Петрович
Начальник управління комунальної власності Херсонської міської ради Мкртчян Мкртич Самвелович
Директор видавництва «Мистецтво» (м.Київ) Степурін Ігор Миколайович
Голова Дніпровської районної в м.Херсоні ради Кондратов Владислав Андрійович
Приватний підприємець Білецький Сергій Іванович – меценат з 2016 року.

 

 


 


11:00

Відкриття Обласного фестивалю «Бібліотечна палітра Херсонщини»

 

10 років – прекрасна нагода виразити слова подяки людям, які його всебічно підтримували. Форпостом патріотичного просвітництва вважає сьогоднішні бібліотеки влада Херсонщини.

 

 

 

 

 

Першим із наших почесних гостей виступив Рожков Юрій Геннадійович, голова постійної комісії Херсонської обласної ради з питань управління об’єктами комунальної власності, архітектури, будівництва та транспорту. Він впевнений, що книга жива, тому що в ній є душа. Книга ніколи нічим не може бути замінена. Бібліотекарі – саме ті професіонали, що відповідають за душі книг і формують душі людей. Юрій Геннадійович навіть вручив подарунки нашим колегам-чоловікам. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цю ж тему продовжила Нікіфоренко Лариса Степанівна, начальник управління з питань мовної політики та літератури Міністерства культури України. Вона вважає, що бібліотекар закладає в душу людини бажання жити і мислити. І це не проста професія. Це професія, що надає фундамент для розвитку всім, хто в цьому зацікавлений.

 

 

 

 

Виступ начальника управління культури Херсонської обласної державної адміністрації Думинської Світлани Віталіївни всім учасникам Фестивалю було чути дуже приємно, хоча вона і зробила наголос на проблемах нашої галузі. Так, проблеми є, але все можна вирішити і виправити, якщо діяти спільно. В цьому впевнена Світлана Віталіївна. Вона привітала всю присутню громаду зі святом і додала: «Коли в домі є книга – в ньому затишно... Книги – наші вчителі і натхненники».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Секретар міської ради VII скликання Урсуленко Олена Борисівна окремо відмітила, що тендітні плечі красивої жінки, чудового господаря і генерального директора – опора такому відомому в Україні закладу – Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім.О.Гончара. І знов слова про книгу: «Коли хочемо наповнити душу, серце – рука тягнеться до книги». 

 

 

Подарунком для присутніх стало музичне вітання від солістів Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша Ігоря Кисільова та Максима Савчука.

 

 

 

 

 

 

 

 


10:00

Гайда на «Бібліотечне перехрестя» – інтелектуальну алею розваг!

Кількість учасників заходу – більше 150! Це представники органів влади області та міста, працівники публічних та вузівських бібліотек області, меценати, читачі...

Після реєстрації всіх запросили до інтелектуальної алеї розваг «Бібліотечне перехрестя».  Що ж чекало там на наших гостей?

Читацький перелаз «На гостини до нас» – конкурс на найкраще декламування гумористичних уривків з творів українських письменників.

 

 

 

 

 

 

 

Майстер-класи «Веселка бібліотечних талантів»: з вишивання бісером, по виготовленню ляльки-мотанки. До речі, свій витвір можна було забрати з собою.

 

 

А ще «Краєзнавчий дартс», «РадіоКавун», фотосалон «Привіт з Херсона», Книжковий PR.

 

 

 

 

Підкови на щастя, обереги, дерева з квітами та грошима… Чого тільки не побачили наші гості. Але не думайте, що за всим треба було тільки спостерігати. Ні! Важливо було ще й активну брати участь.

 

 

 

 

 

Знавці історії краю теж могли проявити себе. Та, як виявилося, влучити в кульку – було найпростіше, важче – дати правильну відповідь на питання.

 

 

 

 

 

Наприклад, знавці художніх творів повинні були відгадати назву книги, маючи в якості підказки дуже лаконічне характерне висловлювання на обмежену кількість знаків. Ще не здогадалися, на що це схоже? А про twitter чули?

 

 

 

 

 

 

 

 

Можна було витягти навіть паперовий літак з особистим побажанням.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 78910
11121314151617
18192021222324
252627282930