Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Центр обслуговування користувачів з особливими потребами

Центр обслуговування користувачів з особливими потребами створено на базі книгозбірні в 2006 році за підтримки Посольства США в Україні та Міжнародного благодійного фонду FORCE (Нідерланди).

Місія центру – забезпечити фізичний та інтелектуальний доступ до інформації користувачам з обмеженнями, через які їм важко або неможливо використовувати загальнодоступні ресурси. Пропонуємо послуги для користувачів із вадами зору, а також надаємо допомогу в доступі до інформації іншим категоріям користувачів з особливими потребами (інвалідам 1-3 груп, членам їх сімей, соціальним працівникам, корекційним педагогам). Це стосується також людей із тимчасовою інвалідністю і тих, хто має певні обмеження через вікові зміни.

Сьогодні центр – це не тільки пункт доступу до інформації. Основною його функцією стало створення своєрідної інклюзивної платформи для спілкування та самореалізації користувачів з особливими потребами, впровадження інноваційних інклюзивних форм інформаційної та соціокультурної роботи.

Яскравим прикладом реалізації творчих ідей та соціальної адаптації людей з інвалідністю став перший в Україні інклюзивний театр при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор», який розпочав свою творчу діяльність у 2018 року на базі нашої книгозбірні.

Важливим напрямом діяльності центру є також впровадження прогресивних методів роботи. Ми щороку проводимо Тижні креативної терапії – це інклюзивна програма, що містить серії майстер-класів, в основі яких лежать різноманітні методики арттерапії. Також на базі центру діє проєкт із каністерапії «Читаймо разом з Кіміко», де в ролі «терапевта» – унікальна собака японської породи акіта-іну Кіміко Такара.

У центрі постійно поповнюється колекції видань шрифтом Брайля та літератури в універсальному дизайні (книги надруковані одночасно шрифтом Брайля і плоскодрукарським шрифтом) і видань в аудіоформаті. Сучасну та корисну літературу у нас завжди зможуть знайти педагоги та психологи, які працюють у сфері інклюзивної освіти.

Зав. центром: Жернакова Олеся Олександрівна
1-й поверх
Тел.: (0552) 26-63-97

Calendar

     12
3 4 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930