Головна Проєкти Центр для користувачів з особливими потребами
Центр для користувачів з особливими потребами

Центр для користувачів з особливими потребами

  Центр для користувачів з особливими потребами

Центр створено за підтримки Посольства США в Україні та Міжнародного благодійного фонду FORCE (Нідерланди).

Місія Центру – забезпечити фізичний та інтелектуальний доступ до інформації читачам з обмеженнями, через які їм важко або неможливо використовувати загальнодоступні ресурси. Це стосується також людей з тимчасовою інвалідністю, наприклад, через нещасний випадок, а також тих, хто має певні обмеження через вікові зміни.

Центр пропонує послуги для користувачів з вадами зору, а також надає допомогу у доступі до інформаціі іншим категоріям користувачів з особливими потребами (інвалідам 1-3 груп, членам їх сімей, соціальним працівникам, корекційним педагогам, читачам похилого віку).

Сьогодні Центр – це не тільки пункт доступу до інформації. Це – інклюзивний майданчик для реалізації творчих ідей, інтелектуального спілкування, культурного дозвілля та створення різноманітних громадських ініціатив, спрямованих на вирішення актуальних проблем людей з інвалідністю. Долучитися до діяльності інклюзивного майданчку може будь-хто. 

 

Останні події

  • Бібліотека – безмежний простір для розвитку особливої дитини. І яскравим тому прикладом став наш проєкт: театр "Звичайна роль – особливий актор". Його учасники – діти-аутисти, діти з синдромом Дауна та діти з ДЦП. До речі, це перший інклюзивний театр при бібліотеці в Україні. Театр при Гончарівці – не тільки  унікальна можливість для особливих дітей реалізувати свій потенціал та розвинути свої здібності, але й ефективний спосіб привернути увагу суспільства до їхніх проблем. А сьогодні наші особливі та дуже талановиті актори презентували вже другу свою виставу: "Як папуги стали кольоровими" (режисер Ірина Корольова). Насолодитися виставою та оцінити майстерність акторів можна тут.  
  • Міжнародний театральний фестиваль "Мельпомена Таврії" – визначна подія не тільки для нашого міста, але й для всього таємничого світу сценічного мистецтва. Ми пишаємося тим, що у цьому році актори інклюзивного театру при бібліотеці "Звичайна роль – особливий актор" мали змогу потрапити до програми Фестивалю і представити справжнім знавцям театрального мистецтва свою творчість. Як все відбувалося – читайте тут
  • Не встигли відвідати виступи інклюзивного театру "Звичайна роль – особливий актор", але вас цікавить розвиток інклюзивного мистецтва на Херсонщині? Не біда! Тут, тут і тут  можна подивитися основні фрагменти вистави
  • Каністерапія (метод "лікування собакою") давно отримала визнання у світі. Наприклад, у США та Японії в деяких муніципальних бібліотеках активно практикують зустрічі з чотирилапими "терапевтами". Центр для користувачів з особливими потребами спробував впровадити у світовий досвід і власну практику. Що з цього вийшло, читайте тут
  • Пошук роботи для людини з інвалідністю – завдання підвищеної складності. Під час семінару "Техніка пошуку роботи", який був розроблений спеціально для людей з особливими потребами, слухачі дізналися про ефективні методики та інструменти, які допоможуть знайти справу свого життя. Детальніше: тут  і  тут.
  • Працівники центру намагаються максимально відповідати запитам своїх особливих юних користувачів. Тому досить часто Центр виступає організатором цікавих та незвичайних заходів, що проходять за межами бібліотеки. Ось фоторепортаж про одну таку подію.

*     *     *

Слухайте записи з архіву РадіоКавун: вірші Ф.Ніцше та М.Богдановича мовою оригіналу та в перекладах  

Хочете дізнатись більше про спеціальний формат DAISY, дуже зручний для незрячих читачів? Наш блог Crazy DAISY стане вам у нагоді!

Завантажити книжки у дейзі-форматі можна на спеціальному ресурсі: http://daisy-ukr.svefi.net/download.

 

 

 

 

 

Календар подій

       1
2 3 4 5678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день