Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Популяризація видань про здоровий спосіб життя

Меню розділу
Популяризація видань про здоровий спосіб життя
 
        Саме виховання культури здоров’я є одним із найважливіших напрямів роботи Красноармійської міської ЦБС (Донецька обл.). Її працівники ідуть назустріч бажанню читачів отримати більше інформації щодо вирішення сучасних проблем охорони здоров’я населення, про існуючі системи та методики оздоровлення. У бібліотеках оформлено книжкові виставки “Найбільше щастя у житті – здоров’я”, “Мистецтво бути здоровим”, “Шлях  до здоров’я”, “Складові здоров’я”, “Стрес можна подолати”, на яких представлені видання, які допомагають зрозуміти, що здоров’я людини залежить не тільки від лікувально-профілактичних заходів медичних закладів, а перш за все – від дбайливого ставлення людини до свого здоров’я, вміння використовувати резервні сили свого організму та природні засоби.
        Питаннями здорового способу життя цікавиться чимало читачів, які дійсно турбуються про власне здоров’я. Таким користувачам бібліотекарі приділяють особливу увагу. Для них у систематичній картотеці статей виділено предметні рубрики: “Здоров’я і радіація”, “Небезпечне харчування”, “Народні цілителі”, “Лікувальний масаж” та ін.; ведуться тематичні картотеки, папки: “Секрети народної медицини”, “Рослини для здоров’я і краси”, “Здоров’я без ліків”. Згідно із запитами та побажаннями читачів складаються рекомендаційні списки літератури за темами: “Довкілля і здоров’я людини”, “Комп’ютер і здоров’я”, “Продукт специфічний – соя”.
        Не є секретом, що підвалини міцного здоров’я закладаються у дитинстві. І багатьох батьків цікавлять питання, що треба робити, аби дитина росла здоровою. Враховуючи це, для батьків влаштовують зустрічі з лікарем-педіатром, інформаційні години “Здорова сім’я – здорова держава”.
        Значний інтерес викликали такі бібліотечні заходи, як день сімейного відпочинку “Всією сім’єю - в бібліотеку” та свято “Моя сім’я, моя родина”. Їхні учасники мали нагоду поспілкуватися з представниками офіційної і нетрадиційної медицини; одержати корисну інформацію під час години цікавих повідомлень та огляду літератури; взяти участь у конкурсі загадок, приказок, прислів’їв на тему здоров’я людини.
        У сфері постійної уваги бібліотекарів й такі болючі питання, як алкоголізм, наркоманія, СНІД. З метою профілактики цих захворювань у бібліотеках системи оформлено книжкові виставки “Наркоманія. Де витоки трагедії?”, “Багатолика небезпека”, “Одна голка дарувала кайф та СНІД”, “СНІД – катастрофа ХХ століття”. Доповненням до них є тематичні картотеки, папки “Шкідливі звички: міраж і дійсність”, “Біла смерть – чорне лихо”, “Пиття не доводить до пуття”, які користуються постійним попитом у молоді.
        Важливою подією не тільки для бібліотек, але й для міста стало проведення в бібліотеках ЦБС акції “Здоровий спосіб життя” до Міжнародного дня боротьби із зловживанням наркотиків. Її програма була насичена різноманітними заходами, які спонукали підлітків, молодь вільно висловлювати свої думки, допомогли сформувати правильне ставлення до цих проблем. Серед заходів – виставка-попередження “Наркоманія: міфи та дійсність”, цикл дискусій “Рабство за власним бажанням”, “Викрадачі розуму”, “Тютюн – твій ворог”, година протесту “Скажи наркотикам: ні”, уроки-застереження “Долі, що розбиті вщент”, “Куди ведуть шляхи спокуси”. Привернула увагу багатьох відвідувачів виставка художніх робіт вихованців центру “Надія” “За здоровий спосіб життя”. Успіх цієї акції, а також інших заходів, залежав від координації зусиль служб, що опікуються молоддю. Тому їхніми активними співорганізаторами стали представники лікарні, наркологічного диспансеру, просвітніх та правоохоронних органів.
        Колектив Красноармійської ЦБС постійно працює з такою численною групою користувачів, як люди похилого віку. Вони чи не найбільше, ніж інші, потребують інформації про забезпечення активного довголіття. Тому, перш за все, на цю категорію читачів розраховані книжкові виставки “Здоров’я – шлях до довголіття”, “Активне довголіття”, “Щоб осінь була золотою”, де кожний відвідувач мав змогу дізнатися про фактори довголіття, причини передчасного старіння організму і як можна цьому запобігти. Читачів похилого віку з метою забезпечення змістовного дозвілля залучають до участі в аматорських об’єднаннях “Сімейний калейдоскоп”, “Криниця душі”. Так, одним із найбільш вдалих заходів, що було проведено в рамках клубу “Сімейний калейдоскоп”, стали посиденьки “Осень жизни, как и осень года надо не скорбя благословить”.
        Особливо слід відзначити роботу фітовітальні “Есть в травах и цветах целительная сила”, що діє в ЦМБ. На книжковій виставці “Живої природи душа промовляє” представлено альбом, папки, де зібрано відомості про історію та культуру споживання чаю; ведеться картотека “Чай на здоров’я”. Організовано і фітобар, де кожний відвідувач може одержати різноманітні рецепти чаю – трав’яного, фруктово-ягідного та ін.
        Бібліотекарі ЦБС намагаються урізноманітнити форми своєї роботи, зробити їх привабливими для відвідувачів. Справжнім святом став День краси і здоров’я “Особливості національної краси”, який ЦМБ приурочила до Дня здоров’я. Головною метою заходу було донесення до читачок думки, що зовнішня краса жінки тісно пов’язана з її фізичним і духовним станом.
       Успіх Дня здоров’я і краси був зумовлений цікавою, добре продуманою програмою. Приємне враження залишила книжкова виставка “В ореоле весны, в ореоле здоровья и красоты”. Експозиція складалася з таких розділів: “Волшебная роскошь красивых волос”, “Косметика для вашей красоты”, “Я себя слепила из того, что было”. Під час свята відбулися зустріч-бесіда із координатором компанії “Avon”, урок перукарської майстерності. Учні педагогічного училища продемонстрували повсякденні та вечірні сукні, виготовлені ними на уроках праці. Ці дійства супроводжувалися цікавою та корисною інформацією про переваги здорового способу життя, про програму краси, що закладено в людині, засоби досягнення фізичного та духовного здоров’я. На вечорі звучали легенди, вірші, пісні. Величезне задоволення отримали присутні від виступу дитячого колективу клубу “Дєтка”, який продемонстрував життєрадісний танок та вправи з аеробіки.
Пилипенко І.А. Мистецтво здоров’я: (З досвіду роботи Красноармійської міської ЦБС) /Нац. парлам. б-ка України. Інформ. центр з питань культури та мистецтва. – К., 2002. – 4 с. – (ДЗК. – Вип.8/6. – 2002 р.).
 
 

Календар подій

    1 2 3 4
5 67891011
12131415161718
19202122232425
2627282930