Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Пошук нових форм рекомендаційних покажчиків

Меню розділу

Пошук нових форм рекомендаційних покажчиків

     Працівники відділу з проблем читання молоді Російської державної юнацької бібліотеки створюють цікаві незвичні форми бібліографічних посібників.
     Найбільш улюбленим є проект, що був породжений творчою ініціативою колективу та здійснюваний вже другий рік. Це “Літературний подіум” - рекомендаційно-бібліографічне видання, присвячене літературній моді, її новинкам і гідним, але забутим книгам.
     “Літературний подіум” представляє на суд читачів сезонні “літературні покази”. Основні рубрики кожного випуску: “Від кутюр”, тобто розповідь про книги “високої літературної моди”, “Прет-а-порте”, де мова йде про твори, написаних гарною мовою, із захоплюючим сюжетом, цікавим широкому колу читачів, “З бабусиної скрині” - це вже стиль ретро, повернення до минулого із запозиченням кращих зразків з різних часів і стилів. У каталозі “Літературного подіуму” нагадування про колись популярні, але забуті сьогодні книги, перевидання колишніх років, але з доповненнями, у новому дизайні, або сучасні твори, написані в стилі інших епох. “Модні аксесуари” - це про новинки “товстих журналів”. У міру необхідності можуть з’явитися й нові рубрики.
     При складанні “сезонних колекцій” бібліодизайнери, тобто автори - укладачі “Літературного подіуму”, намагаються враховувати настрій, відчуття читача. Кожному випуску передує нарис, присвячений особливостям даної колекції. Це видання привабливе насамперед розмаїтістю представленої літератури - від пізнавальної, документально-біографічної, до художньої і детективної, а також широким колом авторів, наприклад, від І.С.Шмельова до майстрів закордонного пригодницького роману, таких, як А.Перес-Реверте, від лауреатів Нобелівської премії по літературі, наприклад, Сігрід Унсет з її північною сагою “Кристін, дочка Лавранса”, до молодої, але вже скандально відомої завдяки її роману-антиутопії “Мечеть Паризької Богоматері” письменниці Олени Чудинової.
     Автори “Літературного подіуму” намагаються знайти оригінальні назви для своїх розповідей про книги, незвичайні повороти в оповіданні, не переказуючи зміст, але розкриваючи особливості творчого шляху автора, його мови, літературних прийомів, таємниці його впливу на почуття читача. От, деякі назви матеріалів: Гламур у стилі ретро (про книгу А.Стасової “Ведьмины цветы”); Нескінченна загадка Сфінкса (про роман А.Філіпс “Єгиптолог”); Школа гострослів’я (про Антології англійського гумору); Мандрівка в пошуках правди (про книгу А.Іванова “Золото бунта, або Вниз по річці тісняв”); “Зірка Півночі” зійшла на Сході (про серії романів В.І.Шеремет і Л.В.Зеленіної “Імператриця в паранджі”, “Остання любов падишаха”, “Тінь за троном”); Маленький шедевр (про повісті Е.-Е.Шмита “Оскар і Рожева Дама”); Є чи життя на Альфі, або Хто врятує землян? (про роман Д.Бикова “Евакуатор”); Нова книга про головне (про нову книгу для юних читачів С.М.Кід “Таємне життя бджіл”).
     Розмаїтість стилів і смаків бібліодизайнерів, їхнє прагнення “заразити” читача інтересом до пропонованої книги, збудити в ньому бажання стати причетним до літературної моди сьогоднішнього дня представляються важливими достоїнствами цього видання. Найбільш вдалі випуски колекції “Літературного подіуму” можна читати як збірники яскравих і живих розповідей про книги, що приковують увагу й викликають інтерес.
(Кондратьева О.Н. Поиск новых форм пропаганды чтения //Мир библиографии. – 2007. - №1. – С.71-72).
 
 
 
 
 
     Багато бібліотекарів Центральної бібліотека м. Маркса Саратовської області (Росія) творчо підходять до своєї роботи. Це стосується й бібліографів. За останні 5 років з’явився великий асортимент бібліографічних посібників малих форм в оригінальному виконанні. Часом дивує, наскільки вигадливим буває політ фантазії. При цьому часто використається підручний матеріал зовсім не бібліотечного характеру. Це бібліоіграшка “Гусениця”; списки-фігурки “Грибні розсипання”; “Козуб рецептів”; “Їжачок”, “Світ метеликів”; списку-панорами “Роки, обпалені війною”, “Російський ліс - край чудес”; список-гармошка “Шпаргалка для городника”; список-розкладачка “Врожайні грядки”; фотофакт “Пам’ятник загиблим воїнам”; відсилання-фігурки; закладка-відсилання “Яблучний спас”; інформмозаїка “У сороки на хвості”; список-скринька “Казки, розказані дітям”; список-скринька “Сто порад Попелюшці”; список-планшет “Ключ у світ знань”; список-вікторина “Грибна пора”; планшет-розкладачка “Творча людина села”.
Уже цього року з’явилися нові оригінальні бібліографічні посібники: список-хобі “Скринька для Попелюшки”; список-гармошка “Шлях до зірок”; “Заготівлі взапас”; список-піраміда “Гіркі плоди солодкого життя”; списки-макети “Будиночок казок”, “Домашньому майстрові”; список-експозиція “Дороги в нікуди”; список-панорама “Якщо з другом вийшов на шлях”; бібліодерево “Місця заповідні”; хіт-парад “Дика природа”; бібліокарусель “Дитячі журнали”.
     Всі нові форми роботи, у тому числі й бібліографічні, були представлені в підготовлених разом з іншими відділами ЦБ випусках Школи творчої майстерності. Вони вийшли у вигляді брошур. Перший випуск називався “Наша ідея - ваш успіх”, другий - “Новаторство - шлях до успіху”.
(Карнаухова С.В. Обучающий семинар //Мир библиографии. – 2007. - №1. – С.77-79).
 

Календар подій

   1 2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728