Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Ярмарок творчих ідей "Перлинки з творчої скриньки"

Меню розділу
Ярмарок творчих ідей “Перлинки з творчої скриньки”
(З досвіду Херсонської ЦБС)
 
В Херсонській ЦБС склалася добра традиція: один раз на три роки проводити ярмарок творчих ідей. Такий захід є своєрідним підсумком впровадження новітніх технологій в бібліотечну практику, обміном досвідом, можливістю показати кращі зразки культурно-просвітницьких форм роботи. Одночасно ярмарок переслідує ще одну мету - підняти престиж херсонських міських бібліотек , сприяти підвищенню професійної майстерності фахівців ЦБС, їхньому творчому зростанню. Основна перевага надається виявленню та наданню на розсуд працівників ЦБС нестандартних творчих та перспективних форм роботи з користувачами. Така форма роботи позитивно впливає на:
- зростання професіоналізму бібліотекарів;
- формування іміджу бібліотек та бібліотечної професії;
- зміцнення корпоративного співробітництва міських і сільських бібліотек;
- створення оптимальної моделі підвищення професійної кваліфікації бібліотекарів Херсонської ЦБС та впровадження в роботу отриманого досвіду;
- підвищення суспільного статусу і значимості ЦБС як соціокультурного інституту.
Зазвичай у підготовці та проведенні ярмарку беруть участь практично всі БФ, структурні підрозділи ЦБ та ЦДБ. До організації заходу залучаються спеціалісти управління культури і туризму Херсонського міськвиконкому, а також інші окремі управління виконкому, благодійні фонди та організації, спонсори, меценати.
Черговий ярмарок творчих ідей відбувся 24 жовтня 2005р. на базі ЦБ ім. Лесі Українки. Пропонуються сценарій та програма проведення заходу. Додаються фотографії, тексти виступів учасників. Представлені заходи розраховані як на дорослу категорію користувачів, так і на відвідувачів-дітей.
Сподіваємося, що досвід Херсонської ЦБС буде корисним спеціалістам у період підготовки до подібної форми підвищення кваліфікації бібліотекарів різного рівня.
Танчик В.І., заст. директора Херсонської ЦБС
                                                                      
 
 
 
ПРОГРАМА
ярмарку творчих ідей “Перлинки з творчої скриньки”
24 жовтня 2005р.
 
База проведення:
ЦБ ім. Лесі Українки,
Херсон, вул. К.Маркса, 97.
 
 
 
 
 
 
 
Працюють майданчики - “Дари осені”
         - Чайна хатина “Храм неба”
         - Корчма “У Солохи.”
         - Фотосалон
         - Виставка оберегів народної майстрині Л.Яцушко.
 
Звучить українська народна музика.
 
1. Відкриття ярмарку на “Ярмарковій площі”.
         Черевко С.М.- заступник міського голови
         Радова О.М.- начальник міського управління культури
         Сердюк Г.В. - директор Херсонської ЦБС
 
 
2. Вступне слово. Ознайомлення з ходом ярмарку.
                         Танчик В.І.- заступник директора ЦБС
 
3.” Перлинки з творчої скриньки” - творчий доробок бібліотек міста.
                         Козак І.М. - зав. організаційно-методичним відділом
4. Реклама бібліотеки (“Завітайте в гості до нас”).
                         Бібліотеки-філії №1,9
 
5. Рекламна пауза “Бібліотека майбутнього” (кращі роботи переможців конкурсу молодих бібліотекарів).
 
6. “Дерзайте! Ви талановиті, друзі” - нові форми роботи.
                         Бібліотеки-філії №13,14
 
7. Знайомство зі стравами української кухні, відвідування фотосалону, чайної церемонії.
                         Перерва
 
8. Бюро літературних знахідок.
                         Бібліотека-філія для дітей, Зеленівська, Сонячна бібілотеки-філії
 
9. Заключне слово директора. Підведення підсумків ярмарку. 
 
 
 
Сценарій ярмарку творчих Ідей.
Ведуча.
Добрий день, шановні гості та колеги!
Ось, вона, стоїть велике диво
Серед міста - ця скарбниця книг.
Доторкнися ти до них тремтливо,
Мудрістю повіє в мить від них.
Сьогодні особливий день для тих,
Хто книгу любить, поріднився з нею.
Сьогодні свято - ярмарковий день
Хай осяває вас і нас щасливою зорею.
          
 
 
 
 
 
 
 
 
Сьогоднішній ярмарок, як Ви вже здогадалися, незвичайний. Це бібліотечний ярмарок творчих ідей. Як на справжньому ярмарку буває багато гостей, так і до нас завітали шановані люди міста. (Знайомить з гостями міста).
Ярмарок для українців завжди був очікуваною і бажаною подією. Як правило, великі ярмарки відбувалися в кінці літа і восени після збору врожаю.
Так і бібліотеки Херсонської ЦБС ретельно готувались протягом майже 10 місяців, відшукуючи нестандартні та перспективні форми роботи. І зібралися сьогодні, щоб підвести підсумки та поділитися своїми доробками.
 
Творчий доробок бібліотек міста (виступ Козак І.М.)
Працівники бібліотек різні і за освітою і за відношенням до справи, і за віком, але всі бажають зробити свою бібліотеку центром освіти, дозвілля та спілкування, знайти стежку до кожного читача, підвищити престиж свого культурного осередку.
З метою участі молодих бібліотекарів у творчому бібліотечному процесі, підвищення престижу професії було проведено загальносистемний конкурс професійної майстерності молодих бібліотекарів “Віртуальне творче проектування: дизайн бібліотеки” (Цей конкурс проводився в рамках Програми підтримки творчої молоді в Україні (2005-2006 рр.)). З роботами конкурсантів Ви можете познайомитися сьогодні. Вони включені до перегляду друкованої продукції, що видає ЦБС.
Велику дослідницьку роботу провели бібліотечні фахівці по вшануванню героїв війни, іменами яких були названі вулиці нашого міста. Методичним відділом була складена Книга пам’яті.
У цьому році вперше зусиллями БФ №9 разом з міським управлінням юстиції було створено правовий бібліопункт для відвідувачів цієї книгозбірні.
Відбулась зустріч-діалог всіх бажаючих зі спеціалістами пенсійного фонду Дніпровського району, на якій вони надавали конкретні консультації. Наступна зустріч користувачів планується із спеціалістами управління соціального захисту.
2005 рік був ювілейним для БФ №6,16,13,21. Кожна з цих бібліотек перетворила урочистості по відзначенню ювілею в справжні свята як для читачів своїх бібліотек, так і для зміцнення власного іміджу в мікрорайоні обслуговування, налагодження зв’язків з органами місцевого самоврядування та депутатським корпусом.
Колектив БФ №16 поєднав ювілей книгозбірні і День людей похилого віку. Це була не тільки зустріч, а своєрідний бенефіс кожного із 20 запрошених активних читачів. При підтримці Дніпровської у м.Херсоні Ради кожен запрошений гість та бібліотека отримали подарунки.
Коло читачів БФ №6 складають працівники організацій та установ, викладачі вузів, шкіл - всі вони були запрошені на ювілейну зустріч: “Приглашаем всех друзей на прекрасний юбилей”. Бібліотека має невелику площу, тому ювілей довелося відзначати два дні. II етап святкування було проведено в межах засідання жіночого клубу “Вогник”.
З метою підняття іміджу бібліотеки серед мешканців Шуменського мікрорайону та залучення нових користувачів до бібліотеки БФ №19 нетрадиційно відмітила тисячного читача 2005 року в межах проведення Дня відкритих дверей “Тисячному читачу - “Віват!”. Саме тисячному читачеві вручено квиток читача, який дає право на безкоштовне користування книгами платного абонементу. В цей день для учнів 11-х класів було організовано екскурсію до бібліотеки “Що і як в нашій бібліотеці?”, проведена лотерея “Чудова несподіванка”, оформлено інформаційний стенд і перегляд літератури про книгу, бібліотеку, читача.
По-новому підійшла до поповнення своїх фондів завідувачка Жовтневої сільської бібліотеки Олійник Н.О. За підтримки читача до бібліотеки надходить література з різних країн (де мешкає діаспора), а також багатьох регіонів. Поповнення фондів україномовною літературою стало можливим тоді, коли читач через мережу Інтернет за власним бажанням домовився із не байдужими людьми про поповнення фонду сільської бібліотеки.
Центральна міська дитяча бібліотека у травні 2005р. стала базою проведення Всеукраїнської конференції з проблем нових форм роботи з дітьми - сиротами та дітьми, позбавленими батьківської опіки.
Важливою подією став також обласний семінар з наочної популяризації літератури на базі ЦБ ім. Лесі Українки. Відділи обслуговування читачів юнацького віку та дорослих проявили нестандартний підхід до організації семінару та оформили цікаві, різноманітні за формою і методикою виставки книг, перегляди та ін.
До проведення культурно-просвітницьких заходів нетрадиційно, по-новому підійшли БФ. Так БФ №15 представила Творчу експозицію “Сміх. Кіно. Гайдай”; №1- віршоване лото “Наші улюблені поети”; №8 - годину спілкування “Серця двох”; №14 - літературну годину “З Лесею ми слухаємо весну”; №6 - свято “Гарний настрій”; №11 - хіт-парад “Відчуття прекрасного”. Зі сценаріями перерахованих заходів можна ознайомитися, переглянувши перегляд, який підготували працівники організаційно-методичного відділу.
2005 рік став для БФ для дітей своєрідним початком у роботі по створенню для своїх читачів комфортних умов для творчого читання та впровадження інноваційних методик в їхній діяльності. Методисти ЦДБ створили “Програму активного читання”. З ініціативи ЦДБ з лютого по квітень пройшов літературний конкурс до 200-річчя Г.Х.Андерсена, в якому взяли участь дитячі та шкільні бібліотеки міста.
Для дітей міста пройшло свято “Мій Андерсен”, на якому переможці були відзначені цінними подарунками.
Нестандартно відбувся в 2005р. Тиждень дитячої книги. У БФ для дітей були проведені Години спілкування з письменниками м. Херсона: М. Братаном, В.Мелещенком, Л.Марченком, В.Нижеголенко, К.Савченком, Т.Щербак, С.Цвєтковою. Фонди бібліотек для дітей поповнилися новими виданнями краєзнавчої тематики.
У квітні відбулася презентація екологічного центру “Пролісок”, який працює на базі БФ №7. Відкриття центру підтримали міська організація Партії зелених, управління екології та природних ресурсів Херсонського міськвиконкому.
ЦДБ створила “Природознавчу вітальню”, яку відвідують не лише маленькі читачі, але й викладачі шкіл міста, працівники дошкільних закладів. Засідання вітальні проводять письменники, художники, музиканти, народні майстри, люди, які не байдужі до збереження природи м. Херсона.
В травні 2005 р. всі БФ, що обслуговують дітей, провели Тиждень дошкільнят. Метою акції було залучення малюків до книги, читання, відвідування бібліотеки. Таку роботу планується продовжити і в майбутньому.
Також вперше у цьому році була розроблена Програма літніх читань, яка дозволила у вересні провести бібліошоу “Віват, читач! Віват книга!”, на якому відбулося змагання за звання “Лідер читання”. Змагалося 12 найкращих читачів дитячих бібліотек. Переможцем стали читачі БФ №22.
Протягом року проводиться робота з творчо обдарованими читачами-дітьми. У БФ №1,3,5,17,21,22 постійно проходять виставки, вернісажі робіт творчо обдарованих користувачів.
У виставковій залі ЦДБ відбулася виставка учнівських робіт, виконаних з пластиліну, яка набула у місті великого резонансу.
Наведені заходи є лише частиною тієї інформаційної, культурно-просвітницької діяльності, яку виконує кожна БФ Херсонської ЦБС. Головне завдання кожної книгозбірні, її місія - надати кожному бажаючому повну інформацію з будь-якого питання, залучити до книги та читання якомога більше жителів міста.
 
Музична пауза.
 
Ведуча. Важливе значення сьогодні приділяється рекламі бібліотеки, послуг, що вона пропонує своїм відвідувачам. Реклама бібліотеки сьогодні є необхідною складовою залучення користувачів до бібліотеки, ствердження власного іміджу бібліотеки та людей , що в ній працюють, серед населення. З досвідом використання реклами бібліотеки “Завітайте в гості до нас” Вас зараз познайомлять працівники БФ№1.
 
Працівники БФ представляють сценку із народного побуту.
 
Палажка. Добрий день, Параско! Ой, та подивіться на неї. Біжить аж з ноги збиває, кругом себе нікого не помічає. Та й глянь, ще й імідж поміняла. І куди це ти так спішиш?
Параска. Добрий день. Та чого це ти так галасуєш, та ще й на сміх піднімаєш? А одягнулася так, бо не на базар біжу, а до бібліотеки поспішаю.
Палажка. Та ти що! Ти ж раніше тільки по базарах бігала, а тепер що? Чи за розум взялася?
Параска. Не репетуй. Ось краще послухай мене уважно. Почула я від людей, що у нас в Таврійському мікрорайоні на кінцевій зупинці є бібліотека сімейного читання. Думаю, дай поїду та все розвідую.
Палажка. Дійсно, як ти цього ще й не знала?
Параска. Не перебивай! Слухай, що кажу. Поїхала ж я. Як мене там гарно зустріли. А як мені там сподобалося! Там стільки відділів. Так я сама записалася до бібліотеки. Ще й записала сина, невістку, внуків, правнуків, ще й до читального залу іноді ходжу, нову пресу читаю. Палажка. Та ти що? І скільки ж це все коштує?
Параска. Зовсім безплатно. А оце ще й вирішила допомогти бібліотекарям розповсюджувати оголошення про бібліотеку.
Палажка. Ще й активістка!
Параска. А як ти думала! Ось поглянь. Бачиш: оце емблема бібліотеки. Називається бібліотека “Таврійська скарбниця”, і вона як сонечко сяє на всі чотири Таврійські мікрорайони, бо це ж єдиний культурний центр Таврійського.
Палажка. А що ж там написано?
Параска. Це звернення до мешканців мікрорайону. Ось послухай (читає):
 
Шановні Тавричани!
До бібліотеки звертайтесь частіше.
Кращими будете і мудрішими.
Дуже просимо: заходьте
В наш просторий книжний храм.
 
Ми чекаємо Вас за адресою:
вул. Ворошилова, 23,
бібліотека - філія №1
Тел.: 53-78-11
      
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Палажка. Слухай! А якби ж цю рекламу та розмістити на рекламному щиті. Ти бачила, скільки їх? То можна було і про бібліотеку розмістити.
Параска. Та знаю. Так це ж такі гроші коштує, а спонсора у них ще немає.
Палажка. Так, це велика проблема.
Параска. Та у них, бібліотекарів, є ще одна дуже гарна задумка. Вони підготували рекламу, та якби з нею виступити на телебаченню, не відмовилися б і від Інтернету. Ось уяви собі.
Звернення.
 
Любі наші Тавричани!
Дітки, тата, мами!
І шановні бабусі і вусаті дідусі!
Бібліотека-філія №1 запрошує Вас.
Ви хоч раз до нас завітайте,
Книжкових скарбниць не обминайте.
Сучасна технологія може все,
Та існує маленьке “але”...
Комп’ютер все знає - він “атас”,
Але бібліотекар - це вищий клас.
О! Хіба Ви ще не у нас?
То ви даремно марнуєте час.
Ой, ми вже Вас чекаємо
І адресу нагадаємо:
                         вул. Ворошилова, 23,
                         бібліотека-філія №1
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Параска. Шановні гості, колеги!
Палажка. Бібліотекарі бібліотеки-філії №1 завжди раді бачити Вас у нас в гостях.
Параска. Ми чекаємо Вас за адресою: вул. Ворошилова, 23.
 
Звучить музика.
 
Ведуча. Різноманітною є реклама діяльності БФ №9. Зараз до Вашої уваги пропонуємо окремі її фрагменти.
Завідувачка БФ №9. В бібліотеці №9 реклама - завжди бажана дама. У нас існує реклама бібліотеки, реклама періодичних видань Херсонщини, реклама окремих літературознавчих журналів.
У 2005р. ми прийшли до висновку, що необхідно рекламувати такі наші традиційні акції , як: “Дар”, “Книзі - нове життя”. В нашій бібліотеці існує окреме положення про проведення цих акцій. Ми їх розмістили на тематичній полиці “Читач і бібліотека”. Однак, вважаємо, що вони були не досить результативні. І тоді ми яскраво оформили два плакати інформаційного змісту:
 
I плакат:                                      Шановні читачі!
                         Благодійна акція “Дар” триває.
                                                         Бібліотека від Вас
                         Подарунок у вигляді книги чекає.
II плакат:                                    Шановні читачі!
                         За допомогою клею та ниток
                                                         Дамо книзі нове життя.
                         Щоб кожна старенька книга
                                                         Мала на полицю вороття.
Очі відвідувачів обов’язково зупиняються на цих плакатах, і тут же виникають запитання “Так вам можна книги приносити?”, “А що потрібно, підклеїти книги?”. У відповідь , звичайно, звучить “Так”, і це приносить лише позитивний результат.
Реклама про заходи, що проводяться у бібліотеці, оформлена у виді книги-розкладушки:
Библиографическую
Индивидуальную
Берите
Любую
Информацию
Относительно
Наших
Еженедельных
Дел
Если
Любите
Ясность.
Ця реклама має інформаційно-обліковий характер. По-перше, інформує читача про щотижневі заходи у бібліотеці за допомогою інформаційного листка, вкладеного в цю книгу. На листку вказано: з якого по яке число буде проходити певний захід (день тижня), вказується дата і місце проведення. Реклама такого характеру доступна кожному читачеві, тому що розміщена на кафедрі в читальному залі. Кожний може відкрити, прочитати, спитати. Тут же зав’язуються бесіди з відвідувачами, обмін думками щодо майбутніх заходів, діяльності бібліотеки в цілому тощо.
По-друге, реклама “Бібліотижня” носить обліковий характер тому, що полегшує облік заходів. Адже вона розміщується в хронологічному порядку, набирається 12 таких листочків. Завідуюча може їх використовувати при складанні річного звіту, подачі інформації про діяльність бібліотеки за будь-який період поточного року.
Такими є рекламні заходи, впроваджені колективом БФ №9 у 2005р.
Ведуча. 2005р. увійде в історію Херсонської ЦБС як рік проведення загальносистемного конкурсу професійної майстерності молодих бібліотекарів. Конкурс проходив в рамках програми “Підтримки творчої молоді в Україні у 2005-2006 рр.” У конкурсі взяли участь працівники віком до 28років і стажем роботи не менше року. В ньому було виявлено творчий потенціал молодих бібліотекарів шляхом залучення до творчого процесу, підвищення престижу бібліотечної професії. Сьогодні переможці конкурсу покажуть Вам своє домашнє завдання “Віртуальне творче проектування “Дизайн бібліотеки”:
III місце - Логінова Тетяна, бібліотекар ЦДБ
II місце - Мірошниченко Світлана, провідний бібліотекар ЦДБ
І місце - Івкіна Світлана, бібліотекар БФ №6.
 
Виступ переможців
 
Ведуча. Професія бібліотекар - незвичайна.
Усюди перші, завжди в гущі мас.
Бібліотекар - слово символічне,
І в той же час і звичне і просте.
Бібліотекар - у пітьмі промінчик
Дарує людям світло золоте.
 
 
 
 
 
 
У цьому році БФ №13 відзначила свій 50-річний ювілей. Колектив останнім часом визначив як основну мету своєї діяльності підняття престижу бібліотеки і професії бібліотекаря. Слово фахівцям даної філії. “Дерзайте! Ви талановиті, друзі!”
Виступ. Реклама БФ №13 “Загляните в гости к нам”.
Филиал №13 знают взрослые и дети, так что за достойный труд нас отличными зовут.
Если что-то нужно вам
Мимо нас не проходите,
Загляните в гости к нам.
Мы так рады всем, помните:
Нет вопросов, чтоб на них,
Не найти ответов из наших книг?
 
О работе, о квартире,
о Вселенских небесах,
обо всем, что видим в мире,
о просторах и лесах,
об открытиях научных,
популярних и нескучных,
о трудах больших людей,
о том, кто всех мудрей,
о здоровье в книге есть,
и о том, что пить и есть.
 
Мимо лишь не проходите,
Не стесняйтесь, заходите,
Библиотекари для вас
Все отьщут в тот же час.
 
Перерва, у ході якої БФ знайомляться зі стравами української кухні, відвідують фотосалон, насолоджуються чайною церемонією.
Ведуча. Великою популярністю у Сонячній сільській бібліотеці користуються нетрадиційні бібліотечні уроки для маленьких відвідувачів. З елементами цих уроків познайомить вас завідувачки бібліотеки.
Завідувачка Сонячною сільськоъ БФ. Дорогі друзі. Я радо вітаю вас у бібліотеці. Сьогодні я виконуватиму роль машиніста потяга, який проведе нас бібліотечним шляхом. Але щоб поїхати, треба потяг заправити вашими правильними відповідями:
1. Не в лісі, не в саду
    Корінці на виду.
    Гілля не має
    Тільки одне листя. (Книга).
2. Вам розкаже всі пригоди,
    А саме мовчить ізроду. (Книга).
3. Поля письменник-агроном
    Засіяв буквами-зерном.
    Отож, читачу, поспішай
    Зібрати мудрий урожай. (Книга).
4. Білі поля, чорні орачі,
    Хочеш розумним бути -
    Бери та вчи. (Книга).
5. Язика немає, а всіх
    Грамоти навчає. (Книга).
Молодці, діти, правильно відгадали загадки. Ви всі прекрасно знаєте, що в бібліотеці не можна галасувати. Тож наш потяг буде пересуватися “повільним ходом”. Отже, ми заправили наш потяг і вирушаємо у путь. (Бібліотекар проводить екскурсію по книгозбірні, зупиняючись на різних станціях. Основні станції - абонемент та читальний зал. Додатковими зупинками можуть бути книжкові виставки.)
Головний методист по роботі з дітьми
Шумить, гуляє ярмарок. Адже ніхто так не вміє гуляти, гуляти від усієї душі, як це вміють бібліотекарі. Навіть на ярмарку не забувають про роботу.
І як завжди буває на ярмарку, хтось що-небудь, де-небудь загубить обов’язково.
Кругом веселощі... і тільки у методичній крамничці забутих речей панує смуток.
Методист. Колеги називаються! Самі на ярмарок, а мене сюди. А ще говорили: “Молодим скрізь у нас дорога”. А тут навіть не дорога, а стежка якась. І пилюки, пилюки стільки.
Так. Не потрібно розчаровуватися. Десь у мене тут є методичні рекомендації на випадок розчарування. (Дістає блокнот).
Так: - бути активним це раз,
       - ніс не вішати ніколи це два,
       - і думати, пробувати, творити це три.
Ну, що ж, розпочнемо. (Хлопає в долоні). Музика!
(Звучить музика із м/ф “Бюро находок”.
(Достає ганчірку, витирає пил, ставить табличку з назвою).
Ну от. Тепер можна і працювати.
(Достає із мішка речі, брошури. Починає писати, входить головний методист).
Гол. методист. Ну, що, надія методичного відділу? Як справи? Все виходить?
Методист. Все зробила. Все, що загубили, описала згідно Госту7.1-84 “Библиографическое описание документа”. Систематизувала згідно стандарту “Хранение документов в фондах библиотек”.
І всі речі проаналізувала.
Гол. методист. А висновки зробила? Пам’ятай, у нашій справі головне зробити потрібні висновки. Ну, добре. А як у тебе з книговидачею, тобто з видачею речей? Відвідувачі ідуть?
Методист . Так, от уже черга зібралась.
Філія №7. Але, пам’ятаючи, що ми все - таки дитячі бібліотекарі, загублені предмети будуть у вигляді загадок.
Філіал 21. Бібліотекар: всі ми надзвичайно любимо анкетувати, тестувати та опитувати своїх читачів. І тому глядачам вирішили також запропонувати тест-загадку.
 
1. За допомогою чого Маленький Мук переміг в королівському змаганні скороходів і став головним скороходом короля?
         А. великої чалми
         Б. чарівних туфель
         В. блакитного широкого халату.
2. Що попросив кіт у свого господаря, щоб довести йому, що він зовсім не поганий спадок?
         А. Сорочку
         Б. Рукавицю
         В. Чоботи
3. Що знайшла хитра стара на дорозі, а потім обміняла на курку, курку на гусака, гусака на овечку, овечку на бика?
         А. палицю
         Б. личак
         В. солому.
4. Який предмет приміряв принц всім дівчатам свого королівства, щоб знайти незнайомку?
         А. каблучку
         Б. кришталевий черевичок
         В. корону
Так що ж було втрачено, якщо об’єднати все це в один предмет?
Філіал №10. А нам в бібліотеці так сподобалося займатися рекламою, що тепер все під силу. Від рекламних хвилинок в читальному залі до реклами - загадки. Перш, ніж представити вам цю річ, ми хочемо ознайомити вас з рекламними відгуками деяких казкових героїв, які вже скористалися даним предметом.
Як признався Нільс Гольгерсон, саме ця річ допомогла йому врятувати мешканців замку Гліменгенус від нашестя крис і мишей. Птахи були врятовані, а гризуни потонули в Чарівному озері.
Цей предмет допоміг також і Еспену, коли він пас королівських зайців. Йому вдалося не тільки виконати свою роботу, але і одружитися на принцесі та отримати половину королівства на додачу.
Саме ця чарівна річ допоможе вам перемогти дракона. Взнати правду і навіть знайти зниклу людину.
Вона легка у використовуванні, має невеликі розміри і головне - якщо сильно постаратися, її можна отримати в подарунок, чи в гіршому випадку зробити своїми руками. Так що ж це за річ?
(ВІДПОВІДЬ)
Ця казкова річ необхідна і в нашому житті, щоб своєю грою привертати читачів в наші бібліотеки.
Філіал №22. Якщо ми відгадаємо загадку-кросворд, то заживуть вони мирно і щасливо. Але ви повинні мені підказувати пропущені слова.
Методист. А у наступного філіалу відбулася історія, що зовсім леденить серце. У них загубилася не річ, а літературний герой. І не один, а цілих три.
Філіал №7. Всіх наших героїв об’єднує один загальний предмет, якщо ми його знайдемо у вашому бюро, то знайдуться і самі герої.
А зараз я б хотіла зачитати опис зовнішнього вигляду наших героїв.
1. В квітковому місті в одному з будинків на вулиці Дзвіночків жило 16 малюків - коротунчиків. За головного в них був малюк, який знав усе на світі. А знав він багато тому, що читав різні книги. Він завжди ходив у чорному костюмі, а коли сідав за стіл, то чіпляв на ніс деякий предмет. (Знайка)
2. Другий герой мав худе обличчя, гострі коліна, чорне волосся і ясно-зелені очі. Єдине, що йому подобалось у власному вигляді, - тонесенький шрам на чолі у формі блискавки. Він мав надзвичайний хист до чарівництва, був старанним учнем та щирим другом. (Гарри Попер).
3. А про наступного героя можна сказати, що
   Він звірят усіх лікує,
   Від халеп різних рятує.
   Виліковує за мить,
   Все, що у звірят болить.
   Знайте, любі дівчатка
   І хлоп’ятка, і звірятка,
   Що до вас завжди спішить
   Добрий лікар... Айболить
 
Методист. Так що ж за предмет шукали в нашому бюро знахідок, що носили всі герої у себе на носі?
(ВІДПОВІДЬ)
Бібліотекар. А познайомиться з нашими героями ближче, і дізнатися багато цікавого про окуляри ви зможете, заглянувши на тематичну полицю - детектив
“Таємнича пропажа або подорож до Країни Окулярів”.
Головний методист. Ось дорогі колеги, звичайну річ- літературну загадку - можна подати з вигадкою і фантазією. Якщо прикласти до цього бажання і професіоналізм:.
А майстер - клас для вас провели:
Перекута Ольга - завідувачка філіалу № 7,
Гаран Галина Іванівна - завідувачка філіалу № 22,
Степанська Наталя - бібліотекар 1 кат. філіалу № 10,
Баштова Ірина - бібліотекар 1 кат. філіалу № 17,
Крижановська Наталя - бібліотекар Ікат. філіалу № 21,
...і головний методист ЦДБ Лібіга Лариса Григорівна та
редактор 1 кат. Ігнаткіна Олеся Ігорівна
 
Ведуча. Шумить, гуляє ярмарок. Адже ніхто не уміє так гуляти, як роблять це бібліотекарі. Бажаємо вам і далі веселитися, і пам’ятайте, що головне в нашій роботі.( Звучить музичний уривок)... “Ну, пожалуйста, не надо чувство юмора терять”.
 
Виступ директора ЦБС
На ярмарку Ви сьогодні познайомилися з кращими роботами наших бібліотек і бібліотекарів. Це був перший підсумок діяльності книгозбірень за рік.
Щиро вдячні колегам, хто взяв участь у ярмарку.
Сподіваємося, що нинішні творчі ідеї дадуть новий поштовх до творчих злетів. Ми побачимо кращі заходи, що будуть у короткий термін застосовані у роботі з користувачами.
Бажаємо наснаги, творчого натхнення, публічності та відкритості у роботі з читачем, віри у себе та свої сили.
Ведуча.
Увага! Увага! Спішіть-поспішайте!
Господарі й гості, глядіть, не минайте!
На ярмарок прошу гуртом й поодинці,
Чекають на всіх там чудові гостинці!
На ярмарку нашім веселім, багатім.
Є чим дивуватись і є що придбати.
Тут щедрі дарунки і саду й городу.
Тут пісня і жарти - усім в нагороду.
Мерщій-бо на ярмарок всі поспішайте,
Купуйте, милуйтесь, танцюйте і грайте!
 

Календар подій

  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14151617181920
21222324252627
28293031