Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Містер Гелікоптер із Києва

16.06.2024

Він з дитинства мріяв стати інженером. Під час навчання в Київському політехнічному інституті захопився авіацією. Вже в 20 років побудував перший невеликий вертоліт. А  згодом створив літак С-5, на якому склав іспит на звання пілота і встановив чотири національні рекорди. Мова йде про генія та видатного українця Сікорського Ігора Івановича.

Через червоний терор на початку ХХ століття він змушений був залишити батьківщину, емігрувавши до Сполучених Штатів Америки, де продовжив свою кар'єру, заснувавши компанію «Sikorsky Aircraft». Незважаючи на проживання поза межами України, Ігор Сікорський  завжди підкреслював своє українське походження, що робить його спадщину частиною української історії та міжнародного визнання України як країни, що зробила значний внесок у світову науку та технології.

Серед його найвідоміших досягнень - створення першого у світі багатомоторного літака "Ілля Муромець" та розробка гелікоптерів, що стали основою сучасної вертолітної техніки, такі як UH-60 Blak Hawk, що використовуються по всьому світу, зокрема і в Україні. 

Сьогодні спадщина Ігоря Сікорського відіграє важливу роль у зміцненні обороноздатності нашої держави. В умовах війни авіаційна техніка є критично важливою для виконання військових та гуманітарних місій. Гелікоптери Сікорського марки S 1941 року ще під час Другої світової були прийняті на озброєння Збройними силами США і  до сьогодні ефективно використовуються в армії, береговій охороні, пошуково-рятувальних та санітарних роботах. За свідченням сина авіаконструктора – Сергія Сікорського гелікоптери батька врятували понад 1,5 мільйона життів і продовжують рятувати надалі. 

Ігор Сікорський - це не лише частина історії авіації, але й символ інноваційного духу та технічної майстерності українців. Його досягнення надихають сучасних інженерів та науковців, підкреслюючи важливість освіти та наукового прогресу.

Відзначаючи 135-річчя від дня народження Ігоря Сікорського, ми вшановуємо його внесок у світову авіацію та його роль у зміцненні обороноздатності України. Спадщина цього великого винахідника живе у кожному польоті сучасних гілікоптерів та літаків, які продовжують служити людству.

Більше цікавих фактів із життя відомого авіатора та його служіння небу ви можете дізнатися, перейшовши за покликанням  Ігор Сікорський… 

 

 

 

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 121314
15161718192021
22232425262728
293031