Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Модернізація бібліотек. Чого чекати у майбутньому?

22.01.2020 16:59

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара стала місцем проведення засідання колегії Херсонської обласної державної адміністрації. Представники влади обговорювали план заходів для економічного та культурного розвитку області на поточний рік.

Велика увага була приділена і модернізації бібліотечної сфери нашого краю. Зокрема, це питання у своїх виступах підіймали начальник управління культури, молоді та спорту обласної державної адміністрації Михайло Линецький та виконавчий директор громадської організації «Жива сучасна бібліотека – БФ Бібліотечна країна» Люсьєна Шум.

Михайло Валерійович розповів про свій погляд на модель «нової» публічної бібліотеки. Він закликав руйнувати стереотипи щодо бібліотек: «Адже це вже давно не тихе маленьке приміщення зі старими книжками, які не користуються попитом. Вже сьогодні в нас діють книгозбірні, які надихають, навчають та приносять користь різним верствам суспільства».

Приємно, що саме на прикладі Гончарівки розглядалося питання заощадження родинного бюджету. Бо кожен наш користувач заощаджує власні кошти на придбанні нових книжок – від 1200 грн, та на різноманітних курсах – від 2000 грн.

Люсьєна Шум, в свою чергу, наголосила, що «вкладання коштів у розвиток бібліотек в перспективі приносить кількаразову віддачу, має прямий вплив на зростання валового регіонального продукту, створення нових робочих місць та зростання середньої заробітної плати». Вона на прикладах найкращих районних та сільських бібліотек з усієї України продемонструвала, як може виглядати сучасна книгозбірня, аби бути цікавою для своїх відвідувачів. Книгозбірня може виконувати роль інформаційного, туристичного чи молодіжного центру, простору екологічної освіти та навіть соціального кафе.

Очільник Херсонської області Юрій Гусєв висловив надію, що зовсім скоро наш регіон отримає статус «найчитаючого» в Україні – з сучасними бібліотеками, куточками буккроссингу в кожній райдержадміністрації та представниками влади, які за рік прочитають по кілька десятків книг.

Приємно, що, не чекаючи результатів масштабної модернізації, Гончарівка вже сьогодні має, чим вразити своїх відвідувачів. Учасникам колегії були продемонстровані не лише унікальні книжкові та періодичні видання, а й технічні засоби, яких немає в жодному закладі Херсонщини. Це 3D-принтер та 3D-ручка, плотер, конструктор «Lego». Найбільше присутніх вразила ручка, яка сама читає текст німецькою мовою.
Тож робимо висновки: щоб зробити книгозбірню цікавою та сучасною, потрібно не лише рішення влади, а й бажання самих бібліотекарів.

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 192021222324
25262728293031