Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Вечір історії „Відлуння минулих боїв...”, присвячений 65-тій річниці з часу визволення України від німецько-фашистських загарбників.

Цей матеріал є англійською мовою

28.10.2009

«А степная трава пахнет горечью,
Молодые ветра зелены.
Просыпаемся мы - и грохочет над полночью
То ли гроза, то ли эхо прошедшей войны…»

Р.Рождественский

28 жовтня 2009 року в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбувся вечір історії „Відлуння минулих боїв...”, присвячений 65-тій річниці з часу визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Більш ніж 40 місяців палала Велика Вітчизняна війна на українській землі. Закінчилася вона 65 років тому, але й понині її трагічні події не перестають вражати силою народного духу, величчю подвигу мільйонів. Ми назавжди запам’ятаємо часові та просторові рамки великої епопеї визволення України: з 18 грудня 1942 року по 28 жовтня 1944 року – від Луганщини до Закарпаття.
Дорогою ціною – своїм життям – заплатили наші співвітчизники за Перемогу. А скільки зламаних доль тих, кого обійшла смерть?
З кожним роком все менше залишається свідків подій тієї страшної війни – тих, хто може розповісти нам про себе і про «свою» війну. Основою заходу став перегляд фрагментів інтерв’ю з ветеранами у Херсоні (відео матеріали надані ОДТРК «Скіфія»).
Науковий працівник Державного архіву Херсонської області Стукалова О.І. ознайомила присутніх з добіркою документів часів Великої Вітчизняної війни, зокрема періоду окупації Херсонщини.
Попри всі злодіяння німецько-фашистські загарбники жодної миті не почували себе спокійно на окупованій території, адже протягом 1941-1944 років на Україні існувало близько 3850 підпільних організацій і груп, в яких брали участь більш ніж 103 тисячі підпільників.
Мешканка Снігурівського району Миколаївської області Варавенко Г. П. розповіла про діяльність підпільної групи з села Галаганівка.
Нагадують нам про ті жахливі часи обеліски, пам’ятники, меморіали, братські могили. Незгасимий вічний вогонь на них… Вічна пам’ять живе і в художньому слові.
Нікого не залишили байдужими спогади члена Національної спілки письменників України Щерби Т.М. про загибель батька, вірші, присвячені тим, хто не повернувся з фронту.
Біль за незлічимі людські втрати у роки війни ніколи не згасне. Почуття безмірної вдячності за здійснені подвиги, за усі жертви в ім’я миру буде вічно жити у наших серцях.
Херсонка Косорукова Т.Г., яка у дитячі роки пережила окупацію міста, у віршах дуже точно передала настрої того часу, переживання та надії людей.
А на сайті бібліотеки презентовано нові розділи міні-проекту «Листи з війни»: «Спогади біля вічного вогню» та «Пам’ять у слові», які містять, відповідно, відеоінтерв’ю з ветеранами у Херсоні та поезії митців краю, що присвячені Великій Вітчизняній війні (1941-1945 рр.).
По закінченні заходу усі присутні мали змогу особисто ознайомитися з виданнями, представленими на книжковій виставці «Тих днів слава не померкне».
 

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
1617 18 19 202122
23242526272829
30