Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Неймовірна прем`єра в Гончарівці: інклюзивний театр презентував нову виставу

31.03.2021 18:16

Довгоочікувана прем’єра відбулася сьогодні у Гончарівці! Виставу «Задерикуватий півень» за мотивами однойменного твору Б.Мельничука представив херсонській публіці інклюзивний театр при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор».

Цей проєкт – унікальний для нашої країни. Він діє у форматі Open Space для родин «особливих» дітей (дітей-аутистів, дітей з синдромом Дауна, з вадами слуху, з затримкою психічного розвитку).

За словами автора та керівника інклюзивного проєкту, директора КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» Херсонської обласної ради Надії Іванівни Коротун, метою театру є привернення уваги громади до проблем людей з особливими потребами і подолання стереотипів щодо місця сучасної бібліотеки у суспільстві.

За три роки наполегливої праці талановиті актори інклюзивної трупи підкорили серця не тільки херсонського глядача: театр при бібліотеці перемагав як у всеукраїнських, так і в міжнародних фестивалях.

Нову виставу її творці присвятили Міжнародному дню театру, Всесвітньому дню людини з синдромом Дауна, Міжнародному дню інформування про аутизм.

П’єсу сучасного українського драматурга колектив поставив уперше. І не прогадав – шаленими оплесками зустрічали глядачі щиру і безпосередню гру особливих акторів, які стали справжніми «театральними зірочками» за роки роботи в інклюзивному театрі!

Яскравим був і хореографічний номер вистави від танцювального колективу «Гармонія» Херсонської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату ХОР (художній керівник – Яна Козлова).

Ефектні костюми акторів, запальна українська музика та танці, глибоке метафоричне значення п`єси, чудовий акторський ансамбль батьків і дітей не залишили байдужими нікого! Наприкінці вистави присутні піднялися зі своїх місць, дякуючи всім причетним за неймовірне театральне дійство.

Кожна прем`єра інклюзивного театру при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор» є важливою мистецькою подією для Херсона і завжди збирає справжніх поціновувачів мистецтва у нашій гостинній книгозбірні. До Гончарівки завітали представники влади, спонсори та меценати, які постійно підтримують інклюзивний театр.

Заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації А.Л.Шибаєв передав вітання і корисний вітамінний подарунок всім учасникам вистави від голови ХОДА С.В.Козиря і тепло подякував організаторам за можливість плекати «майбутні перемоги акторів інклюзивного театру».

Директор Департаменту реалізації гуманітарної політики Херсонської обласної державної адміністрації М.В.Линецький назвав наших акторів «найталановитішими і найкреативнішими, які, створюючи яскраве дійство, показують приклад, як жити». Також Михайло Валерійович вручив сертифікати за високі професійні навички режисеру проєкту, заслуженій діячці мистецтв України І.В.Корольовій та хореографу-постановнику, керівнику творчого колективу «Гармонія» Яні Козловій. А чарівним мамам акторів, які віддано підтримують своїх дітей у творчості, – букети красивих квітів.

Міська влада приділяє значну увагу проблемам інклюзії. Це підтвердила і присутня на заході секретар Херсонської міської ради VІIІ скликання Г.Л.Лугова, яка закликала всіх об`єднатися задля майбутнього особливих дітей.

Добрий друг нашої книгозбірні, керівниця Служби у справах дітей Херсонської облдержадміністрації Л.І.Афанасьєва від усієї душі привітала «щасливих, талановитих і працелюбних» акторів нашого театру.

Велику підтримку інклюзивному театру при Гончарівці надають ректори херсонських вузів – О.В.Співаковський, Ю.М.Бардачов, Ю.Є.Кирилов

Ректор Херсонського державного університету, заслужений працівник освіти України, професор, депутат обласної ради О.В.Співаковський наголосив, що прийнятий у 2017 році Верховною Радою Закон про інклюзію був дуже важливий для рішення проблем особливих дітей. І саме наша Гончарівка показала всьому суспільству напрямок змін, відкривши перший в Україні інклюзивний театр при бібліотеці.

Жодна прем’єра інклюзивного театру не залишається поза увагою наших меценатів. Депутат Херсонської обласної ради, голова ГО «Добродія» В.В.Гавренкова; президент Херсонської Торгово-промислової палати, кандидат економічних наук, заслужений економіст України, голова Піклувальної ради бібліотеки В.В.Остроумова; начальник Регіонального відділення Акціонерного банку «Південний» В.В.Слюсар та заступник керуючого філії АТ «Укрексімбанк» в м. Херсоні О.В.Павленко; засновниця «Жіночого клубу» Наталія Попович висловили слова вдячності організаторам заходу, батькам особливих дітей і талановитим акторам. І, звичайно, не забули і про подарунки – як фінансові, так і солодкі!

На всіх виставах інклюзивного театру неодмінно був присутнім начальник Управління патрульної поліції в Херсонській області, капітан поліції К.А.Дронгаль. Він акцентував: «Саме тут ми бачимо справжніх сильних людей – акторів і їхніх батьків, які проробили величезну роботу і довели: вони можуть все!».

Це чудове свято, яскрава вистава та тепле і позитивне спілкування були створені завдяки творчій людині, натхненниці та керівниці проєкту “Інклюзивний театр при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор»”, заслуженому працівнику культури України, кавалеру ордена княгині Ольги І-ІІІ ступенів, директору Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара – Н.І.Коротун. «Ми – щасливі люди! Завдячуючи існуванню інклюзивного театру при бібліотеці, ми зростаємо, отримуючи справжнє щеплення від байдужості, спілкуючись з такими чудовими акторами, батьками, творчими працівниками, які разом створили театральне диво! Краса, насправді, врятує світ, я вірю в це!» – зазначила Надія Іванівна.

Також хочемо подякувати відомим херсонцям, які завжди підтримують наш театр, в тому числі і фінансово: С.В.Козиру, О.С.Самойленку, О.Б.Урсуленко, Р.І.Рубану, Л.С.Гельфандбейну, О.І.Демидюк, В.В.Слюсару, А.П.Малицькій. Маємо надію, що ця підтримка продовжиться і надалі, даючи змогу інклюзивному театру при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор» досягати нових мистецьких вершин, прославляючи рідну Гончарівку і Херсонщину!

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15161718192021
22232425262728
293031