Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Нуар із відголосками фрейдизму

Цей матеріал є російською мовою

09.11.2021 16:24

Цієї неділі «Клуб любителів нуару» знову зібрався на перегляд фільму в Центрі екологічної інформації Гончарівки. Як і минулого разу, на кіноперегляд прийшли здебільшого молоді люди. Співробітниця Екоцентру Юлія Данилевська підібрала атмосферну стрічку режисера та сценариста Нанеллі Джонсона «Три обличчя Єви». Попри те, що фільм вийшов на екрани 64 роки тому (дата релізу – 1957 р.), юні кінолюбителі запевнили: кінематограф тієї доби їм цікавий. Чорно-біла «картинка» хоч і виглядає трохи архаїчно для покоління «тік-току», але історії, які розповідаються у цих стрічках, не мають строку давності.

Фільмі «Три обличчя Єви» приніс виконавиці головної ролі Джоан Вудворд статуетки «Оскар» та «Золотий глобус». І мусимо погодитися – це заслужені винагороди, адже під час зйомок їй довелося грати трьох різних героїнь: Єву Вайт, Єву Блек та Джейн. Але з цією нелегкою задачею вона впоралася блискуче! За сюжетом у молодої мами та скромної домогосподарки Єви Вайт починаються дивні провали у пам’яті. Разом із чоловіком вона звернулася за допомогою до психотерапевта. Жінці діагностують роздвоєння особистості. Інша особистість Єви Вайт – її повна протилежність Єва Блек – яскрава, весела, грайлива дівчина, яка любить витрачати гроші, гучні вечірки та модні сукні. Але під час лікування у пацієнтки з’являється ще третя – Джейн, не схожа на жодну зі своїх попередниць. Лікар виявив, що такий розлад стався через дитячу психологічну травму, яка трапилася з головною героїнею у 6-річному віці. В основу сценарію, а відтак і фільму, лягає реальна історія життя американки Кріс Костнер Сайзмор, в якої був розлад множинної особистості. 

Під час продакшну фільму Нанеллі Джонсон і сам проявив себе у трьох іпостасях – як сценарист, режисер та продюсер. У фільмографії кінодіяча – 8 режисерських робіт, 56 екранізованих сценаріїв та 44 продюсовані фільми.

Пізніше у кінематографі з’явиться ще не одна робота про роздвоєння особистості, про яку напишуть «засновано на реальних подіях». Найвідоміший фільм – «Спліт» 2016 р., де за сюжетом у головному герої «живе» 24 особистості. В основі моторошної стрічки частково використані факти з життя Біллі Міллігана, уродженця штату Огайо, в якого було множинне розщеплення особистості.

«Клуб любителів нуару» чекає вас наступної неділі о 17:00. Ми прагнемо не збавляти обертів і дуже розраховуємо побачити нові обличчя наступного разу! Якщо ви вже є пристрасним фанатом нуару або тільки починаєте ним цікавитися – приходьте, не пошкодуєте!

Календар подій

    1 2 3
4 5 6 7 8 910
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 2324
252627282930