З 1997 року наша бібліотека носить ім’я Олеся Гончара, тому популяризація його творчості є одним із напрямків діяльності книгозбірні. У 2018 році виповнюється 100 років від дня народження Олеся Терентійовича. І вже цього року книгозбірня починає готуватися до визначної дати і проводити заходи, присвячені різним аспектам творчості письменника. Так, для студентів Херсонського медичного коледжу бібліотека провела вечір-портрет «Олесь Гончар і Друга світова війна».
Війна була для письменника суворою школою життєвого досвіду. У своїх щоденниках він писав: «Невимовно тяжко було на душі. Мороком окуталося майбутнє. Після двотижневого навчання у чугуївських таборах під Харковом наш студентський батальйон направили на Дніпро в район Білої Церкви, де в цей час точилися жорстокі бої». На заході розглянули роман Олеся Гончара «Людина і зброя», в якому письменник відобразив ці страшні згадки своїх студентських років.
Але в літературу Олесь Гончар прийшов як поет, із віршами, що народжувалися у перервах між боями – «Дума про Батьківщину», «Атака», «Брати» та ін. На початку заходу студенти коледжу зачитали ці поезії.
Спогади про друзів-побратимів, з ким випало ділити солдатську долю, письменник залишив і у трилогії «Прапороносці». У творі Олесь Гончар зображує національний характер солдата-українця – скромного, працьовитого, чесного трудівника, готового на самопожертву, який живе надією на повернення додому, до сім’ї, своєї праці. Учасники заходу переглянули буктрейлер на цей роман.
Атмосфера заходу мала урочистий характер. На завершення студенти коледжу ознайомилися з виставкою «Олесь Гончар: мить і вічність» з фондів бібліотеки, яка їх дуже зацікавила.