Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Поговоримо про проблеми інклюзивної освіти та інклюзивного мистецтва: обласна книгозбірня запрошує усіх небайдужих на цикл семінарів

23.09.2020 16:40

Про проблеми  впровадження інклюзії в освіті та культурі, необхідності розвитку інклюзивного мистецтва та сучасних можливостях універсального дизайну говорять все частіше і частіше. Але як  все це реалізувати на практиці? Про це поговоримо на семінарах, що відбудуться 24-го вересня в обласній книгозбірні.

Отже, 24-го вересня об 11.00 відбудеться  науково-практичний семінар «Інклюзивні мистецькі практики в Україні: кіно, театр, книга, музей, туризм», під час якого слухачі дізнаються, що таке аудіодискрипція, як зробити кіно і театр доступними для осіб з повною втратою зору, які нормативні акти сприяють впровадженню аудіодискрипції у театрах, де здобути ґрунтовні знання з аудіодискрипції, як коментувати екскурсії та музейні експозиції для незрячих і слабозорих, що таке «книга в універсальному дизайні», як започаткувати якісну інклюзію в концертному мистецтві і зробити інклюзивні заходи привабливими для глядачів.

Присутні зможуть поспілкуватися з ведучими у форматі вільного мікрофона, отримати відповіді на свої запитання, дізнатися про стан культурної інклюзії в Україні та Європі.

У цей же день о 15.00 відбудеться науково-практичний семінар з проблем освіти незрячих «Як досягти успіху при організації інклюзивного навчання. Практичні поради для вчителів і батьків».

Слухачі зможуть наочно ознайомитися з обладнанням для інклюзивного навчання і мобільними гаджетами, переглянути фрагменти відео з аудіодискрипцією, дізнатися про правила коментування відеоконтенту особам із вадами зору, спробувати на дотик і слух книгу в універсальному дизайні, почути про сьогоднішні життєві перспективи для незрячих людей, отримати відповіді на складні та незручні запитання.

Присутнім будуть презентовані цікаві та корисні відеоматеріали.

Ведучі/учасники заходу:

1) Оксана Потимко – керівник Центру освітніх інформаційних технологій Національного університету «Львівська політехніка», заслужений працівник соціальної сфери України, Почесний Амбасадор Львова, радник міського голови Львова, громадський діяч, доктор філософії, ініціатор аудіодискрипції в Україні, автор численних інклюзивних мистецьких та освітніх проектів;

2) Ярослав Нудик – артист вокальної формації «Піккардійська терція», заслужений артист України, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, ініціатор та автор інклюзивного мистецького проєкту «Казка на білих лапах», аудіодискриптор/диктор фільмів для незрячих.

Крім того, до семінару можна долучитися онлайн за посиланням.

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 192021222324
25262728293031