Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Популяризаторська робота бібліотек

Меню розділу

Популяризаторська робота бібліотек

У 2010 році бібліотеками Херсонської ЦБС активно використовувався міський громадський волонтерський рух на користь книгозбірень. Волонтерські команди залучались у бібліотеках-філіях для проведення різних масових заходів, розповсюдження рекламної продукції, роботи з боржниками, книгоношества. Тривала робота з волонтерськими групами, яких в ЦБС діє 12 команд по 3-5 осіб, на підтримку обласної програми "Молодь обирає майбутнє". Учасники волонтерських груп проводили роботу по залученню до бібліотеки молодих користувачів, по поверненню заборгованої літератури, допомагали у роботі по відновленню фонду, працювали із користувачами з обмеженими можливостями, брали участь в масових заходах бібліотек. Практично всі бібліотеки-філії працювали за державними, міськими та власними програмами, пріоритетними напрямками, спрямованими на культурно – освітній розвиток населення своїх мікрорайонів.
Світ мистецтва – це прекрасний, дивовижний світ. В Каланчацькій центральній бібліотеці вже багато років існує відділ мистецтва, де кожного місяця збираються майстри краси району. Люди різних вікових груп, різні за фахом, але їх об’єднала любов до прекрасного. Протягом року кожен з учасників у відповідності зі своїми уподобаннями показував свої витвори – вишивка, різьба по дереву, картини, що написані маслом, виліплені з пластиліну, зі стрічок, з паперу, навіть художнього та пісенного слова. Постійно діяли книжкові виставки, на яких були представлені ювіляри – митці: "Барви на полотнах ожили" (110 років від дня народження К. В. Білокур), "Мистецтвознавець, заслужений художник України – Володимир Чуприна", "Шляхами великої долі" (Т. Г. Шевченко як художник), "Обличчя українського кіномистецтва" (80 років від дня народження С.Ф.Бондарчука). Для вчителів та учнів старших класів були проведені екскурсії: мистецька подорож "Нове мистецтво - нове обличчя України", години цікавих повідомлень "Немеркнуче сяйво століть" (про ікони, які мають особливі властивості), фотовиставка "Наш край в обіймах фотокора", час зустрічей "Акварелі краси і добра", фоторепортаж "В об’єктиві - війна", подорож у світ вишивок "Хрестик за божим благословінням". Для широкого кола відвідувачів були організовані та проведені виставки-презентації: вишивки робіт Ганни Возної "Добрих рук майстерність", зустріч-експозиція місцевих митців "Каланчацькі самородки" (роботи Возної Г., Красновської І., Криворучка В., Молдован М., Нічук М. та ін.), виставка-вернісаж "В країні рідного мистецтва" (роботи учнів старших класів), персональна виставка Маргарити Молдован "Вишиті мрії", виставка-презентація Інни Красновської "Я серцем обіймаю цілий світ".
Справжнім святом стала персональна виставка картин з паперопластики Римми Сипко "Чарівний світ краси і квітів". Героїня свята презентувала паперове диво - паперопластикові картини квітів. Творча натура Римми Вячеславівни не знає спокою, вона завжди в творчому пошуку, в захопленні, все нові й нові плани, нові здобутки, нові родзиночки… На свято краси до бібліотеки завітали шанувальники прекрасних виробів паперопластики зі словами вітання та великої подяки за приємні хвилини радості, натхнення, краси, незримого доторку до таємин прекрасного. Серед виступаючих: перша вчителька Л. А. Кравченко, класний керівник В. Ф. Пономарчук, начальник відділу освіти райдержадміністрації - однокласниця - О. Машинська, колега – визнана майстриня вишивки Г. Возна, члени бібліотечних клубів за інтересами "Спілкуймось!", "Дивослово", численний актив книгозбірні. Свято супроводжували жіноче вокальне тріо "Три "Л"", жіночий вокальний ансамбль "Осіннє золото". Багато гарних слів прозвучало на адресу майстрині та її прекрасних творінь. А родзинкою презентації стало проведення майстер-класу, який ця талановита пані провела для гостей свята.
Кожного року Каланчацька центральна бібліотека проводить до Всеукраїнського дня бібліотек Свято Книги і Читання. В 2010 році Свято Книги розпочалося Днем відкритих дверей. Цей день було проведено у формі "Театру книг" під назвою "Моя книга, моє життя". Виставка-реклама "Впусти книгу у серце своє" нагадала відвідувачам про відділи бібліотеки, її фонд, цитатні рекламки цікаво розповіли про значення книги та її вплив на навколишнє середовище. А ще відвідувачі змогли дізнатись про най... видатнішу книгу в бібліотеці з виставки-реклами "В чарівному світі книг". Тут були представлені найбільші, найтовстіші, найстаріші, найважчі, найдорожчі, а також неформатні книги, які є в бібліотеці. Звісно, в цей день бібліотекарі не могли не привітати читачів: для них був проведений бенефіс читача "Моє хобі - книга, і це моє життя". Героїнею заходу стала читачка, яка була нагороджена грамотою як найактивніший читач і відвідувач бібліотеки. Щоб залучити відвідувачів до пізнання мистецтва, переглянути роботи митців, була оформлена і представлена персональна виставка вишитих робіт "Вишиті Мрії" працівниці бібліотеки.
З нагоди річниці відкриття музейної експозиції розвитку бібліотечної справи Каланчацького району проводились тематичні екскурсії "Каланчацька бібліотека в контексті часу" для учнів, вчителів, підприємців, усіх бажаючих. Експозиція постійно поповнюється новими знахідками, які представлені до уваги жителів та гостей району.
В період курортного сезону - літа 2010 - бібліотеками Каланчацької ЦБС було активізовано роботу по обслуговуванню відпочиваючих в селах Хорли, Приморське та Роздольне.
В сільських філіях були організовані пункти видачі книг підвищеного попиту з платного абонементу центральної бібліотеки, в книжки були вкладені тематичні рекламні буклети "Херсонщина туристична" та "Порт Хорли".
Оформлено книжкові виставки та перегляди літератури за темами "Наш приморський край", "Ми завжди радо зустрінемо Вас", "Відпочиваючі - наші гості!", де були представлені матеріали про Каланчацький район, його минуле, сьогодення, плани на майбутнє, матеріали про можливості Інтернет-центру Каланчацької ЦБС, режим його роботи та як туди потрапити, твори місцевих письменників та поетів, талановитих людей краю, пам’ятки, родзинки краю тощо.
Для дітей відпочиваючих проводились невеликі масові заходи: літературні ігри, конкурси, вікторини, серпантини, години цікавих повідомлень та інші заходи. 
Завідуюча Хорлівською філією Каланчацької ЦБС вже п’ять років тому при бібліотеці організувала клуб юних художників "Палітра". Цього року всі бажаючі діти відпочиваючих мали змогу спробувати свої можливості, або просто провести час в майстерні клубу.
Багато відпочиваючих в період курортного сезону стали частими гостями Інтернет-центру центральної бібліотеки. Дехто перевіряв свою поштову скриньку, інші одержували та надсилали листи рідним та друзям, спілкувались з близькими в режимі он-лaйн, дехто цікавився політикою, новинами в країні та світі, погодою та рекламою товарів, інші, фанати Інтернету, просто приходили до Інтернет-центру на годинку-другу "зависнути" чи скачати музику.
Ці всі заходи благотворно впливають на створення позитивного іміджу Каланчацького району та розвиткові фандрейзінгової діяльності.
Каланчацька центральна бібліотека створила свій сайт в Інтернеті за адресою: http://www.kalanchak.org.ua, який в звітному році переглянутий 2874 користувачами, та бібліотечні Блоги в бібліотеках-переможцях за програмою "Бібліоміст". Блог центральної районної бібліотеки: http://kalanchakcbs.blogspot.com, переглянули більше 5 тис. відвідувачів. Найбільшою популярністю користувався допис "Чарівний світ краси і квітів" про виставку-презентацію картин з паперопластики Римми Сипко. Блог Новопавлівської сільської бібліотеки-філії http://novopavlivka.blogspot.com/2010/09/25.html переглянуто в звітному році майже 800 користувачами інформації.
До Дня Перемоги бібліотекарями Білозерської центральної бібліотеки підготовлено комплекс заходів, що включав в себе виставку-експозицію, конкурсну програму "Кросворд за піснями воєнних літ", спілкування з учасниками війни. Ця програма була проведена на площі в центрі селища, зібрала багато людей та визвала великий резонанс. Тут звучали пісні воєнних років, які співали не тільки люди покоління війни, але й молодь. Година спогадів "Війна очима дитини Великої Вітчизняної війни" за участю родини Гніздовських залишила в серцях учасників цього заходу незабутні враження про страшні часи війни, голоду та лихоліть.
Створення в бібліотеках Нововоронцовської ЦБС інформаційних центрів "Населенню про місцеве самоврядування" дало можливість накопичувати офіційні документи, інформувати про їхній зміст та нові надходження.
В бібліотеках організовані постійно діючі стенди: центральна бібліотека – "Запитуєте? Відповідаємо!", "Влада інформує", "Права дитини в нашій державі", "Конституція України гарантує…"; в сільських філіях – "Новини села" (Новоолександрівська бібліотека-філія), "Бібліотека в житті села" (Нововоскресенська бібліотека-філія) та створено теки-досьє "Місцеві органи самоврядування", "Наша влада".
Працівники бібліотек Нововоронцовського району систематично інформують про бібліотечні справи дирекцію ЦБС, відділ культури та туризму районної державної адміністрації, районні органи влади, сільські Ради.
Про авторитет бібліотекарів говорять такі факти – більшість бібліотечних працівників були головами та секретарями виборчих комісій, а бібліотекар Нововоскресенської сільської бібліотеки Л. А. Соколенко стала головою сільської Ради, бібліотекар села Українка С.В.Єгорова обрана головою сільської Ради вдруге.
Збиранням і розповсюдженням краєзнавчої інформації опікується Центр регіональної інформації, що діє при центральній бібліотеці Цюрупинської ЦБС. Сюди регулярно надходить вся важлива для населення інформація про роботу органів самоврядування. Ці документи також є частиною краєзнавчого фонду. Таких документів надійшло вже чимало.
Для користувачів ці матеріали збираються в окремих папках-досьє за темами:
"Місцеве та регіональне самоврядування";
"Пенсійне забезпечення";
"Місто: проблеми та їх вирішення";
"Розпорядження, постанови, рішення органів місцевої влади";
"Працевлаштування";
"Освіта";
"Культура";
"Місцеві органи влади".
Всі матеріали відображаються в тематичній картотеці обліку та бібліографічного опису документів від дня їх надходження до центральної бібліотеки. Найновіші документи розміщуються на інформаційному стенді "Бібліотека інформує".
Діяльність центру набула вже помітного авторитету серед користувачів, які звертаються сюди за необхідною інформацією.
В сільських бібліотеках Голопристанської ЦБС проходять Дні депутата, головам сільських рад та їхнім працівникам надається інформація про нові надходження до книгозбірень. Зміцнення зв'язків, ділове співробітництво з органами влади, громадськістю, безсумнівно, піднімають престиж бібліотек, дозволяють їм стати незамінною складовою місцевого співтовариства.
Інформування населення про законодавчі акти держави та органів місцевого самоврядування здійснюється за допомогою інформаційних куточків "Влада. Бібліотека. Громада".
Центральна районна бібліотека стала традиційним місцем проведення Голопристанською районною радою Днів голови, на яких обговорюються питання розвитку Голопристанської громади.
В Чаплинській центральній районній бібліотеці створено пункт доступу громадян до офіційної інформації органів влади. Користувачі мають змогу через Інтернет вийти на урядовий портал. "Програма сприяння Парламенту в Україні" надсилає періодично літературу правового характеру, яка користується попитом у громади району.
Чаплинська центральна бібліотека взяла участь у засіданні круглого столу по обговоренню громадської думки разом з центром соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді, громадською організацією "Соціальна ліга працівників", районним центром зайнятості та волонтером Корпусу миру С. Соперман, де було визначено питання співпраці щодо зайнятості населення, соціальної адаптації молоді, розвитку громади та ін.
Село Золота Балка Нововоронцовського району здавна славиться жінками рукодільницями. Вихідці із західних регіонів, які становлять майже половину населення села, зберегли свою мову, культуру, звичаї. І, звичайно, привнесли свої мотиви в місцеве декоративно-ужиткове мистецтво. Бібліотекар сільської бібліотеки враховує це у своїй роботі. Разом із активом бібліотеки зібрали великий матеріал про український рушник з різних областей країни і організували для односельців виставку "Рушник вишиваний", на якій бібліотекар ознайомила присутніх із зібраним матеріалом.
Велику роботу з народознавства проводить і Осокорівська сільська бібліотека-філія № 1 Нововоронцовської ЦБС. В бібліотеці оформлено виставку-вернісаж "Вашими руками пишається Осокорівка", де зібрані роботи та біографії кращих майстрів села, оформлено фотоальбоми їхніх робіт. Особливу увагу привертають картини із фарбованих риб'ячих кісток майстрині В. Живодьор, роботи її були навіть на президентській виставці-ярмарку. Майстриня часто проводить майстер-класи, на які запрошуються учні школи. Умови для їх проведення в бібліотеці створені завдяки спонсорській допомозі.
Село Гаврилівка Нововоронцовського району є унікальним, тут проживають вихідці із різних куточків країни, які свято бережуть свої традиції, уміння і культурно-мистецьку спадщину. Вироби майстрів декоративно-ужиткового мистецтва виставляються на сільських, районних і обласних конкурсах, ярмарках та масових заходах. В 2010 році при бібліотеці була відкрита кімната народознавства. Односельці подарували раритетні речі старовини, вишивки, ткані вироби і тому подібне, а народні умільці змайстрували піч, колиску, скриню, сільськогосподарське знаряддя та інше.
Духовне відродження нації – одне з найголовніших завдань діяльності бібліотеки. З цією метою в Нововоронцовській центральній бібліотеці організовано куточок "Духовна світлиця", де розміщені православні ікони і література про їх виникнення, про історію релігій, а також молитовники, періодична преса. Багато читачів дарують свої надбання на цю тему.
Восени в читальній залі Херсонської центральної бібліотеки ім. Лесі Українки відбулася творча зустріч з неординарною особистістю, представником культури нашого часу - художником, поетом, музикантом В. Чорним. Ця зустріч назавжди вкарбувалась у серця користувачів та запрошених гостей бібліотеки. В. Чорний читав перед аудиторією свої поезії, співав авторські пісні, багато розповідав про мандри по Європі. Але окрасою заходу стала слайд-презентація його глибоко-філософського живопису. Художник відкрив перед присутніми чарівний світ кольору, особистого естетичного уподобання - картини "Іду через світи…", "Неапольські мотиви", "Кохання у гондолі", "Неаполітанка" та ін. Картини знаного художника в Італії представлені в галереях Риму, Мелану, Неаполя, Палермо тощо. Дуже символічно, що роботи В. Чорного стали окрасою і центральної бібліотеки. Його роботи з успіхом продаються, особливою популярністю користуються у вітчизняних туристів. Студенти Херсонського національного технічного університету на згадку про незабутню зустріч брали у художника автографи.
В Херсонській центральній бібліотеці ім. Лесі Українки була організована виставка-епопея "Я крокував по цій землі і малював її краї…" члена Спілки художників України, учасника Великої Вітчизняної війни Загороднюка Ф. І. Воєнна тематика червоною стрічкою пролягла через всю творчість майстра. Так народились картини "Розплата" та "Одужуючий". Ці та інші картини стали не лише окрасою бібліотеки, а й частиною нашої історії, яку відкривав у своїх полотнах великий майстер. У користувачів викликали зацікавленість роботи "Збирання врожаю на Херсонщині", "Прозріла" та інші.
У Херсонській центральній бібліотеці ім. Лесі Українки відбулася творча зустріч з фотохудожником, фотожурналістом, членом Національної Спілки фотохудожників України О. Андрющенко. Захід пройшов у формі фотоальбому, який мав назву "Майстер та Маргарита". До участі в заході були запрошені гості та завідувачки бібліотеками-філіями. Присутніх вразила неординарність майстра: його філософія життя, естетичні смаки та відношення до улюбленої професії. Фотохудожник запросив присутніх до віртуальної подорожі у світ тіней та бликів... на сайт АлексАРТ. Одна із сторінок фотоальбому - сайт-презентація фотопроектів "Летить життя..", "Купальські замальовки в обличчях та подіях", "Весілля гангстерів", "Фестиваль "Чорноморські ігри", "Вона та Він. Життя – театр" та інші. Зустріч проходила дуже жваво, присутні ставили запитання, бажаючи отримати цікаву відповідь від неординарної особистості. На згадку про зустріч О. Андрющенко подарував бібліотеці фотознімок.
Органічним доповненням до всіх краєзнавчих заходів, що проводяться в читальній залі бібліотеки-філії № 13 Херсонської ЦБС, є літературно-краєзнавча експозиція "Херсонщина від минулого до майбутнього". Експозиція постійно оновлюється і поповнюється. Крім того, протягом року оформлюються темполиці з циклу "Таврійська мозаїка" та краєзнавчий календар.
Одним із найцікавіших загальносистемних заходів, який відбувся у Херсонській ЦБС, став кіножурнал "До вас у спогади іду з кіноекранів..", присвячений великому майстру кіно С. Ф. Бондарчуку, уродженцю селища Білозерка Херсонської області.
Загальносистемний захід до Дня Матері проведено  Херсонською ЦБС. Стало символічним, що місцем проведення цих свят обрана була саме бібліотека-філія № 1, яка працює в напрямку сімейного виховання. Користувачі та гості бібліотеки отримали сплеск емоційного піднесення від перебування на загальносистемному заході-елегії про матір "На Честь Королеви Кохання й Краси". Творчий задум здійснився у співпраці центральної бібліотеки ім. Лесі Українки, міської бібліотеки-філії № 1, Зеленівської сільської бібліотеки-філії та дитячого вокального гурту "Калинонька" Зеленівського Будинку культури. Сценарій заходу був інформаційно насиченим, користувачі почули легенди та притчі про Матір. Мати – як молитва оберігає нас, прощає гріхи, як дивна музика хвилею заливає в душу тугу, наповнює її жалями та любов’ю, надихає до творчості. Як любили своїх матерів люди, що стали гордістю нашої літератури. Про все це почули відвідувачі заходу. У розпалі свята відбувся "Аукціон лагідних синонімів "Бабуня-солодуня". Далі глядача заворожив відео-колаж "Живопис. Читаюча жінка". Родзинкою елегії став номер художньої самодіяльності - уривок із п’єси Старицького "Сватання на Гончарівці". За добре ставлення до бібліотеки, за потяг до читання молоді та літні жінки-користувачі отримали Подяки у номінаціях "Причастя до Бібліотеки", "Юний бібліотечний фанат", "Наймиліша бабуся моя", "Краща читацька сім'я" тощо.
Значною подією для читачів бібліотеки-філії № 6 Херсонської ЦБС стала презентація книги "Мала енциклопедія великої сім’ї". Авторка – Е. Кузнецова-Дворникова – донька відомого лікаря-гуманіста, в’язня Бухенвальду О. Дворникова, який багато років був читачем філії. Захід був присвячений Міжнародному дню сім’ї. Гостя розповідала про родовід своєї династії і справила незабутнє враження на слухачів. Вони висловлювали захоплення обсягом і результатами генеологічного дослідження Елеонори Орестівни. Причому, ця тема виявилася настільки близькою читачам, що вони теж висловили бажання простежити свій родовід та запропонували провести ще засідання, де б кожен міг розповісти цікаву родинну історію. Е. Кузнецова-Дворникова подарувала бібліотеці презентоване видання та декілька поетичних збірок.
В бібліотеці-філії № 15 зазначеної ЦБС до Міжнародного дня 8 Березня пройшло свято Весни "А жінка в світ приходить для краси". Постійні користувачі взяли участь у конкурсній програмі, яку підготували бібліотекарі філії. Програма виявилась дуже насиченою: веселі конкурси "Руса коса до пояса", "У люстерко заглядала, компліменти промовляла" та "А я вмію вишивати, гарно шити й готувати..." та інші подарували гарний настрій всім присутнім. На святі був присутній херсонський поет М. О. Левченко, який читав жінкам свою інтимну лірику – про кохання, жіночу вроду, вірність та материнську любов. Поет подарував збірку віршів "У чому сенс життя?". Закінчилось свято врученням квітів.
В Кіндійській бібліотеці-філії Херсонської ЦБС був проведений масовий захід "Жіночі очі так сонця хочуть...". На зустріч прийшли жінки, які усиновили дітей, які доглядають людей похилого віку. З подарунками для таких жінок завітала народний депутат Ковтун Т. П. Милосердя, любов, доброта, людяність, материнство стали центром спілкування. А ще пісні та вірші, привітання жінок зі святом Березня та перемоги в конкурсах "Білі зубки, алі губки" та ін.
До 65 річниці Великої Перемоги у війні 1941-1945 років Великоолександрівська ЦБС видала рекламний буклет "Пам’ять про героїв збережуть обеліски" з раніше започаткованого циклу "Великоолександрівщина туристична". В буклеті представлені фотографії та відомості про пам’ятники загиблим воїнам в роки Великої Вітчизняної війни, які  збережені на території району.
КУ "Каховська районна об’єднана бібліотека" тісно співпрацює з бібліотекою геріартричного будинку. Поети клубу "Свічадо" там бажані гості. Вони познайомили підопічних пансіонату зі своєю творчістю на вечорі вдячності "Вклонімося великим тим рокам". Цікаво був проведений урок милосердя "Хай не бракує в світі доброти". Учасники заходу брали участь у ярмарку загадок та конкурсах. Всі підопічні геріартричного будинку одержали подарунки  від спонсорів.
Святковою і цікавою для користувачів стала виставка-шлягер "Під дахом рідної оселі" із циклу "Сто пудів хітів", організована працівниками читальної зали Новокаховської центральної бібліотеки.
Вона складалася з чотирьох розділів, назвами яких стали рядки з українських пісень-шлягерів:
1. "... Постав хату з лободи, а в чужую не веди…",
2. "…Чорнобривців насіяла мати у моїм світанковім краю…",
3. "Сорочку мати вишила мені червоними і чорними нитками…",
4. "…Ти признайся мені, звідки в тебе ті чари…".
Кожен з розділів супроводжувався яскравим зверненням до читачів.
1. "Дійсно, з коханим рай і в курені. Але нам завжди приємно усвідомлювати, що поруч з нами справжні чоловіки. Отже, шановні, побудуйте для своєї коханої палац. Принаймні спробуйте" .
2. "Всі наспівують цю пісню, але на жаль не всі знають особливості вирощування квітів. Що ж, дізнатися про це вам допоможуть наші книжки. Тож читайте і робіть своє життя прекрасним".
3. "Ми з упевненістю стверджуємо, що утримувати оселю в порядку за допомогою ниток, голок та мережива можна. Отже, створіть красу і затишок в домі своїми руками і не забудьте додати до цього кохання".
4. "Схоже, славетну співачку Софію Ротару роки дійсно не торкнулися, принаймні її творчості. Та чи є насправді секрети молодості? Цю таємницю знають косметологи. Саме вони і поділяться з нами секретами здоров’я та краси".
На виставці була представлена література, яка стане у пригоді всім, хто прагне зробити свій дім затишним, красивим і незвичайним. Поради, які є у книгах, допоможуть створити в оселі комфорт і добрий настрій. Найцікавіші книжки супроводжували закладки з написом: "Прочитай! Висловись". Читачі залишали свої відгуки у скриньці з написом "Канал зворотнього зв’язку", тим самим привертаючи увагу користувачів до літератури, яка експонувалася на виставці.
В Новокаховській центральній бібліотеці був проведений показовий масовий захід для бібліотекарів ЦБС - народознавче свято "Любити людей мене навчила мати".
Зала була прибрана у вигляді селянської світлиці: на підлозі рядна, стіл застелений вишитою скатертиною, лавки застелені ряднами. На стінах вишиті рушники, на тлі яких – Ікона Божої Матері, збоку, на горизонтальному полотнищі – Заповідь Господня: "Шануй батька свого і матір свою, щоб довгими дні твої були на землі" . Присутні мали змогу поринути в чудовий світ народних звичаїв, легенд, які виховують повагу до батьків, до рідної неньки - України. Свято супроводжували українські народні пісні, пісні українських композиторів у виконанні солістів міського народного хору, а глядачі їм підспівували. Хто не чув материнської пісні, зостався бідним на все життя. І коли Єременко В. І. співала колискову пісню, стоячи біля колиски в світлиці, в де-кого з присутніх по щоках котилися сльози. Чудове враження залишила і інсценізація старої легенди про виникнення першої хати. Декламатори в українських костюмах читали поезії, присвячені матері. Заключним акордом заходу стала молитва Матері, Берегині нашій, яку ведучі свята читали стоячи на колінах, а присутні вторили їм, піднявшись зі своїх місць.
Цікаво і видовищно в міській бібліотеці-філії №2 Новокаховської ЦБС пройшло свято – Масляна. Учасники в українських костюмах показали присутнім весняний обряд закликання Весни з піснями, хороводами, іграми. Яскравим моментом була гумористична сценка, коли зять частував свою тещу. Голодними не залишились і глядачі, їх пригостили варениками з сиром і млинцями, які смачно приготували працівники бібліотеки. Музичне оформлення заходу допомагали здійснити вихованці дитячої школи мистецтв. На закінчення всі присутні хором виконували веснянки, закликаючи Весну, вітаючи пробудження природи, звертаючись до землі, щоб дала щедрий урожай.
В Новокаховській ЦБС завжди в полі зору люди з фізичними вадами. Для них і всіх бажаючих за сприяння Центру розвитку дітей з вадами слуху в читальній залі центральної бібліотеки була проведена презентація книги глухого автора із Новосибірська Лії Баннікової "По обе стороны стеклянной стены" з сурдоперекладачем.
Оксана Гунько, керівник Центру, особисто знайома з авторкою, розповіла про свої враження від спілкування з цією сильною духом жінкою, яка в дитинстві через важку хворобу втратила слух, але знайшла в собі сили реалізуватись у житті. Її книга стане в пригоді людям, які стикаються з аналогічними проблемами. Новокаховчани одними з перших в Україні отримали змогу ознайомитись та придбати цю унікальну книгу, яку вже оцінили громадяни Франції, Німеччини та Португалії. Презентація книги зібрала чимало зацікавлених мешканців міста і трансформувалася в кількагодинну розмову про наболіле, про проблеми, з якими стикаються люди з вадами слуху. Присутні отримали змогу обмінятись досвідом вирішення своїх проблем і запропонували створити громадську організацію, яка допоможе їм разом долати труднощі і знайти своє місце в суспільстві.
Надовго залишилося в пам’яті читачів Голопристанської центральної районної бібліотеки літературне знайомство з місцевим автором "Микола Гомон: творчий портрет", яке було проведене спільно з органами місцевого самоврядування. Творчість М. В. Гомона присвячена Таврійському краю, його історії, людям, які опановували ці безкраї степи. Продемонстрований на початку відеофільм "Тендра" створив відповідну емоційну атмосферу заходу. Бібліотекарі центральної районної бібліотеки детально проаналізували твори, які ввійшли до трилогії "Ахіллесове ристалище". Особливо присутнім сподобались інсценізовані уривки, які підготували учні Голопристанської гімназії. Яскраві українські костюми та майстерно зіграні ролі справили на всіх незабутнє враження. Від громадськості міста висловлювалась щира вдячність письменникові за те, що своєю творчістю він сіє зерна любові до рідної землі, до простих людей праці, спонукає до роздумів, до збереження історії, традицій і звичаїв народу.

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 2627282930