Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Рамштайн» – коаліція допомоги для України. Ч. II

  • 6 вересня 2024 року відбулося 24 засідання Контактної групи з питань оборони України, в якому особисто взяв участь Володимир Зеленський. Низка партнерів України оголосили чергову партію військової допомоги:

США анонсували виділення чергового пакета військової допомоги Україні на суму 250 мільйонів доларів: критично важливе озброєння та обладнання, бойові машини M2 Bradley та ракети для HIMARS.

Канада надала велику партію двигунів для некерованих авіаційних ракет та 1300 боєголовок до них, що значно посилить наші можливості у повітряних операціях. Канада взяла на себе важливу роль у навчанні українських пілотів для польотів на F-16 в рамках програми «FLIT».

Велика Британія передала Україні 650 легких багатоцільових ракет (LMM) на суму 162 мільйони фунтів, що значно зміцнить наші можливості у протиповітряній обороні.

Нідерланди надали Україні ракети класу «повітря-повітря» та допоміжні матеріали для літаків F-16 на суму 80 мільйонів євро, що дозволить суттєво посилити обороноздатність наших військово-повітряних сил.

Швеція приєдналася до коаліції з розмінування, підписавши Меморандум про Взаєморозуміння та зобов'язавшись внести 5 мільйонів євро до Фонду Коаліції для підтримки зусиль із розмінування територій.

Іспанія відправила батарею зенітно-ракетного комплексу HAWK, яка включає 6 пускових установок.

Ще один ключовий результат зустрічі з союзниками – підписання Положення Коаліції морських спроможностей (КМС).

Участь Володимира Зеленського на 24 засіданні «Рамштайн». Фото: Daniel Roland/AFP/Getty Images

  • 9 січня 2025 року відбулося 25 засідання Контактної групи з питань оборони України. США оголосили про останній пакет допомоги Україні від адміністрації чинного президента Джо Байдена, вартість якого оцінювалась в 500 мільйонів доларів. Він включає:
– ракети AIM-7, RIM-7 та AIM-9M для протиповітряної оборони;
– боєприпаси класу «повітря-земля»;
– допоміжне обладнання для F-16;
– системи броньованих мостів;
– захищене комунікаційне обладнання;
– стрілецька зброя та боєприпаси;
– запчастини для поставленого раніше озброєння та допоміжне обладнання.
 

Канада надала допомогу на 440 млн канадських доларів (100 млн на закупівлю української зброї за «данською моделлю»).

Велика Британія разом із союзниками по НАТО (Данією, Нідерландами, Латвією та Швецією) передала Україні 30 000 нових безпілотників на суму 45 млн фунтів стерлінгів.

Норвегія виділила 700 млн норвезьких крон для закупівлі дронів у рамках багатонаціональної ініціативи.

Німеччина пообіцяла передати 6 систем ППО IRIS-T та 50 ракет-перехоплювачів до цих систем.

Ісландія профінансувала виробництво української зброї в рамках «данської моделі» на суму 2 млн євро.

Учасники зустрічі затвердили дорожні карти розвитку Сил оборони України до 2027 року, розроблені в рамках 8 Коаліцій спроможностей: авіація, протиповітряна оборона, морські спроможності, артилерія, бронетехніка, ІТ, дрони, розмінування.

Президент України Володимир Зеленський, міністр оборони США Ллойд Остін і міністр оборони України Рустем Умєров під час засідання «Рамштайн». Фото: Офіс Президента України
  • 12 лютого 2025 року західні союзники України провели 26 зустріч у форматі «Рамштайн», на якій головувала Велика Британія. Засідання вперше очолює державний секретар із питань оборони Великої Британії Джон Гілі. Нова адміністрація президента США Дональда Трампа передала європейським союзникам лідерство у форматі, який створив попередній керівник Пентагону Ллойд Остін та незмінно очолював його майже три роки. Новообраний Міністр оборони США Піт Гегсет був присутній, але вже не головував на засіданні, як його попередник. Україна й надалі продовжує отримувати військову підтримку від США, але переговори про нові пакети допомоги не ведуться. За підсумками зустрічі партнери оголосили про нові кроки підтримки.

Велика Британія надає на 150 млн фунтів стерлінгів допомоги: тисячі дронів, десятки танків та бронемашин.

Німеччина оголосила про поставку близько 100 керованих ракет IRIS-T.

Нідерланди додатково передають 25 броньованих гусеничних машин YRP для евакуації поранених.

Чехія продовжить «чеську ініціативу» та, за відповідного фінансування, передаватиме щомісяця партію боєприпасів.

Фінляндія готує новий пакет військової допомоги, зокрема, інвестує у виробництво важкої бронетехніки для України.

Ісландія виділяє 5,5 млн євро на розмінування та оборонну індустрію.

Литва продовжить інвестувати в український оборонно-промисловий комплекс.

Норвегія оголосила про внесок 100 млн євро у Коаліцію інтегрованої ППО та ПРО, 240 млн євро – у Коаліцію морських спроможностей та 50 млн євро – у Коаліцію дронів.

Швеція підтвердила довгострокову підтримку України: 2,3 млрд євро на рік, з яких 530 млн євро – на дрони, боєприпаси та технології, а 250 млн євро – у «данську модель».

Міністри оборони України та Британії Рустем Умєров і Джон Гілі. Фото: Анна Березіна / UPG

  • 11 квітня 2025 року Велика Британія та Німеччина скликали 27 засідання Контактної групи з оборони України «Рамштайн». Ключова мета зустрічі: мобілізація більшої військової допомоги та посилення військового тиску для підтримки України у боротьбі з повномасштабною російською агресією. Засідання очолили міністри оборони Великобританії та Німеччини Джон Гілі та Борис Пісторіус. Це було перше засідання для Німеччини в якості головуючої країни та друге – для Великобританії. США були представлені делегацією, а голова Пентагону Піт Гегсет приєднався до засідання в онлайн-форматі. В рамках «брюссельського Рамштайну» учасники коаліції погодили виділення рекордної військової допомоги для України, що перевищує 21 мільярд євро.

Важливим результатом засідання стало офіційне заснування нової, дев'ятої за ліком, Коаліції спроможностей – Коаліції радіоелектронної боротьби (РЕБ). Ініціатива передбачає покращення внутрішньої комунікації в лавах Сил оборони України, ефективніше ведення розвідки та зниження ефективності систем зв'язку окупантів. Однією з цілей є також боротьба з дронами, які запускає російська армія.

За підсумками зустрічі визначено пакети допомоги, анонсовані країнами-учасницями.

Велика Британія оголосила про виділення 350 мільйонів фунтів стерлінгів (понад 400 млн євро). Цей пакет включає радарні системи, протитанкові міни і сотні тисяч нових дронів, а також додаткове фінансування у 150 мільйонів фунтів для ремонту та обслуговування військової техніки в Україні, що дасть змогу відновити близько 3000 одиниць.

Німеччина оголосила про виділення додаткових понад 11 мільярдів євро на військову допомогу Україні до 2029 року. Ці кошти спрямують на закупівлю значного обсягу озброєння:

– чотири системи ППО IRIS-T, включаючи 300 керованих ракет;
– 300 безпілотників-розвідників;
– 120 ПЗРК;
– 25 бойових машин піхоти Marder;
– 15 танків Leopard 1A5;
– 14 артилерійських систем;
– 100 наземних оглядових радарів,
– 30 ракет PATRIOT;
– 100 000 артилерійських боєприпасів.
 

Норвегія надасть 100 млн фунтів стерлінгів на фінансування пакета допомоги, оголошеного Великою Британією, та збільшила військову підтримку у 2025 році на 5 млрд євро. Крім того, анонсовано 1 млрд допомоги на боєприпаси та ППО/ПРО.

Литва заявила про виділення додатково 20 млн євро на закупівлю боєприпасів.

Естонія анонсувала постачання 10 тисяч 155-мм снарядів та 750 тисяч індивідуальних харчових раціонів. Також готується пакет, що включає дрони, медобладнання та безпілотні системи, сформований на основі українського запиту.

Нідерланди виділяють 150 млн євро на посилення протиповітряної оборони України.

Бельгія підготувала черговий пакет військової допомоги вартістю 1 мільярд євро.

Данія оголосила про 25 пакет військової допомоги вартістю майже 900 млн євро.

Представники Німеччини, Британії та України під час зустрічі у форматі «Рамштайн». Фото: Наталія Кава/Getty Images

«Рамштайн» – це серія дипломатичних зустрічей міністрів оборони та начальників генеральних штабів країн світу з метою оперативної координації військової допомоги Україні. Ця стратегія «допомогла нашій країні вижити та дала можливість захищати свою суверенну територію». За три роки міжнародна спільнота надала Україні понад 126 мільярдів доларів допомоги на оборону. Формат став початком регулярного, систематичного оновлення військово-технічного оснащення нашої армії, остаточного переходу від застарілого радянського озброєння до сучасного натівського та переломного моменту на полі бою. Незважаючи на зміну лідера «Рамштайну», «антипутінська коаліція» і допомога Україні зростає і, сподіваємося, зростатиме й надалі.


Календар подій

    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 131415161718
19202122232425
262728293031