Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Репетиція інклюзивного театру при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор»: весело, продуктивно та терапевтично

24.01.2022 17:05

У Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбулася чергова репетиція унікального колективу – інклюзивного театру при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор».

До складу інклюзивної театральної трупи входять діти-аутисти, діти з синдромом Дауна, з вадами слуху, із затримкою психічного розвитку (ЗПР). Сьогодні інклюзивний театр при бібліотеці працює у форматі «Open Space» – відкритому просторі для всіх бажаючих, хто хоче спробувати себе у театральному мистецтві. Цей формат дозволив долучитися до проєкту родинам, які виховують дітей з інвалідністю, але не є членами певних громадських організацій.

На сьогоднішній день у реалізації проєкту беруть участь понад 30 особливих дітей разом зі своїми батьками.

За словами автора та керівника проєкту – заслуженого працівника культури, директора КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» Херсонської обласної ради Коротун Надії Іванівни, – його головною метою є привернення уваги громади до проблем реалізації людей з особливими потребами, а також подолання стереотипів щодо місця сучасної бібліотеки в суспільстві.

Зараз триває підготовка нової, четвертої вистави – «Нова казка про старих гномів та їх друзів». До речі, надихнувшись успіхами дітей, сценарій до неї написала одна із мам особливої дитини – учасниці колективу. Робота над ролями відбувається під пильним керівництвом досвідченого режисера, заслуженого діяча мистецтв Корольової Ірини Володимирівни.

Проєкт діє з 2018 року, і весь цей час керівництво області активно підтримує колектив. Ось і сьогодні усі актори інклюзивної театральної трупи отримали надихаючі солодкі подарунки від голови Херсонської обласної державної адміністрації Лагути Геннадія Миколайовича та голови Херсонської обласної ради Самойленка Олександра Степановича. А також – чудові прикраси від мецената бібліотеки, начальника Регіонального відділення Акціонерного банку «Південний» Слюсара Василя Вікторовича.

В основі роботи інклюзивного театру лежить арт-терапевтична методика – драмотерапія, яка є універсальною та доступною для будь-якого учасника, незалежно від віку. Адже найменшому з них – 6 років, а найстаршому – 36.

Завдяки діяльності проєкту та регулярним репетиціям особливі актори соціалізуються, опановують комунікативні навички, вчаться акторській та хореографічній майстерності, заводять нових друзів і отримують приємне та корисне спілкування.

А батьки та родичі дітей відзначають безумовний позитивний психокорекційний вплив драмотерапії на дітей.

Долучайтеся до проєку та переконайтеся, що театр відкритий для кожного!

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 2324
252627282930