Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Екологічний проєкт «UcanUkraine» у Херсоні

29.07.2020 14:33

Екологічний проєкт «UcanUkraine» стартував в Україні 14 липня. Протягом 4 місяців в 4 містах Півдня України – Херсоні, Запоріжжі, Бердянську та Мелітополі – «UcanUkraine» збирається задавати тренд на екологічність. Цей проєкт об’єднає навколо проблем довкілля митців, бізнесменів та екоактивістів. Координатором проєкту в Херсоні став Центр екологічної інформації нашої книгозбірні та його керівниця Юлія Тищенко.

За цей час планується провести по 2 воркшопи в кожному місті-учаснику. У заходах будуть задіяні представники малого та середнього бізнесу, громадські організації, екоактивісти, урбаністи, художники, активні громадяни. На воркшопах містяни дізнаються, як локально впливати на екологічну ситуацію. Після навчання екоактивісти разом з експертами проєкту зможуть проінспектувати муніципальні екологічні програми та  розробити дорожню карту для співпраці з місцевою владою. Що до місцевого бізнесу, то в результаті проведення воркшопів підприємці у співпраці з  командою проєкту визначать ідеї для екологічних ініціатив. Найкращі екологічні проєкти отримають фінансову підтримку на реалізацію, а також будуть нагороджені спеціальною екологічною відзнакою. Всі відзначені бізнес-заклади будуть нанесені на локальну мапу дружніх до екології установ. Під час проєкту, окрім воркшопів, планується проведення інтерактивної виставки, яка представить приклади успішних громадських ініціатив та за допомогою артоб’єктів продемонструє реальний стан довкілля міст-учасників. Бонусом проєкту «UcanUkraine» стануть 4 мурали на екологічну тематику, для створення яких будуть запрошені місцеві художники, чиї макети оберуть містяни за допомогою інтернет-голосування.

Детальніше про проєкт можна дізнатися в Центрі екологічної інформації бібліотеки, на сторінці Facebook проєкту UcanUkraine. Розклад перших онлайн-зустрічей про старт проєкту для громадськості та бізнесу: 28 липня – м. Мелітополь, 29 липня – м. Бердянськ, 30 липня – м. Херсон. Реєстрацію відкрито. Проєкт «Ucan Ukraine» реалізується ГО «Дзиґа» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15161718192021
22232425262728
293031