Херсонская областная
универсальная научная библиотека
им. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: 9:00-18:00

Герберт Уеллс «Чарівна крамниця»

Этот материал есть на украинском языке

05.03.2020 10:35

Життя Герберта Уеллса нерозривно пов’язане з наукою. Він написав близько 500 наукових праць із хімії, біології, педагогіки та зумів перенести частинку цих знань навіть у свої художні твори.

Із героями його книжок трапляються дивовижні пригоди на Землі та інших планетах у близькому чи далекому майбутньому. Він широко використовує й популярні на початку XX століття наукові гіпотези. Та є у нього оповідання, які не спираються на наукові факти, а ґрунтуються лише на людській уяві та фантазіях.

Книга «Чарівна крамниця» складається з 18 абсолютно різних за настроєм оповідань. Є серед них ті, що вчать вірити у дива, не бути жадібними та не жалітися, що у житті не відбуваються карколомні події. А серед героїв книги зустрічаються найрізноманітніші люди: шукачі скарбів, колекціонери квіток, видатні хіміки та фармацевти.

Оповідання, що й дало назву всій книзі, закликає бачити хороше у звичних речах, мріяти та думати про краще майбутнє.

Маленький хлопчик Джин разом із батьком потрапляють у крамничку, де продають дитячі іграшки. Усі товари були наділені магічними властивостями, а продавець виявився справжнім чарівником. Він подарував Джину солдатиків, які оживали після того, як над ними промовлять магічні слова. Однак батько хлопчика так і не зумів побачити це, бо не вірив, що дива можуть траплятися зовсім поруч із ним.

Вінтер Веддерберн, герой оповідання «Незвичайна орхідея», завжди жалівся, що в його житті не було жодних визначних подій, і йому нема про що розповісти друзям. «Цікаво, чому воно так буває? От з іншими людьми трапляється що завгодно. Взяти, скажімо, Гарві. Тільки на тому тижні, у понеділок, він знайшов шестипенсовик, у середу всі його курчата похворіли на вертячку, у п’ятницю приїхала з Австралії кузина, а в суботу він вивихнув ногу. Цілий вир подій, якщо порівняти зі мною!» Так тривало до того часу, поки з Вінтером не трапилася подія, що ледь не вартувала йому життя. І причиною цьому стала звична, на перший погляд, орхідея.

Короткі оповідання Герберта Уеллса стануть до смаку підліткам, які полюбляють літературне поєднання достовірних фактів і вигадки, звичних ситуацій та авантюрних подій.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Комментарии

Комментировать могут только зарегистрированные пользователи

Календарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031