Херсонская областная
универсальная научная библиотека
им. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: 9:00-18:00

Гузєєва Наталя "23 образи Петрика П'яточкина"

Этот материал есть на украинском языке

04.03.2019 10:38

А ви пам’ятаєте маленького непосидючого хлопчика, який намагався порахувати слоненят? Так-так, мова йде саме про Петрика П’яточкина! Але він вже виріс і давно не ходить до дитячого садочку. Наш Петрик – тепер школяр. Та це зовсім не означає, що з ним перестали траплятися пригоди! Наталя Гузєєва, яка й створила історію про цього неймовірного хлопчика, запрошує нас у нову подорож з книжкою «23 образи Петрика П’яточкина».

Цього разу з П’яточкиним сталася справжня біда: він зламав руку, тож лікар наклав гіпс і порадив кілька днів не ходити до школи. Та хіба Петрик може так просто сидіти вдома і відпочивати?! А позаяк вдіяти з цим нічого не можна, хлопець вирішив просто образитися.

«І, повернувшись додому, він був уже ображений на весь світ. На людей, які розкидають на дорозі кавунові шкоринки. На Лікаря, який не зміг миттєво склеїти поламану руку. На Маму, яка ще й дякувала за це Лікареві. Ображався й на дітей, які не зламали ні руку, ні ногу, і далі ходять до школи, опісля ж бігають і стрибають, а зовсім не відпочивають, як нарадив Лікар. Дувся він і на природу, що цвірінчала й дзвеніла буйною зеленню кущів і дерев. І на погоду дувся, по-літньому спекотну – з яскравим сонцем на синьоокому, без єдиної хмаринки, небі».

Та найбільше образився хлопчик на своїх однокласників, тож і вирішив стерти всі їх імена з листівки, яку вони написали йому в лікарню. І саме з цього моменту розпочинаються головні пригоди.

Петрик, разом зі своєю подружкою Катрусею, вчителькою Бо-Бо та Гумовим баром відправляються в гумову країну Баронію. Ми не будемо розказувати про все, що відбулося там з нашими героями. Тільки додамо, що Петрику все ж поталанить врятувати своїх друзів та дати героїчну відсіч жорстокому барону. А ще хлопчик на все життя затямить, що думки теж небезпечні і призводять до дії, а згадувати краще не образи, а гарні вчинки людей.

Здавалося б, книга написана для дітей, та над окремими її моментами варто замислитися й кожному дорослому. «Напевно, коли ми думаємо, згадуємо й мріємо, наші очі сяють інакше?!». Всього один рядок тексту. Та скільки глибинного змісту ховається за ним. Пригадайте, як змінюється ваш погляд, коли ви згадуєте про своїх рідних та близьких, яким теплом промінюють тоді ваші очі… І як болить наше серце, коли ми раз по раз згадуємо образи. Та Петрик зміг виправитися. І ми обов’язково зможемо!

До речі, за мотивами цієї історії знято ще й анімаційний мультфільм. Тож невгамовний Петрик П’яточкин продовжує завойовувати серця нових прихильників своїх пригод! Приєднайтеся до їх числа і ви!

Автор відгуку: Анастасія Козак

 

Комментарии

Комментировать могут только зарегистрированные пользователи

Календарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031