Херсонская областная
универсальная научная библиотека
им. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: 9:00-18:00

Анатолій Кичинський «Срібна голка і нить золота»

Этот материал есть на украинском языке

08.07.2020 08:47

Про цю книгу свого часу багато говорили в літературних колах. Жоден її рядок не втратив своєї актуальності й сьогодні, бо поезія не має обмежень у часі. Особливо якщо це вірші українського поета, лaуpeaта Шевченківської премії Анатолія Кичинського.

Сьогодні ми поговоримо про збірку «Срібна голка і нить золота». Більшість віршів та поем, зібраних у ній, раніше вже публікувалися. Однак кілька нових творів ви все ж там зустрінете.

Анатолій Іванович – відомий лірик, багато його віршів покладено на музику. Воно і не дивно, адже поезія Кичинського створює особливий світ, який не хочеться залишати.

За тематикою у цій збірці ви знайдете і легкі пейзажні вірші, і романтичну лірику, і серйозні філософські рядки:

Як блиск роси, як вітру шум,
Як дим багаття – все минає.
Вже доля твій вечірній сум
На світлий сон легкий міняє…

Окрему цінність видання становлять репродукції живописних робіт Анатолія Івановича. Та проявляє свої художні здібності Кичинський не лише на полотні, а й в написанні віршів. Його пейзажними творами зачитуєшся, яскраво уявляючи зображену картину:

В осінніх барвах розкошує око.
качки з води, мов де-ре-мі-фа-соль,
по висхідній злітають над бароко
плакучих верб, над готику тополь…

Наприкінці книги розміщено світлини з особистого архіву Кичинського. Тут і його родина, і численні зустрічі з колегами по перу.

Тож «Срібна голка і нить золота» – не просто збірка творів. Цією книгою Анатолій Кичинський відкриває для читачів частинку свого життя та своєї душі. Нам залишається лише затамувати подих і насолоджуватися таємничим світом майстра поезії.

Автор відгуку: Анастасія Козак

 

 

 

Комментарии

Комментировать могут только зарегистрированные пользователи

Календарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031