«Литературная Украина»

«Літературна Україна» – єдина і найстаріша газета письменників України, відома своєю високою громадянською позицією і відстоюванням національних ідеалів. Довкола видання гуртується національна творча еліта.
Заснована 21 березня 1927 р. в Києві під назвою «Літературна газета». Протягом 1941-1942 рр. виходила в Харкові, Луганську, Уфі, Москві й називалася «Література і мистецтво». З 1945 р. – знову «Літературна газета», а з 1962 р. – «Літературна Україна».
Сьогодні «Літературна Україна» – щотижневик, газета письменників України. Вона оновлюється, стає сучасним виданням. Газета має передплатників не лише в Україні, а й у багатьох країнах за кордоном.
15 жовтня 2012 р. «Літературна Україна» отримала високу відзнаку – її занесено до «Книги рекордів України» в категорії «Література» і визнано «найдавнішою україномовною українською літературною газетою, що виходить й нині».
«Літературна Україна» – це покоління багатьох дуже відомих письменників, і тих, що її очолювали, і тих, хто пройшов її школу. У радянські часи і нині газета – це голос української інтелігенції.
Завдяки виваженій політиці збереження фондів, книгозбірня має значну ретроспективну глибину цього періодичного видання – зберігається воно з 1944 р. по сьогодення, випусків – майже за 73 роки. Найстаріше видання «Літературної України», що зберігається в бібліотеці, датовано 9 березня 1944 р. Як і кожне тривале видання, що посіло значне місце в культурній і духовній біографії країни, «Літературна Україна» переживала різні часи. Гортаючи пожовклі сторінки, ніби занурюєшся в ті далекі роки. Публікації 1944 р. пронизані ненавистю до німецьких окупантів. Майже в кожному номері друкувалися матеріали, що  прославляли Й. Сталіна. В кінці 1944 р. газета вже поступово відновлює добру традицію довоєнних літ і досить широко висвітлює відзначені на заводах, у клубах, бібліотеках, наукових закладах ювілеї видатних українських письменників: Т. Шевченка, М. Гоголя, І. Котляревського, Г. Сковороди. Активну участь у популяризації творчості класиків беруть викладачі вузів, критики, літературознавці.
Яскраве відображення на сторінках газети знайшов рух шістдесятників. У 1961-му р. Павло Загребельний, тодішній головний редактор, за руку ввів у літературу Драча, Симоненка, Вінграновського й усіх шістдесятників по одному. Їхні найвідоміші твори з’явилися  на сторінках саме цього видання.
Уже в 1970-ті рр. настали застійні часи так званого «тихого слова». Антиукраїнська тінь тодішнього секретаря ЦК Компартії України Маланчука висіла над усією культурою, і над газетою також. З кінця 70-х рр. на сторінках «Літературної України» з’являються вірші нашого земляка, лауреата премії ім. А. Малишка, автора багатьох поетичних та прозових творів М. Братана.
У 1980-ті рр. «Літературна Україна» багато зробила для становлення Народного руху, проведення перебудови.
Протягом багатьох років видання подає зразки творчості письменників і старшого, і молодого поколінь, дотримується нормального балансу між ними, і публікує гарну сучасну поезію.
За останні роки газета дуже змінилася: урізноманітнилася тематика, порушуються гострі соціальні проблеми та все частіше на її сторінках публікуються наші херсонські поети: В. Кулик, А. Кичинський, В. Загороднюк та ін. З кожним роком «Літературна Україна» стає ближчою до читача, доступнішою для людей, які фахово не займаються літературою, але цікавляться літературним життям.
2017 року «Літературній Україні» виповнилося 90 років. Подія ця не лишить байдужим нікого з численних шанувальників красного слова, діячів професійної та народної художньої творчості. Як прийшла газета в долі окремих особистостей і яку роль відігравала в житті українського суспільства розповідають самі видання, які зберігаються у фондах основного книгосховища книгозбірні.

Календарь событий

  1 2 3 4 56
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Библиотека работает
с 9:00 до 18:00
пятница – выходной день
последний понедельник месяца –
санитарний день