Херсонская областная
универсальная научная библиотека
им. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: 9:00-18:00

Макс Кідрук «Жорстоке небо»

Этот материал есть на украинском языке

22.10.2020 09:44

Цю книгу варто читати у трьох випадках: якщо ви шукаєте реалістичний технотрилер, що захопить усі ваші думки на кілька днів; якщо вас не лякає велика кількість авіаційних термінів та якщо ви у найближчий час не плануєте подорожувати літаком.

За сюжетом, в паризькому аеропорту сталася жахлива катастрофа. Літак, що впав, був розроблений і зібраний в Україні. Представляти інтереси українського бюро відправили Діану Столяр, доньку авіаконструктора. Та замість того, щоб розказувати про ідеальні характеристики «ААРОНа 44», вона дізнається жахливу правду про причини аварії.

До речі, це перша книга Макса Кідрука, де головною героїнею роману стає жінка. Зазвичай, цю роль у своїх роботах він віддає чоловікам. Тож цікаво, чи вийде у письменника досконало та повно розкрити всі риси характеру своєї героїні?

«Жорстоке небо», за словами Макса Кідрука, – це «класичний технотрилер без домішок наукової фантастики чи містики». Але ця книга має суттєві домішки реальності: від назв авіакомпаній до самої трагедії. Через два місяці після виходу книги в аеропорту «Внуково» сталася катастрофа, майже ідентична тій, що описував Кідрук, – французький чартерний літак зіштовхнувся зі снігоочисною машиною.

Робота над романом, традиційно для Кідрука, тривала один рік. Але таке враження, що письменник все життя вивчав літаки, їхнє будівництво та особливості роботи. Інакше як можна було настільки детально та професійно описати цю жахливу катастрофу?

Не дивлячись на таку насиченість технічними аспектами, твір читається на одному диханні. І, хоча особливої інтриги у причинах катастрофи немає (читач вже знає, що літак ”«не відповів» вчасно на команди пілотів”), спостерігати за розвитком сюжету цікаво. Кідрук не балує своїх прихильників хепі-ендами. Не буде все ідеально у героїв твору і цього разу. А тому історія ще більше схожа на правду.

Автор відгуку: Анастасія Козак

 

Комментарии

Комментировать могут только зарегистрированные пользователи

Календарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031