Херсонская областная
универсальная научная библиотека
им. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: 9:00-18:00

Ніл Ґейман «Зоряний пил»

Этот материал есть на украинском языке

29.08.2019 11:24

Додамо трохи фентезі до нашого огляду і розкажемо про популярний роман Ніла Ґеймана «Зоряний пил», який приніс своєму автору Міфопоетичну премію та премію «Алекс» від Американської бібліотечної асоціації.

В одному з інтерв’ю письменник розповів, як виникла ідея створення: «Тоді я знаходився у пустелі [Тускон, Аризона], коли раптом побачив метеорит, який летів доволі неподалік. Там не було світлового забруднення, тому здавалося, що це падає діамант. Я спостерігав, як він падає на відстані 10-20 миль від мене, як раптом мені прийшло на думку: "Господи, я щойно побачив падіння зірки і мені відомо, де вона впала. Я б міг піти та відшукати її". Опісля почалась дивна хвиля, коли я почав ставити питання: "А якщо?". Мені спало на думку: "А якщо я знайду те місце і там не буде жодного шматка метеоричного заліза? А якщо це дівчина? А якщо вона і є впалою зорею? А якщо вона зламала ногу? А якщо вона розлютилась?". Неочікувано в мене з'явилася розповідь».

У книзі відбувається майже та сама історія. З тією різницею, що падаючу зірку помічає юнак Трістран Торн із селища Стіна. Саме її пошуки спонукають хлопця вирушити до Чарівної Країни.

Адже якщо він знайде цю зірку, то його кохана дівчина Вікторія Форестер погодиться вийти за нього заміж. Однак на початку цієї мандрівки він ще навіть не здогадувався, яким насправді буде фінал історії.

Не лише Трістран зацікавлений у пошуку зірки. Свої плани на неї має й Лілім – одна з королев відьом. Вона прагне здобути серце зірки, яке дарує молодість та магічні сили.

Паралельно з цим вирішується доля Штормгольда. Саме його правитель – вісімдесят перший Лорд – спричинив падіння зірки, влучивши у неї Топазом Влади. Хто з трьох синів Лорда віднайде камінь, той і стане наступним правителем.

Хто ж перший віднайде Зірку? Та чи переможе цього разу добро?

Історія захопить вас з перших рядків, примусить хвилюватися, сподіватися та вірити у світлі сили. А по завершенні стане тим виданням, яке надійно посяде місце у вашій пам’яті.

«Зоряний пил» є унікальною історією з погляду форми твору. Спочатку це були короткі комікси, які пізніше передрукували в однотомному ілюстрованому виданні. В якості знайомого нам роману ця розповідь побачила світ у 1999 році. Крім того, у 2007 році на екрани вийшла телевізійна версія «Зоряного пилу», яка й досі користується популярністю серед глядачів.

Якщо ви бажаєте додати до свого життя трохи мрійливого фентезійного світу, читайте «Зоряний пил» Ніла Ґеймана. Він точно полонить ваше серце!

Автор відгуку: Анастасія Козак

 

Комментарии

Комментировать могут только зарегистрированные пользователи

Календарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031