Херсонская областная
универсальная научная библиотека
им. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: 9:00-18:00

Зірка Мензатюк "Чарівні слова. Казочки про мову"

Этот материал есть на украинском языке

01.12.2019 11:23

Ця книжка з легкістю зацікавить тих дітлахів, кому нудно на шкільних уроках. Бо ж, виявляється, правила з граматики можна вчити весело, а звуками і словами можна грати.

І заслуга у цьому Зірки Мензатюк. Саме вона створила це дивовижне видання для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

В одному зі своїх інтерв’ю авторка говорить: «У нас було стільки розмов про стан української мови, стільки шуму виникло через те, що у школі намагаються впровадити більше української. Ну а я що можу зробити як письменниця? Мені хотілося, щоб дітям було легше вчити цю мову. Щоб вони відчували: це не тільки правила, які треба зазубрювати, це і курйози, і гра. Вчити мову – може бути і смішно, і весело, і захопливо врешті-решт».

Тут є історія про пригоди М’якого знаку, братів Префікса і Суфікса та про Бешкетливі слова, які однаково читаються з обох сторін. Головний герой книги – хлопчик Василько. Йому важно дається вивчення всіх правил із мови, бо, як і більшість дітлахів, він вважає їх нудними та непотрібними. Але одного разу життя Василька змінюється раз і на завжди. Бо саме через зневажливе ставлення до літер школяр потрапив у дивний світ, де, як виявилося, досить небезпечно і зовсім не весело.

«З несподіванки Василько аж підскочив. Бо що це з його кашею зробилося? Був РИС, а стала РИСЬ, хижа та зла! То м’який знак таке диво вчинив… Коли ще раз ляснуло. Дивиться він, а замість ОСЕЛЬ стоїть ОСЕЛ, хвостом помахує, мух відганяє».

Окрему подяку заслуговує художниця видання Корнелія Коляджин. Її яскраві та веселі малюнки створюють незабутній настрій та дуже ємко доповнюють текст.

І хоча книжка присвячена українській мові, вчить вона цінувати й інші мови та слова, запозичені з них. І відбувається все це на справжнісінькому балу! Більшість запрошених гостей – слова-іноземці. Як малий Василько врятував свято, його царицю та всіх гостей від короля Чистоплюя, читайте у казці «Великий бал».

Книга Зірки Мензатюк «Чарівні слова» увійшла до довгого списку Дитячої книги року BBC-2017, а ще її просто обожнюють маленькі читачі. І напевно, це найважливіше визнання для автора.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Комментарии

Комментировать могут только зарегистрированные пользователи

Календарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031