20 березня у світі відзначають Міжнародний день щастя. Мабуть, немає такої людини, яка б не хотіла бути щасливою. Але не всі знають, що для цього потрібно. Напередодні свята бібліотека провела вечір-диспут «Щаслива доля: дар згори чи випробування?» для студентів Херсонського політехнічного коледжу.
На початку заходу учасники висловили власні думки з приводу того, що є щастям саме для них. Відповіді були різні – сім’я, здоров’я, кохання. Студенти ознайомились із різними значеннями поняття «щастя» з Тлумачного словника української мови, Українського педагогічного словника, Вікіпедії та інших джерел.
У нашому головному мозку виробляються ендорфіни – «гормони щастя». Найпростішим способом підвищення концентрації цих гормонів є вживання шоколаду. Щоб перевірити дію ендорфінів, студентам запропонували скуштувати шоколадних цукерок.
Іноді вважають, що щастя залежить від дії непідвладних людині сил, від того, яка в неї доля.
Учасники ознайомилися з висловлюваннями про щастя видатних людей – письменників, філософів, науковців. Вони переглянули відеосюжети та обговорили ситуації із життя різних людей, які, незважаючи ні на що, відчувають себе щасливими – наприклад, дівчини з інвалідністю чи нареченої, хворої на рак. В кінці заходу студенти переконалися, що щастя не існує незалежно від нас, а його передумови лежать у нас самих, у наших зусиллях. Без власних зусиль ми не зможемо досягти ні успіхів, ні щастя. Адже як сказав Василь Симоненко: «…до щастя дорога веде через річку – та річка із крові та трішки із сліз, але ти не бійся. Не втопишся. Лізь».