Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Семінар-дискусія з питань євроатлантичної інтеграції України

13.10.2017 10:40

12 жовтня в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара з нагоди 20-ї річниці співпраці України з НАТО відбувся семінар-дискусія з питань євроатлантичної інтеграції України. Захід викликав інтерес широкої громадськості Херсона: ЗМІ, членів громадських та неурядових організацій, викладачів, молоді та студентства, всіх небайдужих до сучасної політичної ситуації в Україні.

Керівників Центру інформації та документації НАТО в Україні та Громадської Ліги Україна-НАТО зустріла в. о. генерального директора книгозбірні Надія Коротун. Для почесних гостей була проведена екскурсія, під час якої вони висловили позитивні враження від бібліотеки.

Відкриваючи семінар-дискусію, Надія Коротун сказала: «Як добре, що до бібліотеки повертаються старі друзі». Адже протягом 2005-2010 рр. книгозбірня мала плідну співпрацю з Центром інформації та документації НАТО в Україні.

На заході була присутня Барбора Маронкова – новий директор Центру інформації та документації НАТО в Україні, яка обіймає цю посаду з 1 березня 2017 року. Вона зазначила, що від початку свого створення НАТО було покликано гарантувати мир і безпеку своїх держав-членів. Сьогодні НАТО доводить свою здатність адаптуватися до нових викликів у галузі безпеки. Барбора Маронкова нагадала, що у травні Центр відзначив 20-річчя діяльності в Україні – це 20-річчя особливого партнерства. Вона зазначила, що нині діяльність Центру інформації та документації НАТО в Україні спрямована на три основні напрямки. Насамперед йдеться про висвітлення співробітництва Україна-НАТО, зокрема програм політичної та практичної допомоги Україні з боку НАТО в рамках шести проектів Цільових фондів й інших програм, наприклад, Програми сприяння доброчесності і Програми вдосконалення військової освіти. Також пріоритетним напрямком є діяльність у галузі громадської дипломатії, що покликана роз’яснювати про НАТО різним верствам українського населення. Також триває підтримка українських владних установ щодо просування зусиль у галузі інформування громадськості. Діяльність Центру і надалі буде спрямована на підтримку проведення реформ, адже реформи – це безпека в Україні, що, в свою чергу, є складовою безпеки в Європі. Вона підкреслила, що НАТО ніколи не визнає анексію Криму і що єдність України є найважливішою.

Виступ пані Маронкової викликав жвавий інтерес у присутніх. Херсонців цікавила не лише співпраця України та НАТО у військовій сфері, а й немілітаристський напрямок роботи Альянсу. Барбора Маронкова розповіла про проект «Наука заради миру та безпеки», про розвиток співпраці в галузі стратегічних комунікацій, а також про інші проекти цивільного напрямку.

На завершення зустрічі голова Громадської Ліги Україна-НАТО Сергій Джердж подарував бібліотеці видання, що розкривають напрямки співпраці нашої країни з Альянсом. Також Сергій Джердж вручив грамоти генеральному директору книгозбірні Надії Коротун та співробітнику Миколаївського національного університету імені О. В. Сухомлинського Віктору Гладенку за відданість євроатлантичним ідеям та багаторічну сумлінну громадську діяльність щодо сприяння поінформованості суспільства з питань євроатлантичної інтеграції України.

На жаль, семінар був перерваний повідомленням про замінування будівлі бібліотеки. Але жвавій дискусії херсонців з представниками Центру інформації та документації НАТО в Україні це не завадило, і спілкування продовжилося на схилах Дніпра. Це свідчить про те, що в суспільстві є значний інтерес до перспектив членства України в НАТО.

Бібліотека й надалі буде співпрацювати з Центром у сфері підвищення обізнаності населення регіону з основними завданнями та пріоритетами НАТО.

Календар подій

  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 151617181920
21222324252627
28293031