Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є торгівля людьми. Це третій, після торгівлі зброєю та наркотиками, за прибутковістю злочин. На превеликий жаль, ця проблема не втрачає актуальності й у наш час. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу.
Проблема торгівлі людьми є дуже гострою, особливо в цей нелегкий період для України, коли велика кількість громадян сподівається знайти кращого життя за межами нашої країни, але багато з них потрапляють до рук шахраїв. Державними установами, правоохоронними органами, міжнародними компаніями, а також мережею громадських організацій по всій території України приділяється особлива увага запобіганню торгівлі людьми. Серед цих установ і Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара, на базі якої нещодавно було проведено профілактичний тренінг «Торгівля людьми. Нелегальна робота за кордоном» для слухачів Міського центру зайнятості.
Під час заходу присутні ознайомилися з поняттям, предметом та етапами торгівлі людьми; з’ясували причини, які сприяють потраплянню людей до рук торговців; обговорили особливості роботи за межами України та ризики, пов’язані з нелегальним працевлаштуванням; проаналізували оголошення про роботу відповідно до критерій порушення прав людини, законності або незаконності; прослухали юридичні рекомендації щодо працевлаштування за кордоном. Важливість, трагізм і небезпеку цієї проблеми було підкреслено під час перегляду документального відеоролику «Життя на продаж», де завдяки відтворенню реальних подій та справжнім свідченням жертв показано страшні подробиці сучасного рабства.
Сподіваємось, що проведення профілактичних заходів та достатня поінформованість сприятимуть розумінню суспільством, що «біле рабство» не є проблемою лише жертви, яка вже потрапила в тенета торгівців, а й кожного громадянина. Лише так буде досягнута головна мета – подолання цього ганебного явища.