Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Неоголошена війна проти свого народу

Меню розділу
Управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації
Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара
 
  
 
 
 
Неоголошена війна проти свого народу
 
75 років пам'яті жертв голодомору 1932-1933 р.р. на Херсонщині
 
 
Науково-допоміжний бібліографічний покажчик
 
 
 
 
Херсон – 2008

Укладач                                              Г.П.Мокрицька
Відповідальний редактор                    Л.І.Зелена, заслужений працівник культури України
Комп'ютерний набір,
оформлення та верстка                       Н.І.Нікітенко
Відповідальна за випуск                     Л.В.Неділько, заслужений працівник культури України

Від укладача
 
Голод 1932-1933 рр. – одна з найбільш трагічних сторінок історії українського народу. Намагаючись нічим не затьмарити "успіхів соціалістичного будівництва", сталінське керівництво наклало табу на цю тему. Причини й масштаби її приховувалися не лише від світової громадськості, а, передусім, від кількох поколінь радянських людей.
У січні 1990 року ЦК Компартії України прийняв постанову "Про голод 1932-1933 років на Україні та публікацію пов'язаних з ним архівних матеріалів". Вперше дана політична оцінка цієї трагедії, розкриті її справжні причини, названі безпосередні винуватці. Це знайшло відображення в друкованих виданнях. З'явилась велика кількість публікацій – спогадів про пережите, про вшанування пам'яті жертв голокосту.
Даний покажчик включає видання про геноцид в Україні в цілому та друковані матеріали про події на Херсонщині.
Посібник адресований працівникам органів державної влади, членам редакційної колегії та робочої групи книги про події на Херсонщині багатотомного всеукраїнського видання, працівникам бібліотек, музеїв, засобів масової інформації, викладачам, краєзнавцям, широкому загалу користувачів бібліотек області.
Перший розділ "Голодомор в Україні – трагедія століття" містить матеріали про терор тоталітарного режиму в країні.
Розділ "Херсонщина у 1932-1933 роках" включає друковані видання про жахливі події того часу на території нашої області. Підрозділи розміщені за абеткою назв районів. Крім того включено публікації про увічнення пам'яті загиблих та бібліографічні джерела.
До посібника уведені окремі видання, публікації із збірників та періодики, виявлені в процесі вивчення фондів та каталогів, бібліографічних джерел Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара та окремі публікації з періодичних видань Державного архіву Херсонської області.
В усіх підрозділах, в основному, документи систематизовані за алфавітом авторів та назв книг, статей. Література у посібнику представлена з максимальною повнотою, в разі її відсутності у фонді нашої книгозбірні зазначено сиглу фондоутримувача – ДАХО – Державний архів Херсонської області.
Для зручності користувачів вміщено допоміжні покажчики: іменний покажчик авторів і осіб, про яких включено публікації, а також географічний.

 

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 1920212223
24252627282930