Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Видавнича діяльність центральних бібліотек ЦБС області

Меню розділу
Видавнича діяльність центральних бібліотек ЦБС області
 
В РОБОЧУ ПАПКУ СПЕЦІАЛІСТА
(з досвіду Великоолександрівської ЦБС)
 
У випуску представлено матеріали книжкових виставок бібліотек - філій, що брали участь в районному конкурсі на кращу книжкову виставку, присвячену п’ятнадцятій річниці незалежності України, а також виставки центральної бібліотеки за даною темою.
 
“СТАНЬ ЖЕ ОКРАСОЮ ЦІЛОГО СВІТУ, НАША СВЯТА УКРАЇНО!”
Виставка - літопис
 
Звернення. 24 серпня 2006 року виповнилося п’ятнадцять років від дня прийняття Верховною радою України історичного документа “Акта проголошення Незалежності України”. Пропонуємо Вам ознайомитися з матеріалами, які розкажуть про великий історичний шлях українського народу, про національних героїв, про сьогодення України.
 
Посилання. Літературу даної тематики Ви зможете знайти у фонді нашої бібліотеки в наступних розділах: 63.3 (2 Укр) Історія України; 66.5 Національно - визвольний рух. Національна політика; 67.6 Держава і право.
 
I розділ. ЦЕ НАШОЇ ІСТОРІЇ РЯДКИ... (Матеріали про історичні події на території України від найдавніших часів до сьогодення).
Цитата.            Хто визволиться сам, той буде вільним, 
                         Хто визволить кого - в неволю візьме.
                                                                                 Л. Українка.
 
II розділ. ВЕЛИКІ Й СЛАВНІ ІМЕНА! (Матеріали про українських національних героїв, гетьманів, президентів, написані вітчизняними та зарубіжними письменниками, істориками).
Цитата.            Не любить слово стимулів плечистих, 
                         Бо п’є натхнення тільки з рік пречистих, 
                         Народ шукає в геніях себе...
                                                                    Л.Костенко
 
III розділ. УКРАЇНА СЬОГОДНІ. (Матеріали про суспільно - політичні, економічні, культурні події 2004 - 2006 років).
Цитата. Призначення України є тільки в ній самій, її доля є в її людях та в їхніх матеріальних та моральних засобах.
                                                                                                                                                                         Ю.Липа
 
На виставці представлені роботи місцевих художників Оксани Янчук та Ольги Котиги, майстринь - вишивальниць Валентини Приходько, Марії Мазурак. Радою Ветеранів організована експозиція квітів під назвою “Квітуй, рідна Україно!”.
 
 
За матеріалами наданими
Комишан Лідією Павлівною
(Бобровокутська бібліотека-філія №7).
 
 
 
 
 
 
Є ТАКА ДЕРЖАВА - УКРАЇНА
Книжково-ілюстративна виставка з використанням державних символів України (герб, прапор, гімн)
 
Звернення. Незалежній Україні - 15. Як і належить кожній самостійній державі, законом встановлено державні символи, які уособлюють національний суверенітет, самобутність, історичне минуле української нації. Згідно з положенням ч. 1 ст. 20 Конституції державними символами України є - Державний прапор України, Державний герб України, Державний гімн України.
 
Посилання. Літературу даної тематики Ви зможете знайти у фонді нашої бібліотеки в наступних розділах: 63.3 (2 Укр) Історія України; 66.5 Національно - визвольний рух. Національна політика; 67.6 Держава і право.
 
Цитата. В українську державність ми віруємо, українську державність ми ісповідуємо, в її неминучості ми переконані. Для нас вона є, до певної міри, живою реальністю, бо ідею її ми носимо в серці, бо її духом, потребами, овіяно все життя...
                                                                                                                                                                        Симон Петлюра.
 
І розділ. ДЕРЖАВНИЙ ПРАПОР УКРАЇНИ.
Довідка. Державний прапор - це певного кольору полотнище, яке є одним з основних символів, відмітних знаків суверенної держави. Згідно з ч.2 ст.20 чинної Конституції України Державним прапором України є стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Затвердження синьо-жовтого Державного прапора України відтворило в собі національну символіку в галузі прапорництва, що має більш як тисячолітню історію та бере початок з Київської Русі, де найпоширенішими державними кольорами були синій, жовтий, червоний, блакитний. Поєднання синього і жовтого кольорів, що символізує чисте небо і хлібний лан, говорить про миролюбність Української держави і має міцне історичне коріння. Прапори синього і жовтого кольорів використовувалися окремими полками і сотнями Війська Запорозького під час Визвольної війни (1648 - 1654 рр.) під проводом Б.Хмельницького. Традиція поєднувати ці кольори була характерна й для гербів тогочасних міст України. Прапори із синім та жовтим кольорами активно використовувалися в період відзначення та святкування ювілеїв Тараса Шевченка в 1911 і 1914 роках. Жовто - синім був перший прапор Української Народної Республіки. В 1917 р. синьо - жовтий прапор був державним символом Західно - Української Народної Республіки, а в 1939 р. стверджений як державний для Карпатської України. Вперше в новітній історії нашої держави національний прапор України був офіційно піднятий 24 липня 1990 р. і розміщений перед будівлею Київської міськради на Хрещатику поряд з червоно - синім прапором УРСР. Ця подія по праву заслуговує на особливе місце в історії, тому й отримала в 2000 р. статус державного свята, так званий День національного прапора. 4 вересня 1991 р. національний синьо-жовтий прапор було піднято у Києві над будинком Верховної Ради України. Однак тільки 18 вересня 1991 р. синьо-жовтий прапор був офіційно узаконений постановою Президії Верховної Ради України. В цьому документі, зокрема, йшлося: “До ухвалення Конституції України дозволити в протокольних заходах використовувати жовто-блакитний прапор”. Двобарвне полотнище не мало в той період статусу державного. Проте повсюдно замінило червоно - синій прапор УРСР. Як державний символ України національний прапор був остаточно затверджений постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 р. “Про Державний прапор України”. Аналогічна за змістом норма була відтворена і в Конституції України 1996 р.
 
II розділ. ДЕРЖАВНИЙ ГЕРБ УКРАЇНИ.
Довідка. Державний герб України - це встановлений Конституцією України символічний знак, який у графічних і кольорових зображеннях відображає наступництво гербової символіки української державності на різних етапах її розвитку. Високе призначення Державного герба України - бути носієм національної гербової символіки - чітко виражено в ч.3 і 4 ст. 20 Конституції: в третій - названо складові частини великого Державного герба України - малий Державний герб України та герб війська Запорозького; в четвертій - головним елементом великого Державного герба України затверджено знак Княжої Держави Володимира Великого, який поіменовано малим Державним гербом України. Таким Знаком Княжої Держави, як відомо, був тризуб, який за часів правління в давньоруській державі - Київській Русі - князя Володимира Святославовича (980–1015 рр.), названого Великим, виконував функцію Державного герба. Як знак державної влади тризуб використовувався київськими та іншими князями протягом декількох століть. У березні 1918 р. Центральна Рада затвердила тризуб гербом Української Народної Республіки. Що стосується герба Війська Запорозького (“Козак з мушкетом”), то його походження пояснюється тим, що на прапорах козацьких сотень, полків найпоширенішим було зображення козака з шаблею, мушкетом, що й стало прообразом герба Війська Запорозького. Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 1992 року “Про Державний Герб України” малий Державний герб України - це тризуб золотавого та чорно-білого зображення на тлі синього кольору. Як основні елементи головного символу країни обрано ті, що відображають історичний шлях нашої державності й водночас відповідають канонам світової геральдики та правовим нормам. Відповідно до вимог Конституції автори в центрі композиції розмістили малий Державний герб України. Композиція великого Державного герба України відводить козакові з мушкетом і золотому леву почесну роль щитотримачів, немовби охоронців і спадкоємців державного герба княжої доби.
 
III розділ. ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ.
Довідка. Державний гімн - це урочистий національний поетико-музичний твір, що представляє вітчизну, історичні події та їхніх героїв, і в силу цього визнаний у встановленому порядку одним із символів держави. Музична редакція, опис, текст, а також порядок використання Державного гімну України затверджені Законом України від 6 березня 2003 року “Про Державний Гімн України”. Прообразом Державного гімну України став національний гімн “Ще не вмерла Україна”, створений в 60-х роках XIX ст. відомим українським поетом, етнографом та фольклористом Павлом Чубинським (1839-1884 рр.), музику до якого написав український композитор і диригент Михайло Вербицький (1815-1870 рр.). Закон України “Про Державний Гімн України” затвердив текст гімну на слова П.Чубинського, але взяв із нього тільки перший куплет та приспів. Як поетико-музичний твір урочистого характеру Державний гімн України відображає патріотизм українського народу, його державницькі та суспільні ідеали, насамперед свободу і незалежність.
На виставці представлені Державний прапор, герб та гімн України.
 
 
За матеріалами, наданими
Нос Іриною Іванівною 
(Брускинська бібліотека-філія №12)
 
 
 
 
 
 
УКРАЇНА У НАС ОДНА
Виставка - ювілей
 
Звернення. У нашої держави - ювілей. Перегорніть сторінки книг, розміщених на виставці. Нехай серце Ваше сповниться гордістю за нашу матір - Україну, за наш талановитий і мудрий народ.
 
Цитата.            Усі види мистецтв служать
                         найвеличнішому з мистецтв -
                         мистецтву жити на землі.
                                                                 Бертольд Брехт.
 
Цитата.             Хай веселкою таланти розцвітуть, 
                         На полотнах нові барви оживуть, 
                         Щоб пишалася уміннями земля
                         І прославилась Вкраїна молода.
 
1 розділ. ЧАРІВНИЙ СВІТ УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА. (Матеріали про українських поетів, письменників; твори, присвячені Україні).
 
2 розділ. ІЗ ПІСНІ ВСТАЄ УКРАЇНА МОЯ. (Матеріали про пісенну творчість українського народу, пісні присвячені, Батьківщині).
 
3 розділ. ХУДОЖНЯ ГАЛЕРЕЯ МИТЦІВ УКРАЇНИ. (Матеріали про українських художників і твори, присвячені Україні).
 
4 розділ. ДЖЕРЕЛА НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ. (Матеріали про вишивку, різьбу по дереву, писанкарство та ін.)
 
5 розділ. МИСТЕЦЬКА ПАНОРАМА ХЕРСОНЩИНИ. (Матеріали про митців Херсонщини).
 
Посилання. Літературу даної тематики Ви зможете знайти у фонді нашої бібліотеки в наступних розділах: 63.3(2Укр) Історія України; 66.5 Національно - визвольний рух. Національна політика; 67.6 Держава і право.
Виставка прикрашена дитячими малюнками, вишивками, віршами за темою “Вітаю з ювілеєм рідну Україну”.
 
 
За матеріалами, наданими
Кривулею Наталією Володимирівною
(Малоолександрівська бібліотека-філія №1)
 
 
 
 
 
 
УКРАЇНА В УМОВАХ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Експрес-виставка
 
Звернення. Що принесли нашій державі п’ятнадцять років незалежності? Чи такі вони прості ці перші самостійні кроки? До Вашої уваги матеріали, що розповідають про сьогодення держави Україна.
 
Посилання. Літературу даної тематики Ви зможете знайти у фонді нашої бібліотеки в наступних розділах: 63.3(2Укр) Історія України; 66.5 Національно - визвольний рух. Національна політика; 67.6 Держава і право.
Цитатами слугують уривки з газетних та журнальних публікацій,  представлених на виставці.
 
1 розділ. УКРАЇНА XXI СТОЛІТТЯ - НЕЗАЛЕЖНІСТЬ, ВИБІР, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. (Представлені матеріали про перспективи розвитку України)
 
2 розділ. ФУНДАМЕНТ НАШОГО БЛАГОПОЛУЧЧЯ. (Представлені матеріали про політичне життя України).
 
3 розділ. ЕКОНОМІКА: РЕАНІМАЦІЯ ЧИ ТЕРАПІЯ? (Представлені матеріали, що розповідають про економічне життя країни).
 
4 розділ. ВОСКРЕСНЕ УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА - ВОСКРЕСНЕ НАША ДЕРЖАВА. (Представлені матеріали про культурне життя України).
 
5 розділ. УКРАЇНСЬКА НАЦІЯ: ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ. (Представлені матеріали про демографічні, соціальні проблеми та шляхи їх вирішення).
 
6 розділ. УКРАЇНА СПІЛКУЄТЬСЯ ІЗ СВІТОМ. (Представлені матеріали про взаємовідносини України з іншими країнами).
 
На виставці представлені художньо оформлені результати бліц - опитування жителів села .Читачам бібліотеки запропоновано відповісти на наступні питання:
1. Я - Президент. Мої найперші дії.........................................................
2. На сьогоднішній день в країні мені подобається..................................
не подобається.....................................
3. Яким я бачу майбутнє моєї країни..........................................................
 
 
За матеріалами наданими
Маринченко Ольгою Борисівною
(Давидово-Брідська бібліотека-філія №2)
 
 
 
 
 
 
ДЕРЖАВИ СЛАВНА НАЗВА - УКРАЇНА
Виставка - оберіг
 
Звернення. Святкуючи п’ятнадцятиріччя незалежності держави Україна, хотілося б повернутись обличчям до багатовікової культури нашого народу, напитись із її прозорих джерел, що живлять наш дух, оберігають чистоту душі, стають опорою в повсякденному житті. Сподіваємось, що наша виставка - оберіг допоможе вам в цьому.
 
Посилання. Літературу даної тематики Ви зможете знайти у фонді нашої бібліотеки в наступних розділах: 63.3(2Укр) Історія України; 66.5 Національно - визвольний рух. Національна політика; 67.6 Держава і право.
 
Цитата. Обереги - наші давні й добрі символи, їхнє генетичне коріння сягає глибини століть... Маючи такі прекрасні символи, народ зумів уберегти від забуття нашу пісню й думку, нашу історію й родовідну пам’ять...
                                                                                                                                                  В.Скуратівський
 
Цитата.            Одна Батьківщина і двох не буває.
                         Місця де родилися, завжди святі.
                         Хто рідні обереги свої забуває,
                         Той долі не знайде в житті.
                         Зацвітає калина, зеленіє ліщина.
                         Степом котиться диво - луна.
                         Це - моя Україна, це - моя Батьківщина,
                         Обереги її - поруч будуть усе життя.
 
1 розділ. ОБЕРЕГИ РІДНОЇ ПРИРОДИ. (У розділі представлені матеріали про природні обереги - воду, калину, вербу, полинь, мак, любисток, барвінок та інші).
 
2 розділ. ОБЕРЕГИ РІДНОГО ДОМУ. (У розділі представлені матеріали про обереги, створені руками людини - хліб, рушник, національний одяг, український вінок, житло).
 
3 розділ. ОБЕРІГ ДЛЯ ДУШІ. (У розділі представлені матеріали про слово, книгу, молитву в житті людини).
Виставка прикрашена калиновими, вербовими гілочками, полин-ню, маком, барвінком, рушниками, вишивками, вінком із стрічками, Біблією, молитвословом та іншими атрибутами за темою виставки.
 
 
За матеріалами, наданими
Плеванюк Валентиною Сергіївною
(Чкаловська бібліотека-філія №9)
 
 
 
 
 
  
ОСОБИСТОСТІ В ІСТОРІЇ. ІСТОРІЯ В ОСОБИСТОСТЯХ
Перегляд літератури з вікториною
 
Звернення. Велике свято - день Незалежності України. Нелегкий шлях пройшла до нього наша країна. Скільки славних синів та дочок присвятили своє життя одній - єдиній меті: свободі рідного краю. Всі імена хотілося б згадати сьогодні, та, на жаль, ми не в змозі це зробити. Згадаймо і віддаймо шану хоча б деяким з них.
 
Посилання. Літературу даної тематики Ви зможете знайти у фонді нашої бібліотеки в наступних розділах: 63.3 (2 Укр)Історія України; 66.5 Національно - визвольний рух. Національна політика; 67.6 Держава і право.
 
Цитата. “...І подих епохи я несу у надчутливих нервах серця...”
                                                                                        Є.Доломан
 
Цитата.             “Того, хто все віддав Вітчизні,
                         Не може смерть перемогти...”
                                                                   В.Сосюра
 
Цитата.       “ Нам пора для України жить...”
                                                                  І.Франко
 
Цитата.             “Мене водило в безвісти життя
                         Та я вертався на свої пороги...”
                                                                  Д.Павличко
 
Цитата.            “Кохаю край наш дорогий,
                         Що зветься Україна!”
                                                             В.Коломієць
 
Запитання.
     1. Назвіть ім’я українського Робін Гуда. (Устим Кармалюк).
    2. Хто написав найбільш повну наукову роботу про історію Києва і називав це місто “священним”, “колискою освіти для нащадків слов’ян”, “другими Афінами”? (М.В.Закревський “Летопись и описание города Киева”).
     3. Назвіть ім’я знаменитого українського літописця, дипломата, полководця? (Петро Бориславич)
     4. Назвіть найперші бібліотеки, що були довгий час фундаментом освіти і культури Української держави. (Бібліотека Ярослава Мудрого, Острозької колегії, Києво-Могилянської академії, Києво-Печерської Свято - Успенської лаври та інші)
     5. Назвіть ім’я одного із перших в Україні організаторів музейної справи, автора “Історії запорозьких козаків”, “Словника української мови”, збірника “Малоросійські народні пісні” ? (Д.І.Яворницький)
     6. Кого називають “гетьманом” української музики”? (К.Ф.Данькевича)
     7. Назвіть легендарні імена українських жінок, що мали великий вплив на хід історії. (Либідь, княгиня Ольга, Роксолана)
     8. З чиїм іменем пов’язано переказ про дотепний лист запорожців турецькому султану, що став сюжетом для відомої картини І.Рєпіна? (Іван Сірко)
     9. З чиїм ім’ям пов’язаний небачений розквіт давньоруської культури, а ще цю людину вважають фундатором книжності й вченості на Русі? (Ярослав Мудрий)
     10. Хто автор поетичного ствердження: “Хоч доведеться розп’ястись, а я таки мережить буду тихенько білії листи...” (Тарас Шевченко)
     11. Назвіть ім’я художника, уродженця міста Херсона, картини якого на Міжнародній виставці “Мистецтво і техніка в сучасному житті”, в Парижі, в 1937 році були удостоєні золотої медалі “Сгапсі Ргіх”. (О.О.Шовкуненко)
     12. Хто із українських національних героїв в 30-х роках минулого століття в Парижі заснував тижневик “Тризуб”? (Симон Петлюра)
     13. Співець Гуцульщини, захисник її знедоленого народу з поетичним псевдонімом, взятим від назви головної річки краю про себе казав: “Люблю цю рвучку, бистру силу, що несеться вдалину... Може тому, що таким вдався і я... Що такий я у своїй любові і ненависті...” Назвіть ім’я цього письменника. (Іван Юрійович Семанюк взяв псевдонім Марко Черемшина)
     14. Український сценарист, режисер, що створив фільми “Звенигора”, “Арсенал”, “Земля”, “Поема про море” та інші. Ці роботи вважаються шедеврами світового кінематографу. Назвіть ім’я цієї видатної людини. (О.Довженко)
    15. Український гетьман, що виявив себе як великий меценат, покровитель національної культури,  мистецтва,  науки,  православної церкви. Опікувався й економікою. За часів його правління в Україні активно вироблялося скло, папір, кераміка, полотно, сукно, шовк, килими; відкрилось безліч водяних млинів, лісопильних заводів. Назвіть його ім’я. (Іван Мазепа)
     16. Про кого казали: “Було, як сяде, як заграє, як затужить, то й сам плаче, і всі за ним... А український фольклорист П.Мартинович писав: “У мене дух перехопило, як його вперше почув! Од великого дива не міг зразу й слова промовити...” (Про кобзаря Федора Федоровича Холодного)
 
 
За матеріалами, наданими
Трошиною Наталією Андріївною
(Білоусівська бібліотека-філія №26)
 
 
 
 
 
 
“ПРИЙДИ ДО СЕРЦЯ, УКРАЇНО, БЛАГОСЛОВИ ДОБРОМ МЕНЕ”
Виставка - портрет
 
Звернення. Ідея політичної, економічної, культурної незалежності України - велична, благородна, далекосяжна. Їй присвятили своє життя багато видатних людей. Наша книжкова виставка познайомить вас лише з деякими з них.
 
Посилання. Літературу даної тематики Ви зможете знайти у фонді нашої бібліотеки в наступних розділах: 63.3(2Укр) Історія України; 66.5 Національно - визвольний рух. Національна політика; 67.6 Держава і право.
 
1 розділ. ЗАГЛЯНЬМО У СИВУ ДАВНИНУ. (У розділі представлено матеріали про життєвий шлях та про епоху, в яку жив Ярослав Мудрий).
Портрет Ярослава Мудрого (бл. 978 - 1054), біографічні дані.
Цитата. Великою буває користь від навчання книжного. Це - ріки, що наповнюють всесвіт, це - джерела мудрості. Адже, у книжках глибина невимірна, ними ми втішаємось у журбі. Якщо сумлінно пошукати в книжках, то знайдеш велику користь для своєї душі.
             Літопис років князювання Ярослава.
 
2 розділ. СЛАВА УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА. (У розділі представлено матеріали про життєвий шлях та про епоху, в яку жив Б.Хмельницький ).
Портрет Б.Хмельницького(1595 - 1657), біографічні данні.
Цитата. Ой, спасибі тобі, Хмелю, й превелика шана, що врятував Україну від польського пана.
                                                                                                                                       З народної пісні.
 
3 розділ. НА КРУТОЗЛАМАХ ІСТОРІЇ. ( У розділі представлено матеріали про життєвий шлях та про епоху, в яку жив М.Грушевський).
Портрет М. Грушевського (1866 - 1934), біографічні дані.
Цитата. Я хочу жити, щоб працювати, страждати і боротись разом з вами...
                                                                                                        Грушевський М.
 
4 розділ. ПЕРШІ КРОКИ МОЛОДОЇ ДЕРЖАВИ. (У розділі представлено матеріали про життєвий шлях та про епоху, в яку живе Л.Кравчук - перший президент незалежної України).
Портрет Л.Кравчука (народився 1934), біографічні дані.
Цитата. Вести політику України треба так, щоб ми були в мирі з усіма нашими сусідами. Ми повинні бути сильними і багатими - щоб нас поважали; ми повинні бути миролюбними - щоб нас не боялися; ми повинні бути розумними - щоб з нами шукали співробітництва; ми повинні бути вільними - щоб допомагати своїм прикладом здобути свободу іншим.
                                                                                                                                                    Л.Кравчук
 
За матеріалами, наданими
Сарнавською Валентиною Григорівною
(Борозенська бібліотека-філія №27)
 
 
 
 
 
   
ЖИВИ, КРАЇНО, НАМ НА РАДІСТЬ
Озвучена книжково-ілюстративна виставка
 
Звернення. Україна повинна бути сильною і багатою - щоб поважали; миролюбною - щоб не боялися; розумною - щоб шукали співробітництва; вільною - щоб допомагати своїм прикладом здобувати свободу іншим. Таку думку висловив перший президент України Леонід Кравчук. Неможливо не погодитись. Підтвердженням є історичне минуле нашої країни.
 
1 розділ. І СЬОГОДЕННЯ, І ЧАСИ МИНУЛІ...
Звернення. “ Яка ж ти мила, рідна земле, що даруєш дива, стелиш на собі шлях з давнини в прийдешність! Хто ступить ним, той відчує істину буття і пізнає життєву правду”. І дійсно, хто погано знає минуле, робить дуже багато помилок у сьогоденні. А заручниками стають сотні, тисячі, мільйони людей. Так було і в сімнадцятому, і в тридцять третьому, і в сорок першому. Так було завжди...
 
2 розділ. НЕЗАЛЕЖНІСТЬ - НАЙВЕЛИЧНІШЕ НАДБАННЯ НАРОДУ.
Звернення. Найвеличніше надбання довгого і тернистого шляху, який пройшов наш народ, незалежність держави Україна. Та це лише початок. Головне завдання нашого і наступних поколінь - побудова заможної, стабільної країни. Лише тоді нашу велику державу чекає велике майбутнє.
3 розділ. КРОКИ У ЗАВТРАШНІЙ ДЕНЬ.
Звернення. Хочеться вірити, що за незалежністю прийде порядок і достаток у нашу країну. Звичайно, для цього необхідно докласти немалих зусиль кожному з нас. І здійсниться мрія поета В.Зоріка: “Лине спів над рідним краєм гомінкого солов’я, пишним квітом розквітає Українонька моя!”
Посилання. Літературу даної тематики Ви зможете знайти у фонді нашої бібліотеки в наступних розділах: 63.3(2Укр) Історія України; 66.5 Національно - визвольний рух. Національна політика; 67.6 Держава і право.
Демонстрація виставки супроводжується оглядом літератури за темами розділів. В огляді використовуються звернення, цитати із книг, демонструються ілюстрації. На виставці представлені букети квітів. Огляд можна проводити для різних читацьких груп -вчителі, пенсіонерів та ін.
 
 
За матеріалами наданими
Старостіною Ольгою Володимирівною
(Новодмитрівська бібліотека - філія №18)
 
 
 
 
 
 
 
“УКРАЇНА - МІЙ ДУХМЯНИЙ ДИВОСВІТ”
Розгорнута виставка - ярмарок
 
Звернення. Багатий і різноманітний світ народних звичаїв, за якими жили українці з давніх - давен до нашого часу. Звичаї, що дістались нам у спадщину від прадідів, не втратили свого значення й сьогодні. Збагачені кращими зразками - вони є найдорожчою скарбницею духовної культури українського народу.
 
1 розділ. СКАРБНИЦЯ СВЯТКОВИХ ОБРЯДІВ. (Матеріали про звичаї, обряди - Різдвяні, Пасхальні, весільні та ін. До розділу школярі підготували інсценівку про українські звичаї “Завітайте на гостину в українську родину”)
 
2 розділ. ЗАПРОШУЄМО ДО УКРАЇНСЬКОГО СТОЛУ. (Матеріали про українську кухню, особливості приготування національних страв, рецепти. Читацький актив приготував декілька українських страв - коровай, вареники, борщ, пампушки - пригощаються присутні).
 
3 розділ. ДУША НАРОДУ - В УКРАЇНСЬКІЙ ПІСНІ. (Матеріали про українську пісню -особливості, історію, світове визнання. Працівники будинку культури готують невеликий концерт з 5 - 10 українських пісень).
 
4 розділ. КНИГА - ДЖЕРЕЛО МУДРОСТІ. (Матеріали про становлення Київської Русі, становлення українського книгописання, стан видавництва української книги сьогодні, бібліотеки від давніх часів до сьогодення, найновіші надходження бібліотеки).
 
5 розділ. ПИШНИМ КВІТОМ РОЗКВІТАЄ УКРАЇНОНЬКА МОЯ! (Дитячі роботи - вірші, малюнки, саморобки за темою розділу.)
 
Звернення. Не тільки в пам’ятні дні, але й у повсякденному житті необхідно відновити все те краще, що лишили нам у спадок пращури. Від того, як ми шануватимемо своїх предків, свої кращі традиції, залежатиме наша духовність, наша цивілізованість і майбутнє нашої держави.
 
Посилання. Літературу даної тематики Ви зможете знайти у фонді нашої бібліотеки в наступних розділах: 63.3(2Укр) Історія України; 66.5 Національно - визвольний рух. Національна політика; 67.6 Держава і право.
 
Ярмарок проводить бібліотекар за складеним заздалегідь сценарієм.
 
 
За матеріалами, наданими
Безродньою Тетяною Павлівною
(Трифонівська бібліотека - філія №17)
 
 
 
 
 
 
“СВОЯ СИЛА, І ПРАВДА, І ВОЛЯ...”
Виставка - роздум
 
Звернення. Зневіра - руйнує, зводить нанівець надбане, відкидає на манівці бездоріжжя. Віра - пересуває гори, підносить непоборний дух, долає усі перешкоди. Тож - вірмо! І - будьмо щасливі.
 
1 розділ. ВІЛЬНА СЕРЕД ВІЛЬНИХ, РІВНА СЕРЕД РІВНИХ.
Звернення. В ідею вірити легше, ніж її практично втілити. Ідея державної незалежності України - велична, благородна, далекосяжна. Одвічна мрія нації, котра джерельними витоками сягає у глибину століть, славний приклад утілення якої - сила і міць Київської Русі. Ідею самостійності народ свято і мужньо проніс крізь найчорніші віки розбрату, поневолення, і проголосив на увесь світ Україну державою вільною серед вільних і рівною серед рівних. Яким був цей шлях крізь тисячоліття?
 
2 розділ. НЕ ПОСПІШАЙМО ЗНЕВІРЯТИСЬ.
Звернення. Віддамо належну шану всім, хто поліг у нелегкій борні, побажаємо потомкам мудро й поштиво втілювати ідею незалежності у життя, творити економічно міцну державу, в якій кожному її громадянину будуть гарантовані права на достойне життя. Не поспішаймо зневірятись, якщо шлях до її здійснення виявився не таким легким як сподівались. Озирнімось назад... Які вони - п’ятнадцять років незалежності?
 
3 розділ. “НАЗАД ДО СОЮЗУ” ЧИ “ВПЕРЕД ДО ЄВРОПИ”?
Звернення. Серед нестабільності в суспільстві - політичної, економічної, духовної-серед широкої амплітуди полярних гасел на кшталт “назад до Союзу” чи “вперед до Європи” важко визначити свою тверду світоглядну позицію. І все ж нехай в усіх конкретних справах простежується вірність ідеї розбудови самостійної, вільної держави. Бо лише “в своїй хаті своя сила і правда, і воля...”
  
4 розділ. ВІРМО В ЩАСЛИВУ ЗІРКУ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ!
Звернення. Незалежність! Як розбудувати державність, зміцнити демократію, розробити механізм втілення прийнятих законів, підняти економіку, впровадити наукові відкриття, піднести добробут населення? Щоб кожен громадянин почувався на землі господарем і не шукав добра на чужині. Щоб кожна сім’я була спроможною дати дітям фахову освіту, забезпечити повноцінне харчування й розвиток. Щоб наша малеча росла в щасливих, повноцінних, забезпечених родинах. Вірмо в щасливу зірку долі своєї нації, хоч би яким нелегким був сьогоднішній шлях її утвердження.
Посилання. Літературу даної тематики Ви зможете знайти у фонді нашої бібліотеки в наступних розділах: 63.3 (2 Укр) Історія України; 66.5 Національно - визвольний рух. Національна політика; 67.6 Держава і право.
 
 
За матеріалами, наданими
Товстою Наталією Миколаївною
(Великоолександрівська ЦБ, читальний зал)
 
 
 
 
 
 
 
“ВІРЮ Я - КРІЗЬ ТЕРНИ ПРОЙДЕ УКРАЇНА МОЯ!”
Виставка одного вірша
 
Звернення. Шановні читачі! Представляємо Вашій увазі вірш сучасного українського, поета Володимира Шовкошитного. Написаний він 13 липня 1991 року, але напрочуд тонко передає стан країни сьогодні, напередодні святкування 15-ої річниці Незалежності української держави.
 
Посилання. Літературу даної тематики Ви зможете знайти у фонді нашої бібліотеки в наступних розділах: 63.3 (2 Укр) Історія України; 66.5 Національно - визвольний рух. Національна політика; 67.6 Держава і право.
 
Портрет В.Шовкошитного, біографічні дані.
 
1 розділ. НЕ ЗДОЛАВ УКРАЇНУ НІХТО! (Матеріали про історію України з давніх часів до 1991 року)
Цитата. Вітер калину гне, 
Цвіт обриває геть, 
Хто б не топтав твій шлях –
Втоптував кущ у глину:
Нищив німець і лях, 
Все оберталось в прах, 
Та не здолав ніхто Україну!
 
2 розділ. ХТО ЗАХИСТИТЬ УКРАЇНУ?! (Матеріали про Україну періоду 1991 -2006 року)
Цитата. Там, де така щемка
Неба свята блакить, 
А серед сонця нив
Б’ють ручаї невпинно, 
З крові, із битв, із зла
Квіткою проросла...
Хто ж тебе захистить, Україно!
 
3 розділ. БОЖЕ! ДАЙ УКРАЇНІ ВОЛЮ! (Матеріали про сучасне політичне, економічне, культурне життя України)
Цитата. Боже! Поглянь на нас!
Бачиш: в недобрий час
Ворон калину п’є, 
Наче криваву долю.
Боже! Якщо ти є, 
Серце візьми моє –
Дай Україні, дай,
Дай Україні волю!
 
4 розділ. ЗІЙДЕ ЯСНА ЗОРЯ!.. (Матеріали про майбутнє, перспективи розвитку України).
 
Цитата. Ніч упаде в моря,
Зійде ясна зоря,
А посеред степів
Знов зацвіте калина.
Чуєш козацький спів -
Пісню її синів, Україна!
 
 
За матеріалами, наданими
Ярошевич Іриною Анатоліївною
(Великоолександрівська ЦБ, юнацька кафедра)

Календар подій

       1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16171819202122
23242526272829
30