Головна Новини «Валер’ян Підмогильний - зачинатель молодої української прози»

«Валер’ян Підмогильний - зачинатель молодої української прози»

02.02.2016 14:25

2 лютого виповнюється 115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного - класика української пожовтневої літератури.                          

Валер’ян Підмогильний - ім’я, що широким колам читачів стало відоме лише в останні десятиріччя. Причина цього проста: до недавнього часу практикувалося замовчування багатьох імен української культури, особливо тих, хто в 30-ті роки був незаконно репресований. Біографія Підмогильного від дня арешту до самої смерті - це повість про варварство радянського режиму при Сталіні. На 37-му році життя Валер’яна Підмогильного в числі 1111 в’язнів Соловецького табору особливого призначення було розстріляно з нагоди 20-ї річниці Великої Соціалістичної Жовтневої революції.

Валер’ян Підмогильний - найвидатніший письменник «розстріляного відродження», один із фундаторів світового екзистенціалізму, тонкий психолог та неперевершений майстер сюжету. В полі його зору - інтелігенція на тлі революції, голодних років громадянської війни й часу по революції у буденному зрізі її життя; її болю, борсання, занепаду і намаганні зберегти власне «я». Письменник майстерно досліджує цей процес. Він майстер чіткої фрази, точного образу, світлотіні, вміє тонко відтворити найглибші порухи людської душі, віртуозно володіє оповіддю. Підмогильний - автор першого урбаністичного роману в українській літературі («Місто»).

За своє недовге життя В. Підмогильний написав досить багато творів високого рівня. Тому письменник заслуговує не тільки на вдячну пам'ять, а й на те, щоб знову бути з нами.

Щоб дізнатися більше про життя та творчу діяльність Валер’яна Підмогильного, відвідайте відділ обслуговування користувачів та ознайомтеся з книжковою виставкою «Валер’ян  Підмогильний - зачинатель молодої української прози».

Календар подій

   1 2 345
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
27282930   
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день