Не дивуйтеся, якщо сьогодні в транспорті, університеті чи офісі ви побачите незвично велику кількість людей у вишитому одязі: 17 травня українці в усьому світі відзначають День вишиванки. Це свято, яке не має жодного релігійного чи державного підґрунтя, упродовж останніх років набуло масштабного рівня.
Всесвітній день вишиванки не має фіксованої дати, його відзначають щороку в третій четвер травня. Четвер було вибрано не випадково. Засновники наполягали, аби свято припало на будній день, а не на вихідний, наголошуючи, що вишиванка – органічна складова життя та культури українців.
Українська вишиванка, нарівні з українською писанкою, є одним із яскравих символів української культури. До того ж, одягаючи вишиту сорочку, демонструєш не тільки її красу й унікальність, але й засвідчуєш свою приналежність до віковічної української культурної традиції.
А історія виникнення свята ось така: День вишиванки був заснований студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в 2006 році. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів і викладачів. І вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, у ньому почала брати участь українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
Свято має на меті зберегти та популяризувати народні традиції створення і носіння вишитого українського одягу. Обов’язкових заходів, окрім вдягання вишиванки, воно не передбачає. Однак щороку кількість заходів, приурочених до Дня вишиванки, зростає.
Цього дня в Україні та низці інших держав відбувається велика кількість подій, які стосуються української культури та вишитої сорочки. Це концерти, марші, лекторії, виставки, флешмоби.
Наша бібліотека разом зі своїми друзями-користувачами теж святкує День вишиванки і дарує читацькі квитки всім, хто завітає до нас сьогодні у вишиванці.
А ви ще без подарунка? Тоді мерщій до нас!!!