Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Зв’язати ментальні рубежі»: зустріч із президентом Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів

13.12.2019 19:27

Гість цьогорічного фестивалю «Книжковий Миколай» – Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів. Зустріч із ним пройшла у Гончарівці сьогодні, 13 грудня, у перший день фестивалю.

Більше двадцяти п’яти років Олександр Васильович очолює Асоціацію, а тому знає практично все про видавничу діяльність і про бібліотеки, яка між ними існує співпраця, про те, чим живуть книговидавці та які видання хочуть бачити наші читачі. Головне завдання цієї Асоціації – створення таких умов для видавців України, аби вони ефективно працювали та забезпечували населення вітчизняною книгою, сприяли зростанню її ролі у формуванні самосвідомості українців.

За чверть століття Асоціація зосередилась на роботі зі створення законодавчо-нормативного поля, яке б відповідало цивілізованим стандартам європейських країн у питаннях правового забезпечення книговидавничої справи. Простіше кажучи, Асоціації вдалося провести у нашій державі закони, які захищають українську книгу. А починалося все у ті далекі роки, коли українська книга займала на ринку всього 4%.

Олександр Афонін упевнений, що бібліотеки повинні отримували гідне фінансування, що кожна бібліотека, незалежно від її статусу, повинна мати свій бюджет, у якому достатньо коштів на придбання книг. Бібліотека комплектує свої фонди, виходячи з інтересів своєї громади. І навіть експерти у цьому питанні не допоможуть, бо вони не можуть мислити за всю Україну.

Наш гість поділився болючими темами та проблемними питаннями, які потребують вирішення на державному рівні. Він зазначив, що потрібно розробити стратегію розвитку книговидання, проаналізувати діяльність видавництв та жанрове наповнення книжкового ринку. Займатися цим можуть тільки ті люди, які, дійсно, вболівають питаннями книговидання та бібліотек. А бібліотеки, у свою чергу, – єдині заклади, які можуть стати правдивим критерієм визначення саме того книжкового продукту, який потрібен їхнім читацьким аудиторіям, населенню, яке оточує кожну книгозбірню.

«На жаль, у наш час практично відсутнє живе спілкування… Нам потрібно налагодити дієву комунікацію і зв’язати ментальні рубежі», – підкреслив О.В.Афонін.

Маємо надію, що заходи фестивалю «Книжковий Миколай» допоможуть у цій великій і важливій справі.

Інші події ІV Південного фестивалю книги та читання «Книжковий Миколай»

Календар подій

  1 2 3 4 5 6
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031