Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм

02.04.2023 17:33

Говорити про аутизм можна багато, але краще, робити ті  справи, які допомагають людині з аутизмом краще соціалізуватися. Такими справами – впровадженням та розвитком інклюзивних проєктів Гончарівка займається вже дуже давно. Інклюзивний театр при бібліотеці «Звичайна роль – особливий актор»,  творчий майданчик «Пізнай мене через творчість», проєкт «Читаймо разом з Кіміко» - ось далеко неповний перелік інклюзивних ініціатив, що діяли на базі книгозбірні до війни. На жаль, повномасштабне вторгнення росії призупинило діяльність усіх проєктів та змусило більшість учасників покинути місто. Але бажання створювати корисні інклюзивні активності, креативність, дружба та здатність підтримувати один одного зробили свою справу. І сьогодні, завдяки партнерству херсонської ГО «Аутизм. Особливий всесвіт», Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара та «Яблуниця» Релігійна місія – Карітас-Спейс,  вдалося реалізувати проєкт  - реабілітаційний табір у Карпатах «Готуймося до відновлення», в якому взяли участь 14 херсонських родин, що виховують дітей з ментальною інвалідністю.  
Унікальність проєкту полягає в тому, що діти, як постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення, тепер мають змогу  покращити свій психо-емоційний стан, поспілкуватися зі старими друзями та відновити певні навички за допомогою арт-терапії та фізичних навантажень. Недаремно проєкт має назву «Готуймося до відновлення», адже усі ми розуміємо, щоб розпочати відновлювати Херсон, треба, в першу чергу, подбати про себе, «відбудувати» свій внутрішній стан. Тим ми тут і займаємося. 
Програма табору досить насичена. Фізичні вправи гармонійно перетинаються з арт-терапевтичними заняттями, прогулянками та екскурсіями. 
Реабілітацій табір у Карпатах став прекрасною можливістю втілити в життя давню мрію – відзняти виставу «Лісова пісня» у реальних, природних декораціях.  «Лісова пісня» - це  інклюзивно-екологічна вистава, створена на основі відомої драми-феєрії Лесі Українки. Одна із мам особливої дитини – Наталя Гайдай написала сценарій, де уявила, як  розвивалися події у «Лісовій пісні» якби Леся Українка писала її у наш час.  До речі, ідея про створення цієї інклюзивно-екологічної вистави була підтримана херсонцями у 2019 році під  час краудфайтингового майданчику «Пікнік ідей», який проходив на день міста.   Враховуючи «катаклізми» останніх років, вистава «Лісова пісня» була показана глядачеві лише один раз під час екологічного фестивалю.  
Тому зйомки лялькової вистави стали яскравою «арт-терапевтичною» вправою, яка дозволила дітям згадати свої персонажів, спробувати попрацювати в реальних умовах, отримати позитивні емоції від перевтілення.

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 232425262728
293031