Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Арі Турунен «Забуті історії міст»

04.01.2021 11:29

Толерантність. Про неї модно говорити, підкреслювати її важливість та ставити за мету у роботі. Але це лише слова. До чого ж насправді може призвести толерантність, та як вона впливає на повсякденне життя? Саме про це і йде мова у книзі Арі Турунена «Забуті історії міст: як багатство та культурний розвиток здобуваються толерантністю».

На трьохстах сторінках розмістилася історія таких різних за усіма критеріями міст: Мілет, Александрія, Паталіпутра, Багдад, Ханчжоу, Ісфаган, Флоренція, Амстердам і Сан-Франциско. Чому ж саме їх обрав автор? Всіх їх об’єднує одна спільна риса – толерантність.

Саме ця риса забезпечила мешканцям цих полісів неабиякий культурний розвиток та взаємообмін з чужими традиціями. Як виявилося, така відкритість забезпечує ще й суттєве економічне зростання.

«Якщо хочеш досягти успіху, не можеш дозволити собі ставитися з недовірою до нових ідей, навіть якщо вони надходять ззовні. Кожному з нас корисно інколи добряче струснути власну картину світу».

Але, на думку Турунена, для досягнення цих цілей у міста має мати одразу кілька діючих соціокультурних чинників: мирний спосіб існування, харизматичний правитель, який розуміє цінність знання, відкритість влади, космополітизм і полірелігійність, створення вільних спільнот.

Міста, де виконувалися б усі ці умови, й справді були ще до нашої ери, та й у наш час вони також снують.

Турунен розкриває перед нами минуле цих міст не лише для того, щоб поповнити наші знання з історії. Він упевнений, що, вивчивши їхній досвід, ми зможемо перенести у наше життя лише найкраще, навчимося правильно взаємодіяти у суспільстві та наблизимо сучасні міста ще на крок до такої бажаної толерантності людства.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

     1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31