Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Артлабораторії «Українська Хата – талантами багата» – 3 роки

06.12.2021 11:57

В актовій залі книгозбірні відбулось урочисте засідання артлабораторії «Українська Хата – талантами багата», присвячене 30-річчю Всеукраїнського референдуму щодо затвердження Акту Незалежності України та 3-річчю від дня заснування лабораторії. В урочистостях взяли участь і завсідники «Хати», і нові шанувальники українського мистецтва.

Народний фольклорний ансамбль «Славутянки» (керівник – Ольга Куракіна) побажав засновникові лабораторії многая літа і заспівав завзятих жартівливих пісень. Заслужений діяч мистецтв України, Почесний громадянин Херсона, поет Валерій Кулик спеціально до цієї дати написав новий сонет, присвяченій «Українській Хаті», котра єднає творчих особистостей Херсонщини у велику дружню родину. Також власним авторським віршем «Україно моя» порадувала глядачів українська поетеса Любов Пронько. Естрадні пісні у виконанні лауреатів всеукраїнських конкурсів вокалістів Івана Бурлаки, Антона Коломійця, Тетяни Дудкіної та Світлани Гаврилів наснажили шанувальників українського мистецтва на нові звершення заради відродження історичної правди та національної духовності. Присутні на заході традиційно мали можливість насолодитися ще й смаколиками від господині «Хати» Оксани Олексюк.

Народний артист України, професор Херсонського державного університету Харіс Ширінський подарував присутнім улюблені пісні краян. У його виконанні прозвучали «Два кольори» Олександра Білаша на слова Дмитра Павличка та пісня Анатолія Кос-Анатольського на слова Івана Франка «Ой ти, дівчино, з горіха зерня». Як із часом виявилось, це був останній виступ улюбленця глядачів. Через годину після завершення заходу витруджене серце співака і просвітянина Харіса Ганеєвича Ширінського зупинилося на сходах головного корпусу ХДУ. Світла пам’ять світлій набожній людині...

Унікальний інноваційний проєкт за три роки об’єднав понад 3 тисячі краян, котрі, у загальній кількості, побували на майже 60 заходах. Окрім проведення стаціонарних засідань на базі Гончарівки, активом артлабораторії було організовано і проведено тематичні заходи у книгозбірнях Берислава, Олешок, Нової Збур’ївки, Зміївки, Великої Олександрівки, Станіслава, Миколаєва, Червонограда, Каховки та Білозерки.

У зв’язку з карантинними обмеженнями через всесвітню пандемію від 21 листопада 2020 року в соціальній мережі «Фейсбук» проводиться щоквартальний Міжнародний мистецький online-фестиваль «ХатаФест». Сотні поетів і музикантів, композиторів та бардів, художників і майстринь декоративно-прикладного мистецтва з усіх куточків соборної України й країн Євросоюзу демонструють творчі знахідки на сторінках фестивального розмаю. Ті учасники, котрі в тій чи іншій номінації мають найбільшу кількість переглядів або лайків, окрім визнання у творчій спільності, отримують ще й символічні подарунки від партнерів. Радує серце і те, що все більше українців долучаються до кола учасників фестивалю. Українці Італії та Португалії, Нідерландів і Німеччини, Польщі та США нині є активними учасниками.

Безсумнівно, і в наступні роки краяни матимуть можливість у повному обсязі насолодитися спілкуванням з побратимами та реалізацією своїх творчих здібностей у родинному колі артлабораторії.

Олег ОЛЕКСЮК,
керівник проєкту «Українська Хата – талантами багата»

 

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 2223
24252627282930