Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Бібліотеки на тимчасово окупованих територіях

На трансформацію публічних бібліотек на лівобережній частині Херсонщини окупаційною владою витрачаються величезні кошти. Опікується цим питанням перший заступник адміністрації президента росії
С. Кірієнко.

Окупантам не вдається відкрити всі публічні бібліотеки на захопленій території, проте незначна кількість працівників пішла на співпрацю з ними. Поступово бібліотеки проходять перереєстрацію за російськими законами. Документально затверджено шефство Російської державної бібліотеки над Генічеською центральною бібліотекою. Директор Всеросійської державної бібліотеки іноземної літератури імені М. І. Рудоміно організовує підвищення кваліфікації бібліотекарів на території окупованої Херсонщини.

На пропагандистських каналах окупованих громад лівобережжя саме бібліотеки є центрами по роботі з дітьми та молоддю, оскільки більшість шкіл громад не працює. Бібліотекарі-зрадники поширюють наративи російської пропаганди про начебто утискання російської культури та мови в Україні, про нацистів та бандерівців в Україні, різноманітні фейки.

Знищення українських видань в бібліотеках окупованої Херсонщини набуває ознак культурного етнографічного геноциду. На виконання наказу міністерства культури Херсонської області у відповідності з «Рекомендаціями по роботі бібліотек з документами, які включені у федеральний список екстремістських матеріалів» співробітники міністерства культури спільно з працівниками МВС здійснюють перевірку фондів бібліотек щодо виявлення літератури екстремістського характеру: видань з історії, культури України українською мовою, книг про АТО, національний визвольний рух тощо. Курирує цю роботу регіональне відділення партії «Єдина росія». Так, в Скадовському районі росіяни навіть провели рейд з метою пошуку так званих «заборонених» книжок. До таких видань росіяни зараховують книги про український національно-визвольний рух часів ІІ Світової війни, книги про події 2014 року, релігійну літературу. Натомість виймають із запасників книги російських письменників та поетів, ще радянські видання з «єдиновірною позицією». На поповнення фондів бібліотек півдня та сходу російською літературою виділяються значні кошти з бюджету країни-окупанта. 

Календар подій

     1 2 3
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031