Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Благодійний фестиваль «Friendlyfest» у Херсоні

16.09.2019 10:38

Гуманізація суспільства крокує світом, все більше й більше країн приєднуються до політики захисту тварин від жорстокого поводження та створення умов для їх належного утримання.

Особливо жорсткою позицією щодо дотримання прав тварин виділяються держави Європейського Союзу. Враховуючи прагнення України приєднатися до великої європейської родини, питання захисту тварин повинно стояти вже сьогодні на порядку денному для органів влади та громадянського суспільства.

А поки на цей запит належним чином відгукуються лише активісти, які реєструють громадські організації із захисту тварин, проводять краудфандингові заходи, виступають із законодавчими ініціативами тощо.

Наша книгозбірня також активно працює в цьому напрямі. Так, Центр екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара став співорганізатором масштабного благодійного фестивалю «Friendlyfest» (дружнього до природи та тварин), що вперше відбувся в Херсоні на території креативного простору «Urban CAD».

Захід мав насичену програму та різноманітні локації з продажем товарів для тварин, екологічно чистого посуду, речей першої потреби, книг тощо.

Також присутні мали можливість поспілкуватися з безпритульними тваринами – гостями фестивалю – погладити їх та погратися. Як сказала представниця притулку: «Напестили їх на три роки вперед, вони отримали таку купу уваги, що, повернувшись, міцно заснули». Спеціально для фестивалю було замовлено широкий асортимент еконовинок, таких, наприклад, як соломинки для коктейлю з жита та інші...

Ще активно працювала «Френдлі барахолка». Для неї небайдужі херсонці принесли речі, книжки та іграшки. Дитячий розважальний комплекс «Jump Park» розмалював дітей акварельними фарбами та подарував їм настрій на весь день.

На фестивалі відбувся майстер-клас від Марії Проказіної з виготовлення валяльної іграшки «Мишеня». Відвідувачі мали можливість прослухати цікаві лекції від запрошених гостей з різних куточків України про догляд за домашніми улюбленцями, про цікаві подорожі та вивчення іноземних мов.

Також на фестивалі працював читацький куточок, де Гончарівка представила свої книжкові фонди про домашніх тварин.

Разом із цим в Херсоні під час заходу відбулося приймання електросміття, сортування якого забезпечили активні учасники, шкільна команда #ZWSХерсон. Фестиваль привернув значну увагу мешканців міста, адже його відвідали понад сто осіб різної вікової категорії. Результат заходу – зібрано 9690 грн грошової допомоги, 75 кг корму для тварин, а також інші харчі. Слід зазначити, що усі зібрані кошти під час фестивалю пішли на допомогу притулку для тварин. Навіть після акції небайдужі люди продовжували приносити корм та речі на забезпечення життєдіяльності безпритульних вихованців. Організатори фестивалю хотіли донести думку: цю проблему потрібно вирішувати спільно, кожен має можливість допомогти, а збір може бути легким та позитивним.

Гончарівка й надалі планує залишатися активним захисником прав тварин та безпечного довкілля. Тож дружньому фестивалю у 2020 році бути! До зустрічі!

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 252627282930