Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Бринить у слові душа народу

23.02.2017 13:10

Стало доброю традицією відзначати в стінах бібліотеки Міжнародний день рідної мови. От і цього року на свято «Бринить у слові душа народу» завітали представники польської, німецької, турецької та єврейської культур, щоб продемонструвати красу рідної мови.

Поляки стали невід’ємною частиною історії Херсона, поряд з представниками інших народів. Про розвиток польської мови розповіла голова обласної польської спільноти «Полонія» Липинська Розалія. На заході лунали поезії Чеслава Мілоша та пісні польською мовою.

Неможливо уявити Херсонщину без представників єврейського народу. Вчитель історії навчально-виховного об’єднання «Хабад» Чичкань Леся представила єврейську культуру. Учасники насолодилися запальними танцями від вихованців об’єднання та мелодійністю єврейських пісень.

Щорічно економічні зв’язки України та Туреччини зміцнюються, а турецька громада на Херсонщині збільшується. Свято відвідала група турецьких бізнесменів, зокрема комерційний директор Turkish Airlines Якуп Гул. Член правління Міжнародної спілки бізнесменів України та Туреччини Алі Булут представив турецьку мову, а його дружина розповіла про колискові та їх значення для турецької культури. Розповідь супроводжувалась відеоматеріалами із записами колискових.

Сьогодні на Херсонщині активно діє центр німецької культури та ділової співпраці, а наша книгозбірня давно і плідно співпрацює з Ґете-інститутом. Німецьку мову та культуру представила координатор роботи проекту «Мова. Культура. Німеччина» Ґете-інституту в Україні, провідний бібліотекар нашої книгозбірні Кордонюк Оксана.

Багата й милозвучна наша українська мова. Про її красу розповіла керівник курсів української мови, провідний бібліотекар відділу наукової інформації та бібліографії Віжічаніна Лілія. А солістка вокальної студії «Унісон» Богдана Пономарьова продемонструвала мелодійність та душевність української пісні, виконавши композицію «Тобі, країно!».

Святковий настрій протягом заходу створював народний художній ансамбль танцю «Візерунок» (керівник – відмінник освіти України Шпитальна Жанна Павлівна).

Щорічне святкування Міжнародного дня рідної мови – це нагадування про те, що кожна нація має свою мову, яку треба шанувати та берегти.

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
2930