Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Будівничий українського війська – генерал-хорунжий армії УНР Марко Безручко

08.12.2016 11:36

Нещодавно Україна святкувала 25-річчя Збройних Сил. Сучасна армія – це професійно підготовані, сильні духом патріоти, які усвідомлюють значущість своєї справи для держави і суспільства. Тривале замовчування героїчних сторінок української історії призвело до того, що не всім відомо, якої далекої давнини сягають витоки українських збройних сил.

З нагоди свята бібліотека провела вечір історичного портрету «Будівничий українського війська – генерал-хорунжий армії УНР Марко Безручко» для студентів ВПУ №2 та військових прикордонного загону.

На заході була висвітлена героїчна та несправедливо забута постать Марка Безручка – талановитого кадрового військового, знаменитого стратега і тактика, вірного будівничого українського війська.  В історії України події 20-х років – це одна з перших сходинок до високої мети – здобуття незалежності, перші кроки до якої зробив саме Марко Безручко. Переможець над першою кінною армією Будьонного 28-31 серпня 1920 року під містом Замостя (Польща), він став «ворогом народу» для Радянської Росії, а згодом – і для всього Радянського Союзу. Марко Безручко був нагороджений найвищим польським орденом, проте відмовився прийняти нагороду, адже воював за Україну, а не за Польщу.

Традиції Марка Безручка продовжує його внучатий племінник Анатолій Безручко, полковник війська Запорізького з м.Маріуполя. На заході було представлено його відеозвернення до молоді.

Також на заході виступив заступник директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики Херсонської облдержадміністрації Гавриш Павло Олександрович, який висвітлив героїчну історію України та сучасні приклади справжньої звитяги, що демонструють українські Збройні Сили в умовах російської агресії. Він підкреслив важливість патріотичного виховання молоді та значення державних символів для кожного українця.

Отаман Херсонського обласного товариства «Соборне козацтво України «СІЧ»» Колесніченко Валерій Семенович розповів про допомогу козацтва Збройним Силам України. Він наголосив, що гарантом нашої незалежності та розвитку є сильна та незламна українська армія.

Всі учасники заходу вшанували пам’ять героїв, які ціною власного життя захищали незалежність України.

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25262728
293031