Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Чарівне закулісся лялькового театру відкрило завісу своїх секретів для «зачарованих» дітей

30.10.2018 07:59

Привабливий світ лялькового театру дуже ретельно зберігає свої таємниці, і не кожен глядач може потрапити за лаштунки, аби на власні очі побачити, як проходить життя ляльок, коли погасли прожектори і вистава закінчилася. Але той, хто прямує до мети, обов’язково отримує винагороду. Не стали виключенням й учасники ГО «Зачаровані діти», куди входять діти з синдромом аутизму та їхні батьки, яким пощастило потрапити на екскурсію за лаштунки Херсонського Академічного обласного театру ляльок.

У Центра обслуговування користувачів з особливими потребами на початку осені виникла ідея створити ляльковий театр для особливих дітей, який має виконувати не лише комунікативно-розважальну, але й терапевтичну функції та сприяти, у першу чергу, психологічному розвитку особистості. Обравши твір, який максимально відображає внутрішній світ дитини-аутиста, – «Маленький принц» А. Сент-Екзюпері – учасники розпочали роботу над створенням ляльок. І тут стало зрозуміло, що мало хто з дітей та їх батьків уявляють, як працювати з ляльками, які можуть траплятися «підводні камені» у виготовленні та керуванні ляльковими «акторами» тощо. Тому було вирішено, що ми потребуємо консультації фахівця і екскурсії за лаштунки лялькового театру.

І ось 25 жовтня компанія майбутніх акторів «зачарованого» театру вирушила за лаштунки Херсонського Академічного обласного театру ляльок. Під час екскурсії акторка театру Ольга Шаламова продемонструвала глядачам різновиди ляльок та особливості керування кожним «актором», відповіла на запитання про їх виготовлення, дала фахові поради щодо створення «акторів» та декорацій.

Завдяки екскурсії кожна дитина могла самостійно доторкнутися до тих ляльок, яких вона раніше бачила лише на сцені, а також спробувати себе в ролі актора лялькового театру.

Наприкінці Ольга Шаламова побажала успіхів у створенні «зачарованого» театру та висловила надію вже найближчим часом побачити фрагмент її улюбленого твору «Маленький принц» у виконанні членів ГО «Зачаровані діти».

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 1920212223
24252627282930