Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Чому треба читати книги?

23.02.2022

Деякі люди, особливо молодь, не розуміють, навіщо читати книги, коли можна знайти будь-яку інформацію у мережі або ЗМІ. Вони не усвідомлюють цінність книги, як джерела знань. Адже доведено, що ті, хто читають, частіше і довше зберігають гостроту та ясність думки. І це стосується не лише любителів «розумної» літератури чи нон-фікшн. Читання художніх книг теж є прекрасною розминкою для мозку та розуму.

І яка ж одна з найважливіших рис найуспішніших людей? Це – начитаність!

Біл Гейтс – людина, яка випустила у світ Microsoft, читає 50 книжок на рік або приблизно одну на тиждень. Більшість із них стосуються громадського здоров'я, технологій, бізнесу та науки. Часом мільярдер читає й романи, зазвичай пізно ввечері. Та частіше він намагається обирати ті книжки, які допомагають здобути практичні навички чи знання. Результат? Нині він є другим у списку найбагатших людей світу. Гейтс любить розповідати іншим про корисні тексти. У своєму блозі «GatesNotes» він дав вже понад 150 книжкових рекомендацій.

Мільярдер і голова «Berkshire Hathaway» Уоррен Баффет стверджує, що читає 500 сторінок на день. Він присвячує близько 80% свого часу читанню. Улюблена книжка Баффета – «Intelligent Investor» Бенджаміна Грема, американського економіста та інвестора, який вважається батьком «вартісного інвестування». Кажуть, що бізнесмен багато разів прочитав її, перш ніж інвестувати у фондовий ринок. Він рекомендує цю книжку й досі, а також щороку надсилає рекомендації своїм акціонерам. Чи є зв'язок між його пристрастю до книг і тим, що він – один із найбагатших на планеті?

Марк Кубан, ще один успішний мільярдер, читає 3 години на день, це близько 1000 годин у рік. На читання середньої книги йде 5 годин, тож – Кубан читає 200 книг впродовж року.

Засновник платіжної системи PayPal Макс Левчин виїхав з України до США у 1991 році. Він читає щонайменше 4 книжки на місяць, одна з яких обов’язково має бути художньою. Левчин надає перевагу науковій фантастиці та шпигунським романам.

Задовго до Tesla і навіть до PayPal молодий Ілон Маск читав науково-фантастичні романи по 10 годин на день. Крім того, він прочитав енциклопедію «Британіка» у дев’ять років. Усе про ракети Маск дізнався саме завдяки цій звичці. На запитання, як він навчився будувати ракети, бізнесмен відповідає: «Я читаю книги».

Отже, якщо ви хочете бути розумними, успішними та багатими – читайте книги! До ваших послуг майже мільйонний фонд Гончарівки!

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
2930