Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Чому варто почитати книгу «Місто шумить інакше»?

30.09.2021 11:47

У Центрі екологічної інформації Гончарівки – книжкове поповнення! Наші партнери – організація «Ecoquality» – подарували книгозбірні книгу для дітей та батьків на екологічну тематику. Видання складається з десяти розділів, де у вигляді повчальних історій розповідається про життя дерев та вплив людини на них. Події відбуваються у звичайному дворі багатоповерхівки, головні герої – Надійка, Марко та «дух природи» на ім'я Дерев’ян. Кожен розділ завершується «словничком», бо іноді в тексті зустрічаються невідомі широкому загалу слова та неологізми.

Авторками текстів є співзасновниці громадської ініціативи «Сад історій» Ольга Корсюк та Інна Мулявка. Ілюстрації до книги створила 14-річна школярка Ксенія Кузьминець – це її дебют в якості ілюстраторки! Видана книга у 2021 році видавництвом «Терен» за підтримки Українського культурного фонду.

Книга вчить із повагою ставитися до природи, до дерев та птахів і привчати до цього оточення. А також завдяки їй можна дізнатися багато цікавих фактів! Чи знали ви, що великі гриби на деревах – не випадковість, а симптом хвороби? Це означає, що дерево потребує нашої допомоги в лікуванні. Також «дух природи» розповів: білити міські дерева не потрібно – раніше вважали, що побілка захищає фруктові дерева від шкідників, але ефективність цього методу так і не доведена. Ще один важливий факт: спалювати опале осіннє листя дуже шкідливо, бо в повітря через дим потрапляють отруйні речовини. Вони накопичуються в організмі людини та провокують захворювання, ослаблення імунітету та загострення хронічних недугів. Краще зайве листя компостувати, і вже навесні ви отримаєте якісне добриво.

Також у книзі є вірші, анкетування для підлітків, різні завдання, які потрібно виконувати на вулиці, та місце для записів. Якщо ми вас зацікавили, приходьте до Центру екологічної інформації!

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15161718192021
22232425262728
2930