Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Авторські роздуми Дар’ї Август «У Слові моє життя... і Ваше»

13.02.2012

Слово - найсильніша зброя людини
Аристотель

Одного разу Майстер розповідав про велику силу Живого Слова. Сотні учнів уважно слухали його. І кожен з них хотів володіти цією надзвичайною силою. Але не кожен йняв віри Майстрові. Одні шукали підтвердження серед друзів, інші поблажливо посміхалися, треті роздумували, як би перевірити цю теорію...
Хтось із задніх рядів несподівано викрикнув:
         - Ти говориш нісенітницю! Хіба станеш святим від того, що весь час говориш: «Бог, Бог, Бог»? Хіба станеш грішником від того, що без кінця повторюєш: «Гріх, Гріх, Гріх»? Дурниця ця твоя сила Живого Слова!
         - Сядь на місце, дурень! - відрізав Майстер.
Людину охопила лють, його назвали дурнем на очах у сотень учнів! Це чув кожен! Він став сваритися ще більше, ображати Майстра. Гнів зовсім затьмарив його розум.
Майстер вислухав його. А потім із видом каяття сказав:
        - Прости мене... я погарячкував. Щиро прошу вибачення. Мені не варто було ображати тебе.
        Учень тут же заспокоївся.
        - Ось всім вам і відповідь, - підсумував Майстер. - Від одного слова людина прийшла в лють, від іншого - заспокоїлася.

         Чи справді, що Сила Слова не має границь? Чи справді вона безмежна? Чи є той Рубікон, де Слово не владне, де воно втрачає свою силу? На всі ці питання намагалися знайти відповідь присутні на авторському роздумі Дар'ї Август «У Слові моє життя… і Ваше».
У лекційній частині заходу поетеса озвучила своє бачення Слова, як основи всього живого, поділилася своїми спостереженнями щодо впливу Слова на людину, на її життя. У своїх роздумах гостя з Києва активно використовувала приклади не лише з власного досвіду, а й висловлювання на дану тему філософів, літераторів, психологів. Її промова була насичена перлами народної мудрості. Скільки разів ми чули «Сім разів відміряй і один відріж», «Ранок вечора мудріший». Але хіба ми згадуємо про це, коли в гніві, коли намагаємося довести один одному свою правоту?
Виявляється, наше мовлення має набагато більше значення, ніж ми звикли думати! І, незалежно від того, вдумуємося ми чи ні в сенс слів, які вимовляємо - вони виявляють свою силу. Навчившись управляти словом, ми можемо діяти на благо собі та оточуючим. До такого висновку прийшли учасники заходу, розмірковуючи про почуте.
Пам'ятайте, що Слово є Живим, воно завжди з вами і тільки від вас залежить, як Ви його використовуєте.

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 242526
2728293031