Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Де знаходяться «Туди» і «Звідти»: про творчість англійського письменника Дж. Р.Р.Толкієна

У 2017 році у шанувальників хоббітів є аж дві нагоди для святкування. По-перше, 3 січня виповнилося 125 років від дня народження Джона Р.Р.Толкієна, англійського вченого-лінгвіста, письменника та поета, автора епосу про Середзем'я, а по-друге, 21 вересня – 80 років із дня виходу в світ новели-казки Джона Толкієна «Хоббіт, або Туди і Звідти». Не змогли залишитися осторонь від цих дат і члени Об’єднання вільних художників «Ракурс», чиє перше засідання у новому році було присвячено життю й творчості одного з найяскравіших письменників нашого часу – людині, яка створила для нас цілий світ, в якому казкові історії здаються живими і реальними.

Джон Толкін – це митець, чиє ім'я назавжди залишиться частиною світової літератури. Слава письменника наздогнала в зрілі роки, після виходу книги «Володар кілець». До цього він брав участь у війні, зробив кар'єру, вивчив безліч мов і сам створив ще декілька. До речі, автор за своє життя написав лише кілька повноцінних літературних творів, проте кожен з них став маленькою цеглинкою у фундаменті цілого світу – світу фентезі. Джона Толкієна часто називають родоначальником цього жанру, його батьком і творцем. Згодом ті чи інші казкові світи створювалися багатьма письменниками, проте саме світ Толкієна завжди виступав у таких випадках у вигляді своєрідної кальки, своєрідного прикладу для мільйонів інших авторів із різних куточків світу.

Книга Джона Толкієна «Хоббіт, або Туди і Звідти» побачила світ у 1937 році. Саме з цією новелою Толкієн увійшов у літературу.

Книга спочатку виникла як твір для сімейного кола: казку про хоббіта Толкієн почав розповідати своїм дітям. Майже випадково потрапивши до друку, історія про пригоди хоббіта Більбо Беггінса несподівано завоювала широку популярність серед читачів різного віку. Вже в цій казці був закладений величезний міфологічний пласт. Зараз же книга відома більше як своєрідний пролог до «Володаря кілець».

Ілюстрацією до головних віх життя та творчості Джона Р.Р.Толкієна стала слайд-презентація «Я просто великий Хоббіт», підготовлена й проведена бібліотекарем відділу обслуговування Домбровською Русланою. А головним питанням, відповідь на яке намагалися віднайти члени Об’єднання вільних художників «Ракурс» на своєму засіданні, стало: «Чому творчість письменника справила неабиякий вплив на розум людей».

Календар подій

     1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 19 20 212223
24252627282930
31