Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Де знайти гроші, або як інклюзивний ляльковий театр ходив на «Пікнік ідей»

18.09.2019 09:36

Уявіть собі місце, де родини, які виховують особливих дітей, можуть разом із ними реалізовувати творчі ідеї, опановувати нові навички, спілкуватися та демонструвати майстерність широкій аудиторії. Саме таким місцем є інклюзивний ляльковий театр, що з’явився минулого року на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. До складу театральної трупи сьогодні входять діти з розладами аутистичного спектру, діти з синдромом Дауна та їх батьки.

З настанням навчального року учасники інклюзивного лялькового театру розпочали роботу над новою виставою, і тут виявилося, що для її реалізації не вистачає ресурсів.

У рамках святкування Дня міста, завдяки ініціативі ГО «Нова генерація», пройшов «Пікнік ідей» – інноваційний захід, своєрідний краудфандинговий майданчик для молоді, де кожен бажаючий може презентувати свою ідею та отримати фінансову підтримку на її реалізацію.

Ми вирішили ризикнути та представити містянам проект своєї нової інклюзивно-екологічної вистави. Напружена робота з підготовки презентації, виготовлення яскравих малюнків майбутніх ляльок і море хвилювання – все це передувало участі у «Пікніку ідей». І ось майже усією командою інклюзивного лялькового театру разом з ляльками-персонажами ми вирушили на захід.

Під час «Пікніку» десять активних «ідейників» презентували глядачам десять цікавих, актуальних і крутих ідей. Учасники заходу розповідали про необхідність навчання громадян прийомам першої медичної допомоги, проведення «нетворкінгових» заходів для студентів-першокурсників, підіймали актуальні екологічні та соціальні питання, звертали увагу херсонців на важливість родинного читання та культурного молодіжного дозвілля тощо.

Великою несподіванкою стало те, що «ідейники» підтримали саме інклюзивний ляльковий театр, тому банк дістався нашому проекту. Ми щасливі, що отримали визнання та нарешті зможемо розпочати роботу над створенням ляльок! Гості заходу спілкувалися з акторами нашого інклюзивного театру та фотографувалися з кумедними ляльками.

Ми хотіли б подякувати громадській організації «Нова генерація», усім «ідейникам» та гостям «Пікніка» за неабияку підтримку та натхнення, які ви нам подарували. Чекаємо всіх на наших майбутніх виставах!

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 2223
24252627282930