Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

День без Інтернет у Гончарівці - «Чи є життя off-line?»

01.02.2016 13:38

Фотозвіт акції День без Інтернет у Гончарівці - «Чи є життя off-line?» >>

У рамках Міжнародного Дня без Інтернет, який традиційно відзначають в останню неділю січня, у бібліотеці вже вдруге відбулася масштабна акція «Чи є життя off-line?».

Протягом всього дня гостям та читачам на усіх поверхах бібліотеки, у кожному відділі пропонували варіанти проведення вихідного дня без Інтернет.

З самого ранку наживо спілкувалися англійською учасники розмовного клубу «Talk-club» за темою «День без Інтернет». А по закінченні засідання всі присутні мали можливість пограти у незвичайні навчальні настільні ігри у центрі «Вікно в Америку».

Створювали гарний настрій усім відвідувачам книгозбірні «маленькі артисти»,  які виступали на справжній сцені в «Арт-підвалі». У перервах між концертними блоками відбулись цікаві майстер-класи із виготовлення сувенірів та оберегів, повітряних зміїв, ляльок-тільд, плетіння із трави та лози, малювання та макраме.

Любителі подорожей та старовинних легенд зустрілися у клубі «Легко вивчати таку складну німецьку мову». Темою зустрічі стали «Живі свідки історії – замки Німеччини».

Відкрите засідання обʼєднання вільних художників «Ракурс», присвячене 140-річчю від дня народження Джека Лондона, відбулось із показом кінофільму про американського письменника під назвою «Невгамовна жага до життя, де слава сповнена попелом». А на завершення зустрічі учасники співали під гітару із Ігорем Мішуковим.

Найчисленнішим стало підсумкове засідання Херсонського фотоклубу «Свіжий погляд» за результатами діяльності у 2015 році, в якому взяли участь як відомі фотомайстри, так і молодіжна група.

У рамках Дня без Інтернет прекрасна половина читачів та гостей бібліотеки мала унікальну можливість поспілкуватися із професійним тренером, фахівцем з психічного здоров’я та зняття стресів Інною Ладур з міста Одеси у центрі для людей з особливими потребами. Там виготовляли магічних м’яких слоненят на майстер-класі з колекційної декоративної авторської творчості  та вирішували всі проблеми на жіночих класах «Тайна».

Найновіший бібліотечний клуб настільних рольових інтелектуальних ігор «Dungeons&Dragons»  теж підтримав Міжнародну акцію «День без Інтернет».  У ході гри учасники користуються лише своєю уявою, та, поринаючи у світ фентезі, інколи забувають про час закриття книгозбірні.

Найбільший інтерес викликав незвичайний майстер-клас від господині «Водного Лабіринту» Тетяни Нішкур під назвою «Ідеї зеленого туризму в техніці оригамі». Чоловічків, що рухаються безупинно, та стрибаючих жабок вчилися робити і діти, і дорослі, і навіть журналісти, слухаючи невигадані історії із життя бувалих туристів.

Відкрилися у цей день і дві художні виставки: персональна виставка з понад 50 робіт «Враження від життя» Колєсніченка Олега Степановича, члена Спілки  херсонських художників та майстрів прикладного мистецтва «Дніпровська палітра»; а також колекція творчих робіт учнів Херсонського художньо-естетичного комплексу «Художня школа» під назвою «Кольорове життя».

Не залишилися осторонь і молодіжні групи та громадські організації нашого міста. Херсонська проектна група у складі архітекторів та дизайнерів Артура Айметова, Андрія Луцика та Поліни Трач представили цікаві проекти з благоустрою нашого міста та інсталяцію з надзвичайних створінь. Презентували свою діяльність та підтримали ідею інколи виринати із «Тенет Інтернету» для покращення реального життя: Гладка Юлія зі Спілки Жінок Херсонщини, Олена Шамрай із «Благополучного града Херсона» та Тищенко Юлія із творчої команди нового херсонського журналу «Нова ХАТА».

Особливу увагу викликала у цей день тема «Хобітерапія у боротьбі зі стресом», яку розглянули на відкритому спільному засіданні учасники клубів «Кліо» і «Дивослово» та всі бажаючі.

Родзинкою Дня без Інтернет у Гончарівці стала робота справжньої «Живої пошти» – альтернативи традиційного сервісу e-mail. Цього року завдяки таланту херсонського дизайнера одягу Ольги Ковальової поверхами бібліотеки мандрували три чарівні поштарки у неперевершених вбраннях зі сторінок глянцевих журналів. А листівки із чудовими побажаннями відправлялися до адресатів на паперових літачках.

Активні відвідувачі брали участь у своєрідному міні-квесті «Поки Google відпочиває – спілкування допомагає» та за допомогою живого спілкування відшукували відповіді на запропоновані запитання у відділах та центрах бібліотеки. Однак здобути перемогу, як і в будь-якому квесті, можна було лише задіявши кмітливість та винахідливість.

Із музичними дарунками для гостей та учасників заходу виступав лауреат Міжнародних та Всеукраїнських премій Гран-Прі, золотий саксофон України, учень Школи мистецтв №1 Микола Загродський. Музичну замальовку у стилі «позитивний рок» представили Олег Волколупов, Влад Куликов та Дмитро Смолко.

Незабутньою подією для всіх присутніх став перфоманс від кафедри дизайну Херсонського національного технічного університету. Моделі використовували у якості аксесуарів комп’ютерні миші, кабелі, клавіатури, диски, світлодіоди тощо. Всі костюми та образи виконані студентами кафедри дизайну спеціально для дизайн-шоу «Без Інтернет».

Завершився День без Інтернет у бібліотеці нагородженням 8 переможців квесту «Поки Google відпочиває – спілкування допомагає», які отримали безкоштовні читацькі квитки на 2016 рік, солодкі призи та путівки для активного відпочинку у «Водному Лабіринті».

Цією акцією ми нагадуємо всім, що життя офф-лайн та реальне живе спілкування існує, і потрібно лише навчитися його розумно поєднувати із роботою у мережі Інтернет.

Слідкуйте за анонсами та беріть участь у наступних акціях програми «Вікенд у Гончарівці»!

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
2728293031