Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

День без Інтернет - «Чи є життя off-line?»

27.01.2015 20:00

В рамках Міжнародного Дня без Інтернет, який традиційно відзначають в останню неділю січня, у бібліотеці відбулася масштабна акція «Чи є життя off-line?».
Дуже символічно, що перший День без Інтернет у Херсоні пройшов саме у бібліотеці - одному з найбільших інформаційних центрів регіону, який вже майже 15 років надає користувачам вільний доступ до всесвітньої глобальної мережі та популяризує її сервіси.
Протягом всього дня гостям та читачам на усіх поверхах бібліотеки, у кожному відділі пропонували варіанти проведення вихідного дня без Інтернет.
З самого ранку наживо спілкувалися англійською учасники розмовного клубу «Talk-club» за темою «День без Інтернет». Створювали гарний настрій усім відвідувачам «маленькі артисти»,  які виступали на справжній сцені в «Арт-підвалі».
Неможливо було не приєднатися до інтерактивної зустрічі «З ароматом кави», що відбувалася у секторі обліку користувачів. Прихильники кіномистецтва дискутували на засіданні об’єднання вільних художників «Ракурс» з теми «Останній режисер великого кіно – Федеріко Фелліні».
Найчисленнішим стало підсумкове засідання Херсонського фотоклубу «Свіжий погляд» за результатами діяльності у 2014 році, в якому взяли участь як відомі фотомайстри, так і молодіжна група.
Безпрецедентний фотовернісаж у Херсоні з одночасною експозицією більше ніж 200 фотографій від авторів з усієї України обʼєднав виставки: “Чорне та біле” відомого херсонського фотохудожника В'ячеслава Савельєва, “50х70” видатного українського фотомитця з Харкова Олександра Супруна, «Фестиваль фотоклубів України 2014» та найбільш вражаючу - «Донбас – відкритий перелом» Костянтина Скомороха з міста Сєвєродонецьк.
Херсонські волонтери ініціювали акцію «Фото на допомогу», в ході якої серед гостів заходу було зібрано 551 грн. для допомоги постраждалим із зони АТО.
Голова громадської організації «Ініціатива та захист інвалідів» Олексій Ліпков презентував усім присутнім фото-календар «Інклюзивна Україна». А керівник молодіжної арт-групи «Топор» Артур Айметов представив цікаві проекти по благоустрою нашого міста та інсталяцію з надзвичайних створінь.
У незвичайно реальній краєзнавчій грі «Відкриваємо Херсонщину» учасники подорожували справжньою картою нашого краю за кольоровими тематичними стежками, кидали величезного грального кубика, відповідали на різноманітні запитання. Альтернатива комп’ютерним іграм виявилася дуже цікавою, а переможці потрапили на екскурсію до «Печери часу» у книгосховищі.
Активні відвідувачі приймали участь у марафоні «Поза тенетами Інтернету», який по’єднав 15 «точок інтересів» - 15 варіантів проведення вихідного дня без Інтернет. Учасники користувалися «живою поштою», грали у настільні ігри: навчальні, розважальні та, навіть, екологічні; приймали участь у справжній чайній церемонії від салону «Чайна поезія», співали під гітару із друзями на майстер-класі у Ігоря Мішукова та Генадія Бистрова, дізнавалися таємниці чорно-білого фото у В’ячеслава Савельєва, підвищували свій IQ, відвідали музей книги, читали літературу для душі на виставці «Вічна класика: Відкрий свою книгу!», користувалися порадами «Журнального гіда» у секторі періодики.  Найбільший інтерес викликала точка під назвою «Реальна подорож». «Бувалі» туристи з Центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді Херсонської обласної ради та клубу туризму й активного відпочинку «4touristTravel» навчали всіх охочих як правильно зібрати рюкзак, встановлювати намет, користуватися спальним мішком, скелелазним спорядженням тощо. Потік відвідувачів не припинявся і на точці «Водний лабіринт», де Тетяна Нішкур виступала у ролі інструктора з вʼязання морськіх вузлів та надягання рятувальних жилетів на швидкість. Переможець у змаганні, студентка ХДУ Хороняк Тетяна отримала безкоштовну путівку.
Гостей заходу було дуже багато: на виставці найпопулярніших книг «Абонемент: ТОП-10» до вечора не залишилося жодного видання! А в ході майстер-класу Анети Кузіної з виготовлення незвичайних сувенірів зі звичайного мила, що проходив на «Казковому диванчику», учасники використали усі заготовлені матеріали.
Завершився День без Інтернет у бібліотеці нагородженням 9 переможців марафону «Поза тенетами Інтернет», які отримали безкоштовні читацькі квитки на 2015 рік та пам’ятні призи від голови піклувальної ради бібліотеки Вікторії Остроумової.
Цією акцією ми нагадуємо всім що життя офф-лайн та реальне живе спілкування існує, і потрібно лише навчитися його розумно поєднувати із роботою  у мережі Інтернет.

З нами солідарні і в селищі Іванівка Херсонської області, де у районній бібліотеці провели свій "День без Інтернет". Детальніше >>
Слідкуйте за анонсами та приймайте участь у наступних акціях програми «Вікенд в Гончарівці»!

Фотозвіт заходу >>

Відеосюжети:

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

   1 2 3 4 5
67 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
2728293031