Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

День Соборності – раз і назавжди

24.01.2019 11:37

Єднаймось в злагоді та дружбі,
І хоч би де жили-були, –
Та й будем гожі, будем дужі
І щедрі будуть в нас столи.
Хай сонце сяє в нашій пісні
І світом котиться луна…
Ми в чомусь, може, трохи різні,
Та Україна в нас одна!

В. Крищенко

22 січня 1919 року – це день, який увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на Софіївській площі відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено Злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Акт Возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, що показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

З нагоди 100-річчя цих подій працівниками книгозбірні проведено вечір-роздум «День Соборності – раз і назавжди» для учнів ЗОШ №54. На початку заходу ведучі висвітлили історичне значення злуки двох українських республік в одну державу. Учням нагадали значення державних символів України – Герба, Прапора, Гімну. Також розглянули історичні герби двох українських республік – УНР та ЗУНР. Особлива увага була приділена IV Універсалу – одній із вершин державотворчої діяльності української Центральної ради. На заході були представлені образи українських політичних діячів, яким історія доручила великі справи – М.Грушевського, В.Винниченка, С.Петлюри, Є.Петрушевича, Л.Бачинського, Ф.Швеця. Увесь захід супроводжувався цікавими відеоматеріалами, які чудово відтворювали ті історичні події. Звучала поезія Володимира Сосюри «Любіть Україну», яка виражає найвищі патріотичні почуття. Вірш став дуже відомим, незважаючи на заборони і звинувачення В.Сосюри в націоналізмі.  Насамкінець учні створили своєрідний флешмоб – живий ланцюг, що став символом єднання українців від Сяну до Збруча, від Києва до Львова, як у 1990 році.

Наша держава пройшла важкий шлях, щоб здобути Незалежність і Соборність своїх земель. Події 2014 року показують, що нас знову намагаються розділити на Схід та Захід, політичні скандали та перипетії тривають і донині. Сьогодні Україна, можливо, як ніколи раніше, потребує Єдності і Соборності всього українського народу. Тож ми не повинні забувати тих подій, щоб у майбутньому вийти на шлях перемоги.

Календар подій

      1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 1516
17181920212223
24252627282930