Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

До мене прийде Миколай!

06.12.2023

Цикл зимових свят в Україні завжди розпочинався з Дня Святого Миколая. У цьому році це 6 грудня. День, коли вже який рік поспіль уся країна висловлює щиру подяку нашим героям - ЗСУ.

Тож чергова зустріч у Майстерні радості "ТВОРИМО Й ВИТВОРЯЄМО" була приурочена цим двом святам. Говорили про історію, традиції та прикмети Дня Святого Миколая. Висловлювали вдячність нашим захисникам і захисницям за можливість жити й творити на вільній від амбіцій росії території України.

Поєднання цих двох свят може бути досить символічним, адже ім'я Миколая в перекладі з грецької означає "перемога народу".

Доречі Святий Миколай - наш найперший святий. Його образи були в кожній хаті. Як писав Олександр Довженко у "Зачарованій Десні", люди часто зверталися до Святого Миколая, як до Божого угодника: просили допомоги і благословення.

Та перші згадки про святого в Україні з'явилися ще з початком християнства. Давні церковні записи засвідчують цей факт так: "Напередодні Святого Ніколауса матері тримають на поготові подарунки та різки для своїх дітей" (1555 р.)

А святкування Миколая в Україні почалося ще за Всеволода Ярославовича - 1088 року. Княгиня Ольга побудувала в його честь один з перших храмів Київської Русі - біля могили Аскольда в Києві, ще в 11 столітті. Нині церков на честь святого налічується сотні. А в Миколаєві Святому споруджено пам'ятник.

А ви знали, що під покров Миколая потрапляють не лише дітлахи. Угодник Бога ділиться своєю опікою також зі студентами, мандрівниками, водіями, торговцями та моряками. У народі ще кажуть, що Святий Миколай береже людей ще й від стихійного лиха, особливо на воді.

Звертатися до Миколая у молитвах можуть і ті, хто перебуває у скруті. Тож попросимо усім миром чуда ПЕРЕМОГИ для нашої неньки України і будемо сподіватися на якнайскоріше здійснення нашої мрії.

 

                                                        

                                                                               

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15161718192021
22232425262728
293031