Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Положення про експертно-оціночну комісію з комплектування фонду рідкісних і цінних видань Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені

ЗАТВЕРДЖУЮ
Генеральний директор
"_____"___________ 200  р.
 
 
 
 

 

Положення про експертно-оціночну комісію з комплектування фонду рідкісних і цінних видань

Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара

 
1. Загальні положення
 
1.1.   Експертно-оціночна комісія (далі ЕОК) є дорадчим органом, діючим на постійній основі, з метою поліпшення якості комплектування та зберігання рідкісного і цінного фонду, забезпечення принципу колегіальності у вирішенні найбільш складних питань, що виникають в практиці роботи.
1.2.   Основними завданнями ЕОК є:
-    визначення наукової, історико-культурної цінності документів;
-    визначення оціночної вартості рідкісних видань, які були подаровані бібліотеці, які необхідно брати на баланс в процесі докомплектування з інших структурних підрозділів бібліотеки, обмінно-резервного фонду тощо;
-    вирішення питання про доцільність придбання бібліотекою рідкісних і цінних видань у колекціонерів, приватних осіб, в букіністичних магазинах та через інші джерела і визначення їх закупної вартості.
1.3.   Діяльність ЕОК визначається чинними законодавчими та нормативно-правовими документами України в галузі культури: Законом України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" від 27 січня 1995 р., Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" від 16 березня 2000 р., Законом України "Про охорону культурної спадщини" від 8 червня 2000 р.; постановами та наказами Кабінету Міністрів України, Міністерства культури і туризму України, інструктивними матеріалами провідних наукових центрів, регламентуючою документацією з комплектування фондів Херсонської ОУНБ ім. Олеся Гончара, наказами та розпорядженнями генерального директора бібліотеки, цим положенням.
 
2. Зміст роботи
 
2.1.   Організація наукової експертизи документів.
2.2.   Розгляд заяв власників документів, що пропонуються бібліотеці, і результатів наукової експертизи, проведеної працівниками відділу рідкісних та цінних видань; прийняття рішення.
 
3. Склад комісії та організація її роботи
 
3.1.   До складу комісії входять заступник генерального директора з наукової роботи, завідувачі відділів рідкісних та цінних видань, комплектування фондів, зберігання основних фондів, краєзнавчої літератури та бібліографії, іноземної літератури, бухгалтер матеріального відділу.
3.2.   Склад комісії затверджується генеральним директором бібліотеки.
3.3.   Головою комісії є заступник генерального директора з наукової роботи, заступником голови-завідувач відділу рідкісних та цінних видань.
3.4.   Постійним секретарем комісії є завідувач відділу комплектування. До його обов'язків входить підготовка засідань, ведення протоколів і рішень комісії.
3.5.   Визначення балансової вартості рідкісних видань, що були подаровані бібліотеці, що надійшли з обмінно-резервного фонду, що приймаються на баланс в процесі докомплектування з інших структурних підрозділів здійснюється членами комісії в робочому порядку на підставі регламентуючої документації без проведення засідань та оформлення протоколів.
3.6.   Визначення закупівельної ціни або страхової вартості і проведення наукової експертизи документів, що пропонуються бібліотеці, та проведення наукової експертизи на замовлення держустанов затверджується колегіально на засіданні ЕОК та обов'язково оформлюється протоколом.
3.7.   Комісія працює по мірі надходження відповідних документів.
3.8.   Рішення комісії приймається відкритим голосуванням: не менш 2/3 голосів, поданих "за" або "проти" пропозиції.
3.9.   Рішення, прийняті на засіданні ЕОК, оформлюються як "Рішення експертно-оціночної комісії з комплектування фонду рідкісних і цінних видань". Остаточний текст "Рішення…" підписується членами комісії.
3.10. "Рішення…" про доцільність придбання документів візується генеральним директором бібліотеки.

 

Календар подій

     1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 2930
31